دانلود پایان نامه ارشد با موضوع نقش و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

تکه ای از متن پایان نامه :

اين تهديد نسبت به يكديگر مختلف هستند چه بسا گاهي تهديد به جايي برسد كه ديگر افراد قدرت بر دفع آنرا نداشته باشند و در اين شرايط ديگر بشر قدرت مقاومت خود را از دست مي دهد و به خواسته و تهديد ديگري تن در مي دهد و در اينجا نياز می باشد كه در محكمه به وضع و حال و شرايط روحي و رواني فرد توجه گردد. اما ابهامي كه در اين مورد هست اين می باشد كه آيا قانون گذار پذيرش شرط غيرقابل تحمل بودن اكراه را در مكره با در نظر داشتن ضابطه‌ي شخصي در نظر گرفته يا ضابطه ي نوعي؟

نمود.»[1] علاوه بر اين نيز مستند به واژه ي صريح «عادتاً» در متن عبارت ماده ي 54 ق.م.ا. و ماده ي 150 قانون جديد مجازات اسلامي مي توان اظهار داشت كه قانون گذار براي پذيرش معيار نوعي جايي براي شك و شبهه باقي نگذاشته می باشد.

«براي تشخيص اينكه اجبار غيرقابل تحمل معلول خطا و اشتباه مرتكب جرم بوده يا خير مي‌توان از ضابطه ‌ عادتاً به نحو مطلوب بهره گیری نمود زيرا معيارها و ضوابطي كه در ذهن مردم جامعه هست ملاك اين تشخيص مي باشد.»[2]

اما هستند حقوق داناني كه به اين نظريه انتقاد ورزيدند و بيان كردند كه قابليت تحمل عواقب اكراه يك موضوعي شخصي می باشد و بسته به بشر هاي مختلف نيز متفاوت می باشد و به همين اندازه بايد از فرد مواخذه گردد و با در نظر داشتن[1] . وليدي، محمدصالح، حقوق جزاي عمومي، جلد 2، تهران، اميركبير، چ دوم، 1371، ص 187.

[2]. صانعي، پرويز، حقوق جزاي عمومي، جلد 2، تهران، گنج دانش، چ 16، 1374، ص 62.

تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.