فایل پژوهش: دانلود پروژه بررسی قسمت هایی از ماشین های راپیری سولزر – قسمت اول

دانلود پایان نامه

تولید مقرون به صرفه پارچه

تنوع گسترده سبکها

ماشین پارچه بافی راپیر G6100 بی نهایت انعطاف پذیر می باشد و می تواند برای پاسخگوئی به تغییر در نیازهای بازار به آسانی تطبیق یابد.

تغییرپذیری، لوازم فراگیر و کیفیت پارچه که از خصوصیات ماشین G6100 هستند برتری این ماشین را در بخشهای high fashion مد بالا و در بافت سبکهای چندشافت و پیچیده و پارچه های ویژه نشان می دهد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

گستردگی رنج (range) نخها

این ماشین عملاً با همه انواع نخ کار می کند نخهای تولیدی با مدار طبیعی مصنوعی و ترکیبی، نخهای فیلامنت سلولزی و سینتتیک، تکسچره، نخهای فانتزی، و نخهای تابیده، نخهای شیشه ای اصولاً در این ماشین هیچ محدودیتی برای نمره نخ تار و دانستیته تار وجود ندارد در پود، G6100 با نخهای الیاف کوتاه (6.5-2000 TEX) تا          Tex6(0.5-150)NM و نخهای فیلامنت بی انتها از (12-3400 d tex)(den 8/10-3000) را به کار می گیرد. تراکم پود بین 1 و
می باشد و عرض پارچه توليدي از 140 تا 280 سانتی متر متغيير می باشد.

ماشین پارچه بافی راپیر G6100 در عرضهای اسمی بین 140 تا 280 سانتیمتر (55 تا 110 اینچ) در پایه های 10 سانتی متر (4) موجود می باشد.

کاهش عرض، براساس عرضهای اسمی به کار گرفته شده 50 تا 80 سانتی متر (20 تا 31 اینچ) می باشد پس ماشین با همه عرضهای رایج پارچه کاملاً تطابق دارد.

تک رنگ و چند رنگ (تا 12 رنگ)

G6100 در فرم تکرنگ با ترکیب کننده پود با ترتیب ثابت 1/1 و یا به شکل یک ماشین چندرنگ با ترتیب آزاد (پیک و پیک) برای 12 رنگ مختلف پود، موجود
می باشد.

نزدیک به 1000 متر در دقیقه

میزان پودگذاری در ماشین 980 متر در دقیقه (1072 یا رد در دقیقه) و دور ماشین بين (360-420rpm) متغيير می باشد. میزان پودگذاری و سرعت بستگی به عرض کار و همچنین کیفیت نخ و سبک بافت دارد.

ساختمان فشرده

(compact construction)

ساختمان فوق العاده فشرده برای کارآیی سطوح بالا طراحی شده می باشد طرح دینامیک مطلوب و به دنبال آن کاهش نیروهای فونداسیون ضرورت بستن (پیچ کردن bolt) G6100 را به کف کارگاه منتفی می کند و حداقل نوسان را در طول کار تضمین می نماید.

الف) redimensioning اجزاء پودگذاری اثر مثبتی بر پودگذاری و کیفیت محصول دارد.

ب) فرم جدید محاسبه دهانه تار

به علت کاهش اندازه گیره (gripper) می توان حجم متحرک را کم، حرکت دفتین و بالابر دهانه تار را کوتاه نمود. این مسأله باعث کاهش فشار روی شفت ها و مکانیزم پودگذاری و همچنین نخهای تار و پود می گردد و درنتیجه پودگذاری بسیار روان انجام می گردد.

ج) مواد مدرن

در مدل G6100 از چرخهای تسمه دوک به (فلنج) (dual-flange ساخته شده از ترکیب پیشرفته و جدید و تقویت شده و همچنین تسمه های راپیر از الیاف کربن كه مقاومت سايش بسيار بالايي دارد بهره گیری شده می باشد.

(کنترل مکانیکی یا الکترونیک)

کنترل رنگ

ترتیب رنگ به گونه مکانیکی یا الکترونیکی کنترل می گردد کنترل مکانیکی توسط یک ماشین دابی یا ژاکارد انجام می گردد کنترل الکترونیکی در انواع مختلف (versions) دارای حرکت مکانیکی پودگذاری به وسیله یک واحد مجزای کنترل الکترونیک قابل برنامه ریزی و یک انتخاب کننده رنگ الکترومکانیک عملی می گردد به وسیله دابی ها و ماشینهای ژاکارد که به گونه الکترونیکی کنترل می شوند، ترتیب رنگ به گونه مستقیم و از طریق حرکت پودگذاری و انتخاب کننده رنگ الکترومکانیکی کنترل می گردد در طی مرحله بافتن پود کنترل رنگ و همه حرکات پودگذاری همزمان رخ می دهند.

اگر فقط مخلوط کردن (mixing) پود موردنظر می باشد، پیشنهاد می گردد از یک مخلوط کننده پود با ترتیب ثابت بهره گیری گردد.

غلتک های تار

نوردهای نیمه یا تمام عرض، با ماکزیمم قطرفلبچ Flange 1000mm (39اینچ) روی ماشین سوار می شوند.

قسمتهای ماشین

1) بوبین های پود 11) حرکت پودگذاری
2) تغذیه کننده پود 12) شافتها
3) حس کننده الکترونیکی پود 13) کناره گیر پارچه
4) کنترل رنگ 14) غلتک راهنمای برداشت پارچه
5) چرخ دنده مخصوص بازویی 15) غلتک راهنمای پارچه
6) چرخ محور 16) غلتک پارچه
7) میله راهنما 17) کاربین کنترل
8) محور راپیر 18) جعبه کنترل دستگاه
برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید