دانلود فایل پایان نامه : دانلود سمینار کارشناسی ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: منسوجات حفاظتی

دانلود پایان نامه
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

با عنوان : منسوجات حفاظتی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

منسوجات حفاظتی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

قرن هاست که بشر به علت محفوظ نبودن در برابر عوامل محیطی در عذاب می باشد. پس به فکر آن افتاد تا بتواند با این عوامل مقابله کند و یکی از آن روش ها تولید، ساخت و تهیه منسوجات و پوشش هایی که در زندگی روزمره از آن بهره گیری می کنیم می باشد.

بشر امروزه پوشاک را رکن اصلی زندگی می داند و بیشترین اهمیت را به آن از نظر زیبایی و رنگ می دهد اما در بعد صنعتی و نظامی زیبایی چهره کمرنگ تری به خود می گیرد و کاربردهای منسوجات در حیطه و حرفه خاص مدنظر می باشد، که در این بین با واژه منسوجات حفاظتی آشنا می شویم که این نوع منسوجات بسیاری از نیازهای بشری را مانند، محافظت پیش روی آتش، مواد شیمیایی، ضربه های مکانیکی و بالستیکی، گرما و سرما، انواع تشعشعات، الکتریکی و مغناطیسی و بیولوژیکی محفظ می دارد.

هر کشوری کوشش می کند تا بیشتری بهره گیری را از منسوجات حفاظتی در حیطه نظامی بهره گیری کند تا از اتلاف سرباز و تجهیزات جلوگیری کند. موارد زیادی در این بین می باشد که مربوط به نساجی می باشد و به چند مورد تصریح می گردد. مسایلی که مورد بحث می باشد شامل اورگونومی، حفاظت بالستیک، تجهیزات حفاظتی NBC، استتار اختفاء و فریب و حتی علم نانو نیز در این موضوع دخیل می باشد و تولید الیاف نانویی و کامپوزیت ها مطرح می باشد. مهمترین موردی که در این سمینار به آن پرداخته شده مواد جاذب رادار می باشد که در الیاف و کامپوزیت ها به کار رفته زیرا که از لحاظ نظامی هر لحظه در حال شناسایی می باشیم.

مقدمه:

پیشرفت های علمی تولید در زمینه های مختلف دارای بی شک افزایش کیفیت و ارزش زندگی انسانی می باشد. اگرچه بایستی تشخیص داد که توسعه تکنولوژی دارای همچنین بی حفاظ بودن ما برای ریسک های بزرگ و خطرناک به وسیله اثرهای فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی ناشناخته. بعلاوه ما ادامه می دهیم برای در معرض خطر بودن از آتش، مواد شیمیایی، تشعشع و مواد آلی بیولوژیکی از قبیل باکتری و ویروس هستیم. خوشبختانه آسان و موثر به معنای حفاظت از اغلب این خطرها در دسترس می باشد.

نساجی کامل کننده قسمتی از بیشترین تجهیزات حفاظتی می باشد. لباس های حفاظتی ساخته شده برای بهره گیری منسوجات سنتی از قبیل بافت، بی بافت و حلقوی و همچنین تکنیک های مخصوص از قبیل بافت سه بعدی و سوزن دوزی در لبه پارچه در الیاف طبیعی و بشر ساخت می باشد.

لباس های حفاظتی در حال حاضر قسمت اصلی طبقه بندی منسوجات به گونه تخصصی و صنعتی می گردد.

لباس حفاظتی تصریح به پوشاک و دیگر پارچه های طراحی شده برای حفاظت پوشنده از محیط خشن موثر که می تواند نتیجه در آسیب و مرگ دارد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

بشر برای بقاء عمر نیازمند حفاظت پیش روی عوامل خطرناک می باشد پس از راه های حفاظت پیش روی عوامل کشنده و آسیب رسان پناه بردن به منسوجات حفاظتی که پیش روی عوامل شیمیایی، فیزیکی، مکانیکی، بیولوژیکی و غیره می باشد.

در طی چند دهه اخیر پیشرفت در تهیه لباس های محافظ، بیشتر در زمینه بهبود خصوصیاتی از لباس که تأثیر حصار و مانع را بازی می کنند معطوف شده می باشد. پوشاک به گونه ایده آل مانند سپری فرض می گردد که در برابر تاثیرات خارجی از بدن محافظت می کند.

در سال های اخیر مطالعه های ارگونومیک و فیزیولوژیکی بیش از پیش اهمیت پیدا کرده می باشد به طوری که گاهی اوقات پذیرش لباسی که در آن بشر احساس راحتی کند برای مصرف کننده مشکل می باشد. پس لباس های محافظ در بسیاری از موارد مورد بهره گیری قرار نگرفتند. پس هدف لباس های محافظ عرضه بالاترین سطح محافظت و در عین حال بیشتری راحتی ممکن می باشد.

تعداد صفحه : 84

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید