دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حقوق: درباره نقش و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

تکه ای از متن پایان نامه :

زيرا در قوادي، قواد فقط زن و مرد را در اصطلاح به يكديگر رسانده و آنها با ميل و رضاي خود با يكديگر زنا مي كنند. و در واقع زن و مردي كه تمايل به زنا دارند را با هم جمع مي‌نمايند و واسطه‌ي آشنايي آنها را فراهم مي آورند و زن و مرد با ميل و رغبت خود…

  1. راه حل دوم بهره گیری از ماده‌ي 638 ق.م. بوده می باشد كه آن هم در صورتي جايز می باشد كه به نحو تظاهر و علني باشد و در غير اينصورت بهره گیری از ماده‌ي 638 جهت تعيين مجازات مكره ثالث صحيح نمي باشد.

3. بهره گیری از عنوان معاونت در جرم (حد) و تعيين مجازات بر مرتكب آن در مورد بعضي از جرائم مقنن صريحاً براي معاون مجازات مستقل در نظر گرفته می باشد و يا در برخي از موارد معاونت مستقلاً از سوي که در قانون جديد مجازات قانون گذار محترم در ماده‌ي 232 همين قانون، مجازات لواط را برای فاعل جرم به دو دسته تقسيم نموده می باشد.[1] شکل اول آن به صورتی می باشد که فاعل جرم لواط اگر از شرايط احصان برخوردار نباشد و جرم مذکور را به صورت اکراهی انجام نداده باشد 100 ضربه تازيانه در نظر گرفته می باشد اما شکل دوم آن بدين صورت می باشد که اگر فرد در صورت ارتکاب جرم لواط در حالت اکراهی، در اينجا شکل مجازات تعيين شده در[1]. ماده‌ي 233 قانون جديد مجازات اسلامي: «حد لواط براي فاعل در صورت عنف، اكراه با دارا بودن شرايط امعان، اعدام و در غيراينصورت 100 ضربه شلاق می باشد حد لواط براي مفعول در هر صورت اعدام می باشد. تبصره ي  1: در صورتي كه فاعل غيرمسلمان و مفعول مسلمان باشد حد فاعل اعدام می باشد. تبصره ي 2: احصان عبارت می باشد آنكه مرد داراي همسر دائمي و بالغ باشد و در حالي كه بالغ و عاقل بوده از طريق قبل با همان همسر در حال بلوغ وي جماع كرده باشد هر وقت بخواهد امكان جماع از همان طريق را با وي داشته باشد.

تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.