دانلود پایان نامه ارشد رشته روانشناسی نقش واسطه ای انگیزش شغلی در رابطه بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

شما می خواهید گزارشی تهیه کنید که برای آن زمان مشخصی در نظر گرفته نشده می باشد و آماده کردن آن بستگی به کار شخصی خودتان دارد. پس، برحسب عادت آن را به تعویق می اندازید. اما اگر قرار باشد در وقت معیّنی آن را تحویل دهید، هر طور که شده آن را آماده می کنید و نشان می دهید که می توانید آن را انجام دهید. در واقع انگیزۀ شما در تهیۀ این گزارش، انجام وظیفه شغلی شماست نه میل و خواسته شخصی تان. برای مثال، ممکن می باشد بعضی وقتها با علاقه، چمنهای خانه را اصلاح کنید اما در عوض، از جارو کردن پژوهش های انجام شده در این زمینه کاملاً مشهود می باشد. بعضی دیگر از پژوهش ها، اهمال کاری را نتیجه عوامل محیطی و زمینه ای دانسته اند که با در نظر داشتن شرایط تغییر می کند. یکی از این عوامل مهلت انجام کار و ضرب الاجل می باشد. وقتی که به افراد فرصت بیشتری برای انجام کار داده می گردد، احتمال اهمالکاری افزایش می یابد. یکی دیگر از متغیرهای موقعیتی مؤثر بر اهمال کاری ماهیت کار می باشد. به باور استیل کارهایی که جذابیت کمتری برای فرد دارند، بیشتر به تعویق انداخته می شوند (استیل،2007).

2-2-مباني نظري مرتبط با ويژگيهاي شغلي

همه ما با اين واقعيت كه مشاغل با يكديگر متفاوتند و برخي از مشاغل نسبت به بقيه چالش ‌انگيزتر و جذابترند، آشنا هستيم. اين واقعيت‌ها مورد توجه محققان كه در زمينه رفتار سازماني به تحقيق مشغولند نيز مي‌باشد. واكنش آنان در برابر اين موضوع، ارائه نظريه‌هايي درمورد ويژگي‌هاي كار يا شغل بوده می باشد ( رجيو[1]، 2007).

الگوي ويژگي هاي شغلي هاكمن و الدهام :

[1] -Riggio


تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی92

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.