دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع نقش واسطه ای انگیزش شغلی در رابطه بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

ثالثاً فرض بر اين می باشد كه سطوح بالاي اين پنج بعد اساسي موجب افزايش تجربه حالات روان‌شناختي سه‌گانه مي‌گردد كه به نوبه‌ي خود منجر به افزايش پيامدهاي شخصي و شغلي (انگيزه كار دروني، رضايت شغلي، عملكرد، كاهش غيبت و كناره‌گيري از كار) مي‌گردد. رابعاً فرض مي‌گردد كه اين روابط در افرادي كه نياز بيشتري به رشد شخصي دارند، قويتر می باشد ( پيشين).

به طور اختصار مطابق با نظريه هاكمن و الدهام (1975) كاركنان بايد سه وضعيت روانشناختي پر اهميت را براي برانگيخته شدن تجربه كنند: 1- آنها بايد كار خود را به مثابه امري معني‌دار تلقي كنند 2- نوعي حس مسؤليت را با كار خود ارتباط دهند و 3- بايد از نتايج كار و كوشش خود به نوعي اطلاع داشته باشند.

پنج خصوصيت اصلي در كار، به كارگران در دستيابي به اين سه وضعيت روانشناختي كمك مي­‌كند كه به توضیح ذيل مي‌باشند:

الف-تنوع در مهارت: مقصود از تنوع در مهارت، ميزاني می باشد كه يك شغل جهت انجام موفقيت آميز، نيازمند مهارت‌ها و استعداد‌هاي گوناگون و متنوع باشد. شغلي كه انجام آن مستلزم كاربرد تعداد زيادي از مهارت‌ها و استعدادهاي شخصي باشد، همه‌ي توانايي‌ها و مهارت‌هاي فرد را به چالش مي‌كشد و افراد به احتمال قوي چنين مشاغلي را معنادار خواهند يافت و حتي در صورتي كه فرد انگيزه‌ي دروني چنداني براي انجام آن نداشته باشد، آن را جالب خواهد يافت و با آن به ميزان زيادي درگير خواهد گردید. (هاكمن و الدهام، 1976).

– ويژگي‌هاي شغلي نهفته: جنبه‌هايي از ويژگي‌هاي شغلي هستند كه در فرايندهاي سازماني و تكنيكي نهفته هستند. آنها از فعّاليت يا ادراك كاركنان مستقل هستند و تا وقتي

تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی92

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.