دانلود پایان نامه ارشد رشته حقوق: درباره نقش و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

تکه ای از متن پایان نامه :

قانون برای وی تغيير کرده و مجازات چنين فردی از صد ضربه تازيانه به اعدام تشديد پيدا می کند. به عبارتي ديگر زیرا قبح اقدام شنيع لواط نه تنها كمتر از زنا نيست بلكه حتي بيشتر از لواط می باشد لذا سياست قانون گذار بر اين بوده كه به جهت رعايت مصلحت اجتماعي و پيشگيري از اكراه در لواط مطابق همان سياستي كه در زنا منجر به تشديد حد گرديده در اينجا نيز مجازات حد لواط تشديد يابد.

 

مبحث دوم

اكراه به عنوان عامل رافع مسئوليت كيفري در مجازات هاي حدي

گفتار اول: قابليت اكراه در زنا بر مرد

حضرت حد را بروي جاري نساخت.[1] همينطور نيز از امام صادق در مورد زني كه اقرار به زنا مي كند اما ادعاي اكراه دارد فرمودند اين زن مانند سائبه (رها شده) می باشد كه اراده‌اي از خود ندارد پس اگر مرد مي‌خواست او را مي‌كشت لذا بر اين زن تازيانه و سنگسار نيست.[2] امام باقر(ع) نيز در مورد زني كه به اجبار ازاله‌ي بكارت شده می باشد فرمود: زاني بايد ديه‌‌ي ازاله بكارت را كه از روي اكراه صورت گرفته می باشد بپردازد و بر زن اكراه شده نيز حد جاري[1]. حرعاملي، وسايل الشيعه، جلد 18، ص 382.

[2]. منبع پيشين، ص 382.

تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.