دانلود پژوهش: دانلود سمینار ارشد مکانیک: حل میدان دمای نان فوریه به روش تحلیلی در یک کره توخالی

دانلود پایان نامه

با عنوان : حل میدان دمای نان فوریه به روش تحلیلی در یک کره توخالی

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی

عنوان:

حل میدان دمای نان فوریه به روش تحلیلی در یک کره توخالی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

در سال های اخیر با گسترده شدن علوم مهندسی و ظهور تکنولوژی های نو، مواردی که در آنها هدایت حرارتی غیر فوریه ای اهمیت می یابد، مانند بهره گیری از لیزر و المنت های گرمایی در علم گرما پزشکی افزایش یافته می باشد. در این پایان نامه حل تحلیلی برای میدان دمای غیر فوریه ای در یک کره توخالی تحت شرط مرزی هارمونیک روی محیط خارج کره ارائه شده می باشد. این حل با در نظر گرفتن دو ارتباط ساختاری مختلف، ارتباط کاتانئو – ورنوته و ارتباط اساسی تأخیر فازی یگانه انجام شده می باشد. کره به صورت یک ماده همگن و ایزوتروپ بوده و خواص حرارتی در آن مستقل از دما می باشد. آغاز کلی ترین حالت برای شرایط مرزی را در نظر گرفته می گردد که با تغییر ضرائب آن می توان به شرایط مرزی دلخواه دست پیدا نمود. برای حل مسئله آغاز شرط مرزی را مستقل از زمان در نظر گرفته و با روش جداسازی متغیرها توزیع دما در کره به دست می آید. سپس با بهره گیری از روش انتگرال بر هم نهی دو هامل میدان دما و شار حرارتی تحت شرط مرزی هارمونیک محاسبه شده و طریقه تغییرات دما با ارائه چندین نمودار مطالعه می گردد.

مقدمه

مکانیک، ترمودینامیک و الکتریسیته و مغناطیس سه شاخه اصلی علوم فیزیک می باشند. هر یک از این علوم، یک سیستم را با تحلیل انرژی و انتقال آن از محیط خارج جدا کرده و آن را مورد مطالعه قرار می دهند. یکی از فرایندهای انتقال مهم، انتقال حرارت می باشد که از قانون بقای انرژی به دست می آید. معادله رسانش گرمایی، ارائه اظهار ریاضی انتقال حرارت در مورد ساکن می باشد. پخش گرما یا همان رسانش گرمایی، موضوعیست که در مقالات کلاسیک و مدرن به آن پرداخته شده می باشد. شاید بعضی تصور کنند در این مبحث چیزی برای گفتن باقی نمانده می باشد اما برخلاف این تصور، مبحث رسانش یک منبع غنی از مسائل چالش انگیز برای ریاضیدانان، فیزیکدانان و مهندسین می باشد. به عنوان مثال تناقص معروف سرعت بی نهایت انتشار گرما و ارتباط رسانش حرارتی با تئوری های قابل اصلاح، از مواردی می باشند که اخیرا بر روی آنها کار می گردد.

در تئوری کلاسیک که بر پایه قانون شار حرارتی فوریه بنیان گردیده می باشد، حرارت با سرعت نامحدود در قطعه انتشار می یابد. به بیانی دیگر هر اغتشاش حرارتی که در یک نقطه جسم ایجاد می گردد، به گونه آنی بر تمام نقاط دیگر قطعه تاثیر می گذارد. اما زیرا انرژی حرارتی توسط حرکت مولکول ها از یک نقطه به نقطه دیگر با سرعت محدود منتشر می گردد، نتیجه می گیریم قانون فوریه یک تقریب مرتبه پایین از یک ارتباط بنیادی می باشد. در مواردی همچون مطالعه پدیده انتقال در شروع زمان گذار (مقیاس میکروسکوپیک زمانی)، انتقال حرارت در اجسام غیرهمگن و میکرومواد (مقیاس میکروسکوپیک مکانی)، دماهای خیلی پایین (که سرعت انتشار موج حرارتی کم می باشد) و یا در مواقعی که انرژی به صورت پالس های متمرکز آزاد می گردد و…، محدود در نظر گرفتن سرعت انتشار حرارت ضروری می باشد.

در فصل بعد روابط پیشنهادی برای تعیین ارتباط بین شار و توزیع دما آورده شده می باشد.

تعداد صفحه : 121

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در رشته مکانیک ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید