دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی نقش واسطه ای انگیزش شغلی در رابطه بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

فرایندهای شناختی  مطالعه می کنند و بر شناخت و کشف تفکر غیرمنطقی زیربنایی آن متمرکز می شوند. نظریه های روان پویایی و روان تحلیلگری کلاسیک نیز، اهمالکاری را نمادی از بازگشت سمبولیک به تعارض های روانی- جنسی دوره کودکی می دانند (شوارتز[1]،2007).

البته بایستی توجه داشت اهمال کاری ، پدیده ای وابسته به فرهنگ می باشد و بر اساس آموزه های فرهنگی به طرق مختلف تعبیر و تفسیر می گردد. در بعضی فرهنگ ها، اهمال کاری ، نشانه تفکر و تدبر بیشتر می باشد و حتی میزانی از آن نیز توصیه شده می باشد. به عبارت دیگر، تأخیر در انجام امور به عنوان یک باور پذیرفته شده، مطرح می باشد. در بعضی دیگر، اهمال کاری ، پدیده ای منفی و زیان آور تلقی شده و نسبت به کاهش آن سفارش های جدی شده می باشد. در فرهنگ ایرانی، که متأثر از تعالیم روح بخش اسلامی می باشد، اهمال کاری پدیده ای چند وجهی تفسیر می گردد. در آموزه ها و تعالیم دینی اسلام، اهمال کاری از دير باز مورد توجه بوده و در روايات و ادعيه درمورد آن سخن به ميان آمده می باشد.

امام سجاد (ع) در دعای ابوحمزه به خوبی به این نکته اشاره می فرمایند: “خدايا من عمرم را به امروز، فردا كردن و آرزوهاى طولانى و بلند، گذرانده­ام” و حضرت علی (ع) با اظهار این که “فرصت ها زیرا ابر در گذرند”، بر لزوم بهره گیری مناسب از زمان تأکید می نمایند (آقاتهرانی،2007). در ادبیات غنی فارسی نیز، به کرات بر نیفکندن کار امروز به فردا تأکید شده می باشد. با این وجود، اگرچه فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی، اهمال کاری را یک آسیب جدی تلقی کرده اند، اما در فضای سازمانی و اجتماعی، تأخیر در انجام امور (این گیرد. به عنوان مثال، برای شما بسیار اتفاق می افتد که در انجام بعضی از[1] -Schwartz


تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی92

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.