دانلود پایان نامه با موضوع :نقش واسطه ای انگیزش شغلی در رابطه بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

كوشش فرد تا چه اندازه به شكل گيري و كامل شدن كار كمك مي كند و اهميت تكليف اشاره به ميزان اهميت و تأثيري كه كار فرد در زندگي يا كار ديگران دارد. احساس مسئوليت متأثر از بعد ديگري می باشد كه آن را استقلال مي ناميم به نسبتي كه استقلال اقدام بيشتر باشد كاركنان پيامهاي كار را نتيجه كوشش،ابتكارات و تصميمات خود تصور مي كنند. بعد ديگر پسخوراند می باشد كه مي تواند اطلاع روشن و مستقيم از اثر بخشي عملكرد را در اختيار وي قرار دهد بنابراين پنج ويژگي شغل سه حالت اساسي روانشناختي را به دنبال دارد كه به برخي نتايج سودمند شخصي منجر مي گردند:1-تجربه معني داري شغلي 2-تجربه مسئوليت پذيري شغل 3-تجربه آگاهي از نتايج. (كوليك و اولدهام، 1976؛ به نقل از خیاط،1375).

2-3-مباني نظري مرتبط با انگیزش شغلی

انگیزش شغلی عبارت می باشد از میل به کوشش فراوان در جهت تأمین هدفهای سازمان( شعاری نژاد،1364).

یکی از علت های موفقیت کارکنان و به تبع آن سازمان ها وجود عوامل انگیزشی در حد بالا در آن سازمان می باشد.برای توجیه اختلاف بین کارکنان که استعداد، توانایی و فرصت یکسانی برای کار معمولاً یک فرد برانگیخته درمقایسه با همکارانش که برانگیخته نیستند وظایف شغلی اش را با علاقه، نیرو و کارایی بیشتری انجام می دهد. از طرفی مدیران هم با شیوه ها و طرق مختلف در کوشش اند تا موفقیت ها و ترفیعات بیشتری را کسب نمایند و همواره به دنبال یافتن راه های بهتر و آسان تری برای انجام امور هستند. این مدیران در مواجه با میزان انگیزش شغلی کارکنان و نوع منبع کنترلی که اعمال می کنند، زمانی کار برای خود به صورت مبارزه در می آورند که نسبت به انجام

تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی92

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.