فایل پایان نامه : دانلود پروژه در مورد شرکت های کامپیوتری – قسمت اول

دانلود پایان نامه

خدمات رایانه ای که شامل (حروفچینی،چاپ،طراحی،صحافی)می باشد.یک نوع کار و حرفه خدماتی بوده که یرای رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه راه اندازی میگردد.از آنجائیکه این نوع خدمات نیاز به دقت و ظرافت و توانایی بالایی دارد،لذا اهمیت آن قابل توجه می باشد.

همچنین با در نظر داشتن رشد و گسترش سطح فرهنگ جامعه و به طبع آن افزایش چاپ و پیش نیازهای آن شامل حروفچینی،طراحی و نیازهای بعد از چاپ شامل صحافی،فروش و…،ضرورت خدمات رایانه ای بیشتر احساس میگردد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

امروزه تعداد و تنوع نشریات و کتاب های منتشرشده و همچنین جزوات تحقیقاتی دانشجویان و دانش آموزان و سایر محققان کشورمان افزایش زیادی داشته که ابتدائی ترین نیاز آن خدمات رایانه ای می باشد.

گسترش مکاتبات اداری شهروندان و گرایش مردم به زیبا نویسی و آراستگی ظاهری مکاتبات اداری و بهره گیری از خدمات رایانه ای،نیاز جامعه به این نوع خدمات را افزایش داده و تأسیس اینگونه مؤسسات اجتناب ناپذیر میگردد.

مشخصات طرح:

1-2) عنوان:مؤسسه تایپ و تکثیر نقطه چین

2-2) مؤسس:

3-2) تاریخ تأسیس

4-2) شماره ثبت:

5-2) نشانی:

6-2) تلفن:

اهداف طرح:

1-3) راه اندازی و تأسیس یک مؤسسه خدماتی

2-3) تأمین درآمد و استقلال اقتصادی شاغلین مؤسسه

3-3) اشتغال زایی مفید و مؤثر

4-3) خدمت به جامعه و رشد و پویایی فرهنگی،اجتماعی

توضیح وظایف:

تایپ و تکثیر یک نوع مؤسسه خدماتی می باشد که برای رفع نیازهای اجتماعی

جامعه ایجاد شده می باشد.

خدمات این واحد کاری عبارتند از:

1-4) تایپ(حروفچینی) و طراحی با تمام زبانهای زنده دنیا قبل از چاپ.

2-4) تایپ و تکثیر تحقیقات مدارس،مکاتبات اداری،پایان نامه های

دانشجویان،طراحی بولتن و هر گونه خدمات به ناشرین و مؤلفین و امور تبلیغاتی مربوطه

3-4) صحافی،شامل مجلد کردن به روش های مختلف

4-4) دریافت و ارسال فاکس

5-4) خدمات فنی مهندسی مربوطه

6-4) طراحی های تبلیغاتی

مهارت های مورد نیاز طرح:

1-5) آشنایی با نرم افزارهای برداری و پیکسل

2-5) آشنایی با اینترنت

3-5) آشنایی با فعالیت های تبلیغاتی

4-5) آشنایی با سیستم های ورودی خروجی مانند:اسکنر،رایتر و پرینتر.

5-5) آشنایی با دستگاههای تکثیر مانند:کپی،پرینتر و ….

6-5) مسلط به نرم افزارهای طراحی و گرافیکی و……

7-5) خلاقیت و آمادگی برای راه اندازی هر سیستم و طرح جدید جهت امور مربوطه

8-5) آشنایی با زبان های زنده دنیا

9-5) آشنایی با سرویس و تعمیر و نگهداری دستگاههای مؤسسه

10-5) آشنایی با سیر مراحل چاپ از آغاز تا انتهای کار

تعریف کارآفرینی:

كارآفريني عبارتست از فرآيند نوآوري و بهره‌گيري از فرصت‌ها، با کوشش وپشتكار بسيار همراه با پذيرش ريسك‌هاي مالي، رواني و اجتماعي كه با انگیزه كسب سود مالي، توفيق طلبي، رضايت‌بخشي و استقلال صورت پذيرد. به بيان ديگر كارآفريني فرآينديست كه منجر به ايجاد رضايت‌مندي و يا تقاضاي جديد مي‌گردد. كارآفريني مي‌تواند فرآيند ايجاد ارزش از راه تشكيل مجموعه منحصر به فردي از منابع به مقصود بهره‌گيري از فرصت‌ها معني گردد. همه بر اين باورند كه كارآفريني، موتور محركه توسعه اقتصادي كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه می باشد. سه دليل مهم كشورها براي در نظر داشتن مقوله كارآفريني، توليد ثروت، توسعه تكنولوژي و اشتغال مولد می باشد. درحالي كه در كشور ما به اشتباه اين مفهوم صرفاً با اشتغال‌زايي مترادف شده و فقط براي حل مشكل اشتغال به سمت كارآفريني پيش مي‌رويم.

انواع كارآفريني:

كارآفريني مستقل: فردي كه مسئوليت اوليه‌ي جمع آوري منابع لازم براي شروع و يا رشد كسب و كاري را بسيج مي‌نمايد و تمركز او برنوآوري و توسعه فرآيند، محصول يا خدمات جديد مي‌باشد. به عبارت ديگر كارآفرين فردي می باشد كه يك شركت را ايجاد و اداره مي‌كند و هدف اصلي‌اش سودآوري و رشد می باشد.

كارآفريني سازماني: فرآيندي می باشد كه در آن محصولات يا فرآيند نوآوري شده از طريق القا و ايجاد فرهنگ كارآفرينانه در يك سازمان از قبل تأسيس شده، به ظهور مي‌رسند. به تعريفي ديگر فعاليت‌هاي كارآفرينانه فعاليت‌هايي هستند كه از منابع و حمايت سازماني به مقصود دستيابي نتايج نوآورانه برخوردار مي‌باشد.

كارآفريني شركتي: كارآفريني شركتي به مفهوم تعهد شركت به ايجاد و معرفي محصولات جديد، فرآيندهاي جديد و نظام‌هاي سازماني نوين می باشد.

كارآفريني بين‌المللي: اين فرآيند زماني ايجاد مي‌گردد كه كارآفرينان براي منابع، طراحي و توزيع كالا و خدمات خود به شبكه‌هاي جهاني وابسته هستند.

كارآفريني اجتماعي: كارآفريني در يك زمينه اجتماعي براي سازمان‌هاي غير تجاري و اقتصادي را در برمي‌گيرد.

كارآفرين كيست؟

به راستي كارآفرين كيست؟ آيا كارآفرينان ويژگي‌هاي متمايزي از ديگران دارند؟ نگاهي به مسير حركت فعاليت‌هاي كارآفرينان و كنكاش در مبدأ و منشأ حركت و انرژي آنان، منجر به شناسايي و ويژگي‌ها و ارایه تصويري اجمالي از خصوصيات كارآفرينان مي‌گردد.

چه چيزي باعث مي‌گردد كه نشاط حركت به سختي و سكون غلبه كند؟ آرزوي آن چيزي كه امروز نيست ولي فردا مي‌تواند باشد، اولين چيزي می باشد كه جمود كارآفرين را درهم مي‌شكند. يعني كارآفرين آرزومند می باشد.

آن چیز که جهت و سير كارآفرين را براي رسيدن به آرزوهايش تعيين مي‌كند از درون او بر مي‌خيزد. يعني كارآفرين كنترل دروني دارد.

او براي آنكه بتواند درست آن چیز که را كه مي‌انديشد عينيت بخشد و عزم خود را عملي كند بايد رئيس و كارفرماي خود باشد. يعني كارآفرين نياز به استقلال دارد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

ذهن پوياي او مرزهاي از پيش تعيين شده و قالب‌هاي رايج را درهم مي‌شكند. و با وجودي كه همان چيزي را مي‌بيند كه ديگران مي‌بينند، اما چيزي را مي‌انديشد كه ديگران نمي‌انديشند. يعني كارآفرين خلاق می باشد.

وقتي كه خلاقيت از ذهن به اقدام منتقل مي‌گردد، نوآوري صورت مي‌گيرد. كارآفرين كسي می باشد كه مي‌تواند خبر مخاطرات راه را براي ديگران بياورد. يعني كارآفرين خطرپذير می باشد.

او به جاي آن كه منتظر ضمانت بماند، به فكر و کوشش خود تكيه مي‌كند، به مشكلات حمله مي‌كند و پيش مي‌رود پس منفعل نيست. يعني كارآفرين روحيه‌اي تهاجمي دارد.

لحظه تصميم آغاز، تنها زماني نيست كه او با ريسك مخاطره مواجه مي‌گردد. ابهام يك پايان نامعلوم، بر هر قدم اين راه سايه مي‌اندازد. يعني كارآفرين قدرت تحمل اين ابهام را دارد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

كسي كه آگاهانه و پيشاپيش خود را در ميدان روبرو شدن با مسائل مي‌اندازد، بايد توان سخت كار كردن در شرايط پر تنش را هم داشته باشد. يعني كارآفرين با وجود تنش زياد، كارايي خود را حفظ مي‌كند.

البته ذكر اين مطلب نيز لازم می باشد كه تعريف مجموعه‌اي از صفاتي كه كارآفرين ايده‌آل را به تصوير مي‌كشد امكان پذير نيست و از طرفي هر فرد كارآفرين تمام ويژگي‌هاي به دست آمده در تحقيقات كارآفريني را ندارد.

با در نظر داشتن تعاريف ارائه شده در اين خصوص مي‌توان گفت كارآفرين كسي می باشد كه:

 • كار و اشتغال ايجاد كند.
 • خود اشتغالي و ديگر اشتغالي در سطوح مختلف جامعه ايجاد كند.
 • محصولات يا خدمات جديد به وجود آورد.
 • خلاقيت و نوآوري كاربردي در توسعه خدمات، صنعت و اطلاع رساني داشته باشد.
 • با خطرپذيري، فعاليت‌هاي توليدي و اقتصادي انجام دهد.
 • نيازها را شناسايي و آنها را برآورده سازد.
 • منابع و امكانات را به سوي هدف‌هاي توليدي و تكنيكي هدايت كند.
 • براي تقاضاهاي بالقوه محصول بيافريند (پيش‌بيني در عرضه و تقاضا)
 • ايده خلاق را به ثروت تبديل كند.

مقدمه کاری

امروزه‌ اهميت‌ كامپيوتر، به‌ عنوان‌ يكي‌ از لوازم‌ برقي‌ و الكترونيكي‌ خانگي‌، در زندگي‌ و در نزد كساني‌ كه‌ به‌ نحوي‌ در گير اين‌ «گرداب‌ گسترده‌ گيتي» آنها كه‌ از اين‌ لوازم‌ و ابزارهاي‌ الكترونيكي‌ براي‌ رفاه‌ و آسايش‌ بيشتر در زندگي‌ بهره گیری‌ مي‌ كنند. – كاملاً احساس‌ مي‌ گردد.

«كار در خانه[1]‌ وكار از راه‌ دور[2]يا (TeleWork) از ديگر مواردي‌ هستند كه‌ حضور كامپيوتر در منزل‌ را به‌ عنوان‌ ابزاري‌ سريع‌ و قوي‌ براي‌ جمع‌ آوري‌، توليد، تجزيه‌ و تحليل‌ و پخش‌ و توزيع‌ اط‌لاعات‌ مستحكم‌ تر مي‌سازد. بنابر اين‌، براي‌ آن‌ دسته‌ از افرادي‌ كه‌ به‌ نحوي‌ در گير «كار از راه‌ دور» هستند، حضور و وجود كامپيوتر در گوشه‌ از خانه‌ شان‌ يك‌ ضرورت‌ اجتناب‌ ناپذير می باشد‌. كار با اينترنت‌ و بهره گیری‌ از اينترنت‌ حتي‌ به‌ عنوان‌ بازي‌ و يا يك‌ سرگرمي‌ و تفريح‌ خانگي‌ روز به‌ روز بيشتر مي‌ گردد و افراد براي‌ پر كردن‌ اوقات‌ فراغت‌ خود از كامپيوتر و اتصال‌ آن‌ به‌ شبكه‌ جهاني‌ اينترنت‌ بهره گیری‌ مي‌ كنند. شركت‌ در اتاق‌ هاي‌ گفتگوي‌ صوتي‌ و تصويري‌، مطالعه‌ و مرور سايت‌ هاي‌ مختلف‌ تفريحي‌ و يا سرگرم‌ كننده‌، همه‌ و همه‌ دست‌ به‌ دست‌ هم‌ مي‌ دهند تا حضور و كاركرد دائمي‌ دستگاهي‌ به‌ نام‌ كامپيوتر را در خانه‌ – هم‌ اينك‌ و در آينده‌ اي‌ نه‌ چندان‌ دور – به‌ صورت‌ يك‌ نياز اساسي‌ مط‌رح‌ كنند.

