دانلود پایان نامه ارشد: نقش و کارکرد حجت های الهی در زندگی انسان از منظر قرآن کریم

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  تأثیر و کارکرد حجت های الهی در زندگی بشر از منظر قرآن کریم

تکه ای از متن پایان نامه :

  • پيشينه تحقيق

باتوجه به کنکاشي که بنده دراين موضوع نمودم، کتابهاي مستقلي دراين موضوع نوشته نشده می باشد و کتابهاي موجود در اين بحث، به صورت اختصار وار، وظايف محدودي را بيان کرده اند؛ انديشمنداني مانند حضرت آية الله جعفر سبحاني (حفظه الله) در تفسير موضوعي منشور جاويد جلد 10، و حضرت آية الله مکارم شيرازي (دام عزّه) در تفسير موضوعي پيام قرآن جلد 7 و جناب آقاي عبدالله نصري در کتاب انتظار بشر از دين و کتاب مباني رسالت انبياء پرداخته اند. آن چیز که که مي توان گفت اين می باشد که به تمام ابعاد وظايف حجت هاي الهي پرداخته نشده می باشد. به عبارتي نگاه فراگير  نشده و همه وظايف مطرح نشده می باشد. علاوه بر اين، دسته بندي مناسبي نيز در کتب مختلف براي وظايف و کارکردهاي انبياء و امامان ارائه نشده می باشد.

مقالات نگارش يافته در اين موضوع به قرار ذيل می باشد:

  • از ميان مقالات نيز مي توان به «تکامل بشر هدف انبيا» نوشته عبدالله نصري اشاره نمود. در اين مقاله به تجزيه و تحليل شبهاتي که از سوي مرحوم مهندس مهدي بازرگان و دکتر سروش در اين باب که هدف بعثت انبياء، غیر از دعوت به خدا و آخرت نبوده می باشد پرداخته شده و در ادامه نيز از بخشي از اهداف رسالت انبياء بيان شده می باشد.
  • مقاله «شاخص ها و اهداف تربيتي انبيا در قرآن» به قلم نبي الله صدري فر و سيد ابوالقاسم موسوي به بررسي و تحليل اهداف و شاخص هاي تربيتي انبيا در قرآن کريم پرداخته می باشد. آن چیز که در اين تحقيق از با تأمل در قرآن کريم روشن مي گردد که بشر در سايه مديريت حجت هاي الهي و تأثيرگذاري مستقيم آنها در زندگي مي تواند به طرف تعالي حرکت کند.
  • با تأمل در آيات قرآن کريم، روشن مي گردد که انبياء در زندگي دنيايي تأثیر آفريني کرده و ابعاد مختلف زندگي دنيايي بشر را پوشش داده اند.
  • از قرآن کريم بهره گیری مي گردد در هر زمان حضور حجت الهي الزامي می باشد.
    • روش تحقيق

تأثیر و کارکرد حجت هاي الهي در زندگي بشر از منظر قرآن کريم92

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.