دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافبا با موضوع نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

  • با این اوصاف کشور ما در یکی از حساس‌ترین موقعیت‌های ژئوپلیتیکی جهان قرار گرفته، به گونه‌ای که مناطق ژئوپلیتیکی فعالی با کارکردهای گسترده و پرشمار گرداگرد آن را فرا گرفته و آن را به‌صورت کانون جاذبه دیپلماسی منطقه‌ای و جهانی درآورده می باشد. این موقعیت نه تنها باعث تأثیرگذاری ایران بر فرآیند تحولات جهانی و منطقه‌ای می‌گردد بلکه کارکرد مناطق پیرامونی نیز می‌تواند مسائل ایران را زیر سایة خود قرار دهد. از سویی موقعیت ایران در نظام جهانی و منطقه‌ای و کنش و روابط دوسویه آن با قطبهای قدرت جهانی و مناطق ژئوپلیتیکی، پیوسته مسائل نوینی می‌آفریند که مجموعاً زمینه بسیار مناسبی را برای مطالعه عوامل پویا و متحول سیاسی، با تأکید بر واقعیت‌های جغرافیایی و به‌ویژه بازنمائی پدیده‌های ژئوپلیتیک آن ژئوپليتيك کشورجمهوری اسلامی ایران در حوزه های سیاسی –امنیتی –اقتصادی و فرهنگی متاثر از امنیت مرزهای شرقی می باشد.

1-5-روش پژوهش:

روش‌ پژوهش‌ توصیفی و  تحلیلی می باشد.

1-6-زمان اجرای پژوهش:

زمان اجرای این پژوهش از بهمن 1391 لغایت شهریور 1393  می باشد.

1-7-پیشینه پژوهش:

در زمینه موضوع مورد بحث مقالات و بحث های جدی زیادی صورت گرفته می باشد که در ذیل به بعضی از آنها اشاره می نمایم.

1-7-1-پیشگاهی‌فرد،(1390): تبیین موانع مدیریت بهینه مرزهای ج.ا.ایران و پاکستان،مرزهای ایران و پاکستان مانند مرزهایی هستند که همواره معضلات زیادی را برای مرزبانان، ساکنان مناطق مرزی و مسئولان ایجاد کرده‌اند. از این‌رو، مدیریت بهینه آنها برای به حداقل رساندن تهدیدها و خسارت و بهره گیری از توان‌های محیطی ضروری به نظر می‌رسد، اما برای رسیدن به این مهم، موانع بسیاری هست که شناسایی آنها کمک زیادی به مدیریت بهینه مرزها خواهد نمود. نتایج مطالعه نشان داده که مجموعه‌ای از

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.