با پیشرفت و تکامل علوم و فنون مختلف و متنوع، تأثیر و اهمیت روز افزون ارتباطات و فناوری اطلاعات بر کسی پوشیده نیست و کمتر کسی می باشد که در طول روز در این دنیای همبسته و به اصطلاح بهتر این”دهکده جهانی” گذری نکند و سیرو سفری نداشته باشد. این می باشد که خوشبختانه روز به روز شاهد پیشرفت و حرکت بسیار سریع و پرشتاب در عرصه های مختلف فناوری و تبادل اطلاعات هستیم و هر شخصی به تناسب کار و جایگاهش خواسته و ناخواسته در سیر این تبادل اطلاعات سهیم می باشد و بایستی علم روز و فنون مختلف مرتبط با این حرکت شتابدار را فرا بگیرد تا از قافله ی پویای هم عصر و مکان خود عقب نماند و بتواند حداقل پایاپای این قافله به سرعت پیش رونده طی مسیر نماید.

 • بخش های مختلف کافی نت
 • بخش خدمات
 • ثبت نام اینترنتی
 • تایپ
 • بخش طراحی های گرافیکی
 • بخش فروش نرم افزار کاربردی، آموزشی، اینترنت پرسرعت،ارسال پیامک انبوه
 • بخش برنامه نویسی و طراحی وب و نرم افزار

نیروی انسانی مورد نیاز طرح:

با در نظر داشتن توضیح وظایف توضیحی و همچنین مهارت های مورد نیاز طرح و اینکه

این حرفه از حساسیت خاصی برخوردار می باشد.پس تأثیر نیروی انسانی شامل

مدیریت و کارکنان اجرایی،شاخص خواهد بود.

مؤسسه به یک گروه کاری 6 نفره نیروی انسانی فعال نیاز دارد.

1-6) مدیر مؤسسه:یک نفر آقا با استعداد و مسلط به تمام امور اجرایی که تحصیلات وی حداقل فوق دیپلم در یکی از رشته های کامپیوتر-مدیریت یا گرافیک بوده و دارای سوابق کاری در این زمینه باشد.

2-6) گرافیست:یک نفر خانم با تحصیلات کارشناسی در رشته گرافیک و مسلط به تمام سیستم های رایانه ای و با سوابق لازم.

3-6) حروفچین(تایپیست):دو نفر خانم با تحصیلات فوق دیپلم در رشته ی نرم افزار کامپیوتر و مسلط به حروفچینی و داشتن آشنایی به دستگاههای ورودی و خروجی سیستم ها و داشتن توانایی جهت نصب و اسمبل کردن سیستم های رایانه ای

4-6) امور فنی:یک نفر آقا جهت امورات فنی مؤسسه که دارای تحصیلات فوق دیپلم در رشته ی سخت افزار کامپیوتر بوده و دوره های تخصصی دستگاههای مؤسسه را پشت سر گذاشته باشد.

5-6) امور خدماتی:یک نفر خانم با تحصیلات سیکل جهت امور خدماتی و نظافتی ، آبدارخانه،حمل و نقل مواد مصرفی و…..

این نوشته در مدیریت ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید