دانلود پایان نامه ارشد درباره نقش و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

تکه ای از متن پایان نامه :

دانند حد را منتفی دانسته اند، زيرا حداقل آن می باشد که شبهه حاصل می گردد  هر جا شبهه حاصل گردید، حد منتفی خواهد بود. دلايلی که برای امکان يا عدم امکان تحقق بيان شده به صورت ذيل می باشد[1]:

الف- اکراه مرد امکان ندارد همانگونه که ابن زهره در کتاب غنيه گفته می باشد زيرا انتشار و نعوض آلت روی شهوت صورت می گيرد اما شهوت با خوف، سازگاری ندارد. زيرا کسی که تحت فشار می باشد و در حالت اکراه و ترس قرار دارد حالت شهوت و نعوض به او دست نمی دهد. لذا در اين صورت نيز بر مرد اكراه  حد جاری نمی گردد. اکراه به معنای سلب اراده می باشد بنابراين لازم نيست اکراه از طريق اجبار مادی و فيزيکی باشد بلکه چنانچه سلب اراده از راه بيهوش کردن يا هيپنوتيزم و نظاير اينها صورت گيرد اکراه محقق می باشد و زنا در اين حالت زنای اکراهی می باشد. خانمی در يک پرونده ی کيفری عليه مردی شکايت می کند و اظهار می کند که او را با دارو بيهوش کرده و بکارتش را از بين برده می باشد. در دادگاه بدوی، متهم به دليل فقد ادله تبرئه می گردد اما متهمه به تحمل يکصد ضربه شلاق محکوم می گردد. شعبه‌ی بيستم ديوان عالی کشور دادنامه بدوی را نقض و بيان می کند اعتراض متهمه برای محکوميت خود از آن               جهت وارد می باشد که وی اقرار به زنای توأم به اکراه نموده می باشد که از مصاديق ماده 67 قانون مجازات ق.م.ا فهميده می گردد که مقنن تحقق اکراه در جانب مرد را پذيرفته می باشد.[1]. پايان نامه ی کارشناسی ارشد، رشته ی جزا و جرم شناسی، دانشگاه پرديس مازندران، سال 1387.

تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.