دانلود پایان نامه ارشدبررسی مسائل کیفیت توان، پیدا کردن یک مشخصه درست از پدیده¬های کیفیت توان و ارائه راهکاری مناسب برای شرکتها و کاربران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه مسائل کیفیت توان، یافتن یک مشخصه درست از پدیده¬های کیفیت توان و ارائه راهکاری مناسب برای شرکتها و کاربران 

تکه ای از متن پایان نامه :

1-3-1-2- نوسانات ولتاژ:

تغییرات پریودیک پوش ولتاژ سینوسی شبکه با عنوان نوسانات ولتاژ دستهبندی میگردند. شایعترین این نوسانات آنهایی هستند که منجر به پدیده چشمک زدن یا فلیکر در نور لامپها میگردند. علت های اصلی فلیکر، بارهایی هستند که جریانهای متغیر بزرگی را از شبکه میکشند. با در نظر داشتن امپدانس سیستم قدرت (ژنراتورها، ترانسفورماتورها خطوط انتقال) این تغییرات موجب مدولاسیون دامنه ولتاژ در شینه بار و حتی در شینه های دور می شوند. از دیگر عوامل تولید فلیکر میتوان به راهاندازی موتورهای الکتریکی اشاره نمود. موتورها، معمولا برای تولید گشتاور راهاندازی مناسب چندین برابر جریان بار کاملشان را از شبکه میکشند. پس کارکرد موتورها در کاربردهایی که نیاز به گشتاور نامنظم دارد، مشکل ساز می باشد. کاربرد موتورها در محدوده لوازم خانگی تا تجهیزات پرقدرت مانند پمپهای گرمایی یا موتورهای مورد بهره گیری در کارخانه نورد فولاد میباشند. در این حالت شکل موجهای فلیکر اساسا مثلثی هستند و ممکن می باشد مانند کمپرسورها با حرکات تناوبی پریودیک باشند و یا در صورت راه اندازی غیر پشت سر هم موتورهای بزرگ، غیر پریودیک باشند.

فلیکر زدن لامپهای روشنایی الکتریکی موجب ناراحتی فرد بیننده میشود. تاثیر زیان آور آن بر روی سلامتی بشر معمولا بسیار وخیمتر از اثرات ممکن آن بر روی تجهیزات می باشد. این تاثیرات به حساسیت زیاد چشم بشر در مقابل تغییر روشنایی بستگی دارد. فلیکر روشنایی برای ضریب مدولاسیون کمتر از 0.15 درصد قابل توجه می باشد.

 

مطالعه مسائل کیفیت توان، یافتن یک مشخصه درست از پدیده¬های کیفیت توان و ارائه راهکاری مناسب برای شرکتها و کاربران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.