دانلود پایان نامه ارشد درباره نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

این شهرستان فعالیت داردند . علاوه بر دامهای فوق تعداد 90 بهره برداری در این شهرستان به پرورش زنبور عسل می پردازند . بطور کلی دامداری شیوه ی سنتی در این منطقه نیز همانند اکثر مناطق روستایی ایران رواج و گسترش دارد ، اما همانگونه که در بخش کشاورزی گفته گردید ، دهستانهای بالا خواف و سلامی و میان خواف بیشتر رونق کشاورزی دارند و اگرچه دامداری در این دهستانها رواج دارد اما سهم اصلی دامداری در شهرستان را مناطق جنوبی و شرقی آن یعنی نواحی خشک و کم آب بیابانی دهستان های پایین خواف ، بستان ، جلگه ی زوزن و کیبر به عهده دارند

  • صفحه اوراسیا در زمانهای گوناگون کوهزایی برخوردی را به وجود آورده ، تشکیل شده می باشد . زیر بنای ساختار و روند اصلی آن در اثر چین خوردگی به وجود آمده ، بطوری که مورفولوژی کنونی ایران زا پی ریزی نموده می باشد (برزین،1373).

3-3-8-گسلهای مهم و اساسی منطقه :

در این بخش با جمع آوری اطلاعات موجود ، گسلهای مهم منطقه که در طرحها مورد مطالعه قرار گرفته اند ،اظهار شده و ویژگیهای آنها مطالعه می گردد :

  • گسل درونه : گسل درونه با طول حدود 700 کیلومتر ، نزدیکی مرز شرقی ایران تا دشت کویر مرکزی کشیده شده می باشد . این گسل از کوهپایه های ناحیه کاشمر می گذرد و در آنجا دیواره گسلی آشکاری نمایان کرده می باشد . بخش شرقی گسل (شرق روستای درونه) دارای روند شرقی_غربی بوده و به سوی جنوب تقعر دارد . این گسل یکی از مهمترین و پیوسته ترین ساختارهای ایران می باشد . در طول بخش بزرگی از این گسل هیچ مرکز دستگاهی زمین لرزه نگاری واقع نشده و تنها در بخش شرقی گسل در ناحیه کاشمر _ تربت حیدریه می باشد که مراکز بعضی از زمین لرزه ها بر روی و یا در نزدیکی گسل قرار گرفته اند . از بین آنها تنها دو زمین لرزه دارای بزرگی بیش از 6 بوده اند .
  • گسل خواف : این گسل عهد حاضر به طول 85 کیلومتر با روند شمال غرب _ جنوب شرق ، در غرب خواف قرار دارد . به احتمال زیاد زمین لرزه 21 اکتبر 1336 در ارتباط با جنبش این گسل روی داده می باشد . در این منطقه کلاَ مجموعه ای از چند ین گسل مشاهده می گردد . این گسل غالباَ در آبرفت بوده و در عکسهای هوایی قابل مشاهده می باشند و در زمین بطور ناپیوسته می توان تا چندین کیلونتر آنها را دنبال نمود که دارای روند :

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.