منبع پایان نامه : دانلود سمینار ارشد مهندسی نساجی: کاربرد ترکیبات زیر کنیوم بر تولید الیاف سرامیک

دانلود پایان نامه
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

با عنوان : کاربرد ترکیبات زیر کنیوم بر تولید الیاف سرامیک

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

کاربرد ترکیبات زیرکنیوم بر تولید الیاف سرامیک

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

سرامیکها در اکثر صنایع مهم و کلیدي کاربرد هاي فراوانی پیدا کرده اند. که از آن جمله می توان صنعت نساجی و کاربرد الیاف سرامیک در موارد مختلف را نام برد. امروزه طریقه تولید الیاف سرامیک با روشهاي جدید روز به روز در حال افزایش بوده و تحقیقات فراوانی بر روي آن انجام می گردد.

در این پژوهش آغاز به مطالعه سرامیکها به گونه کلی پرداخته شده می باشد. سپس به الیاف سرامیک و روشهاي کلی تولید آن تصریح شده و در انتها به زیرکنیا و روشهاي تولید الیاف سرامیک بر پایه زیرکونیم تصریح شده می باشد.

مقدمه

سرامیکها، گروهی از مواد را تشکیل می دهند که توجه زیادي را در 30 سال گذشته، خصوصا در دهه اخیر به خود جلب نموده اند، اگر چه بشر بهره گیری از سرامیکها را احتمالا از زمان دسترسی به مواد اولیه آنها با شکل دادن خاك رس به صورت سفالی و آجر و غیره آغاز کرده می باشد.

بعد از جنگ جهانی دوم، سرامیکها براي ایجاد مواد پیشرفته مورد بهره گیری در کامپیوترها، الکترونیک نظیر خازنها، ترمیستورها، وریستورها، وسلیل پیزو الکتریک و دیگر قطعات مورد مطالعه و مطالعه قرار گرفتند.

ابزارهاي برشی سرامیکی در صنعت براي ماشینکاري سخت مورد بهره گیری واقع شدند. کامپوزیتهاي زمینه سرامیکی مواد نسبتاً جدیدي می باشند که به صورت قابل ملاحظه اي داراي تافنس شکست بالاتر و اعتماد پذیري بیشتر در مقایسه با سرامیکهاي مونو لیتیک (یکپارچه) می باشند، که سبب فراهم آمدن پتانسیل لازم براي جایگزینی قطعات در بسیاري از کاربردهاي قطعات مهندسی سازه اي (کاربردهاي مکانیکی) می گردد.مواد سرامیکی جزو مهمترین گروه هاي مواد می باشند که داراي بسیاري از کاربردها در آینده خواهند بود. با وجود این در میان موانع عمده اي که در بهره گیری گسترده امروزي آنها هست، می توان حد تافتنس نسبتا پایین، مسائل م ورد مواجه در ساخت آنها، و نتیجتاً قیمت بالاي آنها را نام برد. بنابر این بیشتر تحقیقات در یافتن راه حل براي این معضلات متمرکز گردیده می باشد که افزایش درك و شناخت لازم در موارد مرتبط را ضروري می نماید.

به گونه کلی 3 مرحله براي تولید محصولات سرامیکی در کاربردهاي مهندسی مورد بحث قرار می گیرد که عبارتند از:

فرآیند قبل پخت، شکل دادن خام، پخت و متراکم شدن.

فرآیندهاي قبل پخت مراحل مقدماتی می باشند که مواد خام تا مرحله شکل دادن خام تحت عملیات قرار می گیرند. شکل دادن خام مرحله اي می باشد که در آن پودر هاي سرامیکی به شکل تمام شده مورد نظر در قبل از پخت و متراکم شدن نهایی در می آیند. روشهاي شکل دادن خام شامل روشهاي صنعتی و آزمایشگاهی می باشد. پخت یا متراکم شدن مرحله اي می باشد که در آن محصول نهایی حاصل می گردد که معمولاً توسط پخت در دماي بالا اجرا می گردد. که در این مرحله زینتر کردن مهمترین فرآیند متراکم کردن سرامیکها می باشد.

سرامیکها امروزه در اکثر صنایع مهم و کلیدي کاربرد هاي فراوانی پیدا کرده اند. که از آن جمله می توان صنعت نساجی و کاربرد الیاف سرامیک در موارد مختلف را نام برد. امروزه طریقه تولید الیاف سرامیک با روشهاي جدید روز به روز در حال افزایش بوده و تحقیقات فراوانی بر روي آن انجام می گردد.

در این پژوهش در آغاز به گونه مختصر و کلی به سرامیکها و مواد تشکیل دهنده آنها پرداخته شده و سپس  تقسیم بندي الیاف سرامیک بر و ساختار زیرکونیوم و ترکیبات اکسیدي آن و کاربرد آن در روشهاي مختلف تولید الیاف سرامیک که بیشتر در روشهاي جدید می باشد، مورد مطالعه قرار می گیرد.

تعداد صفحه : 100

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

 

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید