فرمت ورد:دانلود پایان نامه ارشد روانشناسی:بررسی رابطه نارضایتی شغلی و افسردگی

دانلود پایان نامه

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

برای رعایت حریم خصوصی نام نگارنده پایان نامه درج نمی گردد

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود می باشد)

تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :

فهرست مطالب

عنوان                                                                       صفحه

 

فصل اول كليات تحقيق                                 1

مقدمه                                           2

بيان مسئله                                      3

اهميت پژوهش                                     4

متغيرها                                         4

فصل دوم                                     6

پيشينه تحقيق                                    7

تعريف افسردگي                                   10

نظريه هاي مربوط به افسردگي                          15

پيشينه و ادبيات                                     23

فصل سوم روش تحقيق                               55

روش انجام پژوهش                                 56

ابزار اندازه گيري                                   57

فصل چهارم تجزيه و تحليل داده ها                              58

فصل پنجم نتيجه گيري                                 63

محدوديت هاي پژوهشي                                  64

پيشنهادهاي پژوهش                                64

بحث و نتيجه گيري                                65

پرسشنامه

منابع                                           75


 

فصـل اول

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

كليـــات تـحـقيـق

 

مقدمه:

اشغال صحیح و گزینش افراد مناسب برای انجام مشاغل از مهمترین عوامل موثر ارزشمند اقتصادی و اجتماعی جامعه و تامین کننده سلامت روانی بشر ها و نیل به خود کفاوی مملکت و بی نیازی از دیگران محسوب می شوند. اشغال یکی از اساسی ترین فعالیت های زندگی بشر به شمار می رود و هر فردی به خاطر امرار معاش و تراوم زندگی بایستی ساعاتی از او قاتلش را کار کند. اشغال واقعه ای از زندگی می باشد. که برای همه انسانها در بر همه ای از زمان اتفاق می افتد و هیچ کسی را گریزی از آن نیست همچنین بقاء و رسند جامعه به اشغال وابسته می باشد جوامعی که انسانهای فعال و کار آمد دارند بر زندگی خوش حاکند و به انواع گوناگون در تعیین شیوه زندگی جوامع دیگر اثر می گذارند. رضایت شغلی تعیین کننده مهمی در رضایت از زندگی می باشد و تمام رفتار ها و روابط بشر به گونه مستقیم یا غیر مستقیم از چگونگی اشتغال او متاثر می باشد. مفاسد اجتماعی به علت های متعدد ریشه مهمی بیکاری دارند و از طریق اشتغال می توان بسیاری از این نابه سامانیها را بر طرف نمود با در نظر داشتن موارد بالا و نکات بسیار زیادی که در زمینه اهمیت اشتغال مناسب هست آیا نباید گام های بیشتری برای اشغال مناسب افراد بر داشته گردد؟ آیا نباید صلاحیت های بشر با ویژگی های شغلی آنان منطق باشد؟ مسلماً بخش مهمی از تصمیمات رسمی یا غیر رسمی – مقدمه اشتغال موفقیت آمیز می باشد. بشر در رشته ای که تحصیل می کند بایستی در آینده شاغل گردد خصوصاً در جامعه ها که محدودیت های آموزشی از نظر نیروی انسانی و نیز امکانات هست بایستی به همسوئی تصحیلاتبا شاغال آینده خود توجه بیشتری مبذول گردد. این روز ها تقریباً همه از افسرده بودن صحت می کنند اما افسردگی به راستی چیست آیا این اصلاح پزشکی نظیر عفونی شدن می باشد یا به مفهوم عامیانه ی بی دل و دفاع بودن نزدیکتر می باشد. وقتی حرف از افسردگی می زنید دقیقاً منظورتان چیست بعضی از مردم آنرا یک واکنش عاطفی در قبال زندگی می باشد و بعضی افسردیگ را به عنوان یک بیماری به شمار می آورند موضوع این تحقق اظهار ارتباط نارضایتی شغلی و افسردگی می باشد و به دنبال این می باشد که تعین کند آیا بین نارضایتی شغلی و افسردگی ارتباط ای هست یا خیر؟

نتیجه چنین تحقیقاتی می توان در جهت گسترش بهداشت روانی در محیط های صنعتی ، اداری و آموزشی مثمرثمر باشد.

اظهار مسئله و موضوع پژوهش :

افسردگی یک حالت روانی می باشد که با احساس و بی کفایتی، دلسردی، ناامیدی، کاهش در فعالیت یا عکس العمل و بد بینی و غمگینی همراه می باشد همچنین شغلی را که انتخاب می کنید اگر به آن علاقه مند نباشید و فقط به این علت که در دسترس بوده به آن اشتغال ورزید ممکن می باشد بعداً برایتان خسته کننده، نامطبوع و ناراحت کننده گردد حال سوالی که در این مطرح می گردد که آن میزان افسردگی در میان افرادیکه از شغل خود ناراضی هستند و یا از شغل خود راضی هستند یکسان می باشد یا خیر؟ پس این موضوع پژوهش چنین خواهد بود.

اهداف پژوهش: هدف کلی پژوهش مطالعه تاثیر نارضایتی شغلی در افسردگی افراد، هدف ویژه پژوهش – مقایسه میزان افسردگی در افرادیکه رضایت شغلی دارند و افرادیکه از شغل خود نارضایتی هستند و اینکه آیا افرادیکه از شغل خود رضایت ندارند افسرده ترند؟

اهمیت پژوهش :

اشتغال به عنوان یک ضرورت در زندگی فردی و اجتماعی مطرح می گردد در این مهنی که هر انسانی جوانی گذران زندگیش بایستی به اشتغال بپردازد همچنین بعت و تداوم جامعه به اشتغال انسانها بستگی دارد؛ از اینرو هر کسی بایستی سرانجام با در نظر داشتن استعداد و رغبت خویش و نیازها و امکانات مناسبی را بر گزیند پس انتخاب درست زمانی امکان پذیر می باشد که فرد دست راهنمائی صحیح قرار گیرد. لذا ما در این مجموعه کوشش در فهماندن مسائل مهم و همچنین عوامل موثر در اشتغال خواهیم پرداخت که این امر باعث دادن پاره ای اطلاعات در زمینه اشتغال باشد که بتوان از افراد با استعداد های متفاوت در زمینه های شغلی مناسب بهره گیری نمود.

اظهار و توضیح متغیرهای مورد مطالعه پژوهش:

متغیر وابسته : در این پژوهش متغیر وابسته میزان افسردگی می باشد.

متغیر مستقل: متغیر مستقل ما این پژوهش میزان رضایت شغلی می باشد.

متغیر ملاحظه گر: عوامل دیگری که به نوعی می توانند در افسردگی تأثیر داشته باشند از قبیل فشارهای اقتصادی، معضلات خانوادگی و یا اختلاعات روانی که در پژوهش اخیر مورد کنترل قرار نگرفت و تنها با انتخاب تصادفی آموزدنی ها تا حدی تاثیر آنها را به حداقل رسانده ایم.

 فرض پژوهش : ببین نارضایت شغلی را افسردگی ارتباط هست.

تعاریف واژه ها و اصطلاحات :

کارایی و رضایت شغلی از عوامل مهمی هستند که بایستی در توسعه جامعه مورد توجه دنیق قرار گیرند. در آغاز تعاریفی از مفاهیم مختلف را ارائه می دهیم.

کار یا پیشه : از دیدگاه راهنمائی شغلی و حرفه ای فعالیتی همیشگی می باشد که با تولید کالا و خدمات منجر می گردد و برای اجرای آن دستمزدی در نظر گرفته می گردد لذا کار دارای سه خصوصیت می باشد که عبارتند از :

1 ) دایمی و همیشگی می باشد.

2 ) به تولید کالا یا خدمات می انجامد.

2 ) دستمزدی به آن در نظر گرفته می گردد.

کار همچنین به انجام تأثیر شغلی خاصی که فرد بر عهده دارد دلالت می نماید.

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

تعداد صفحه :84

قیمت : 2500تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می گردد.

پشتیبانی سایت :               ali.[email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***

این نوشته در روانشناسی و علوم تربیتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.