دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته روانشناسی با موضوع :نقش واسطه ای انگیزش شغلی در رابطه بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

عوامل شامل اهمیت نظام پاداش، تاثیرات اجتماعی، ماهیت شغل، الگوی رهبری، نیاز و ارزشهای کارکنان و ادراک خود از محیط کار می باشد (نجفی،1387).

به مقصود بهبود و ارتقاء شرایط کار و نیز جلب رضایت بیشتر آنها می توان کوشش های اساسی تری مبذول داشت، زیرا که وقتی بشر از شغل خود احساس خشنودی نماید. ناخودآگاه مسئولیت خویش را با دقت بیشتری به انجام می رساند و از آن خوشحال خواهد گردید.

روان شناسان صنعتی سازمانی نظريه های مختلفی را برای انگيزش پيشنهاد کرده اند، بعضی از اين نظريه ها بر آثار عوامل محيط کار تاکيد دارند. نظريات ديگری هستند که بر خصوصيات شخصی کارکنان متمرکزند (مهداد،1384).

نظريه بودن، وابستگی و رشد (ERG  )

نظريه انگيزشی کار ERG که توسط کلايتون آلدرفر يک ارائه و توسعه يافت مربوط به نيازهای سلسله مراتبی  مزلو می باشد.او سه  نياز اساسی را برمی شمارد . 1- نيازهای بودن (E) 2- نيازهای وابستگی (R) و 3- نيازهای رشد (G).اين نيازها پيشنهاد شده مزلو می باشد و می تواند در داخل محيط کار براورده شوند (آلدرفر،1972). نيازهای بودن ،پايين ترين سطح نيازها، مربوط به بقای جسمانی می باشد که شامل نياز آب، غذا، مسکن، سلامت جسمانی می باشد. سازمان می تواند اين نيازها را از طريق دستمزد، مزايای جنبی، محيط کاری ايمن و امنيت شغلی برآورده سازد.

نيازهای وابستگی شامل تعامل با ديگران می باشد و رضايت از اين روابط اجتماعی  که سبب حمايت عاطفی، تکریم، شناخت و تعلق می گردد. نيازهای وابستگی در مشاغل می تواند از طريق تعامل با همکاران و دوستان و در بيرون از شغل با خانواده و دوستان برآورده گردد.


تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی92

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.