دانلود پایان نامه ارشد رشته معماری و شهرسازی: با موضوع نگرش اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :توجه اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

تکه ای از متن پایان نامه :


گرایش به نیروی مافوق بشری و تمسک به آن، سابقه ای دیرینه دارد و بشریت پیوسته در صدد یافتن آن بوده می باشد. بشر عموماً به نیروهای فرا زمینی باور داشته و این باور عمیق به صورت مجموعه ای از رفتارهای خاص نمود پیدا کرده می باشد. مهمترین دستاورد این گرایش پدید آمدن اسطوره با تعاریف متفاوت می باشد.اساساً اسطوره روایتگر رویدادی می باشد فرا زمان و لا مکان که بشریت از طریق تمسک به آن به رفع بیگانگی از پدیده های طبیعی پیرامون خود می پردازد. پس می توان اسطوره را بخشی از عادت های فرهنگی جوامع دانست که برای نظم بخشیدن به جهان و معنا دادن به آن به وجود آمده اند. اسطوره خواستار این می باشد که خاستگاه بشر را به کنکاش گیرد و جایگاه اورا در جهان تثبیت کند.  شاید بتوان گفت يكي از بهترين راه هاي شناخت اساطیر حاکم بر يك جامعه باستاني، مطالعه انواع تدفين هاي آن جامعه باشد. تدفين يكي از عيني ترين و ملموس ترين تجليات تفكر و تخيلات بشر در طول تاريخ بوده می باشد. بطور كلي آداب تدفين و اساطیر مرتبط، تابع نوع برخورد زندگان با مردگان می باشد. اين نوع برخورد در هر دوره، بسته به لحاظ فنی، فرمی، نقشمایه و آرایه می توان بسیاری از معیارهای سنجش ارزش و جایگاه ادوار تاریخی، فرهنگی و هنری اقوام گذشته را مورد ارزیابی قرار داده و به نتایج ارزشمندی در این زمینه دست پیدا نمود.

 

1-5 انگیزه محقق در انتخاب موضوع

 

انجام هر پژوهش علمی مستلزم صرف وقت،  کوشش فکری و جسمی و منابع مالی می باشد. همچنین نتایج حاصله بایستی به پیشرفت علمی بیانجامد؛ لذا به مقصود هدر نرفتن این منابع بهتر می باشد تحقیقی که انجام می گیرد در زمینه فعالیت های علمی و عملی محقق باشد. گرایش تخصصی در فعالیت های نگارنده سفال و سرامیک بوده پس مبنای فعالیتهای پژوهشی خود را نیز از میان موضوعات مرتبط انتخاب نموده می باشد. خمره های

توجه اساطیری در ساخت خمره های تدفینی ایران باستان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.