دانلود: دانلود پروژه رشته الکترونیک در مورد سيستم ترمز ضد قفل ABS – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

– وضعيت ثابت نگهداشتن فشار

وقتي فشار وارده بر سيلندر ترمز با كاهش و يا افزايش يافتن به مقدار مناسب خود رسيد، سنسورهاي سرعت سنج با فرستادن سيگنالهاي مربوطه به ECU اعلام مي نمايد كه سرعت چرخ مناسب می باشد و نياز به تغيير ندارد، سپس ECU جريان 2 آمپري را به كويل سلونوئيد جهت ثابت نگهداشتن فشار روغن مي فرستد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

وقتي جريان 2 آمپري به كويل سلونوئيد مي رسد (توجه گردد كه در حالت كاهش فشار، جريان 5 آمپري كه به كويل سلونوئيد فرستاده مي گردد) شير سه وضعيته توسط نيروي مغناطيسي ايجاد شده به وسيله جريان 2 آمپري (كه از نيروي مغناطيسي ايجاد شده به وسيله جريان 5 آمپري كمتر می باشد) در وسط قرار گرفته و در نتيجه هر دو دريچه B,A بسته مي گردد.

 

نام قسمت عملكرد
شير سلونوئيدي دريچه A بسته

دريچه B بسته

موتور پمپ كار مي كند

  3- وضعيت افزايش فشار

وقتي فشار وارد بر سيلندر ترمز نياز مي گردد كه افزايش يابد، ECU هيچ جرياني براي كوئل سلونوئيد نمي فرستد. اين كار باعث مي گردد كه دريچه A باز شده و دريچه B بسته بماند. در نتيجه روغن سيلندر اصلي از دريچه C عبور كرده و به سيلندر ترمز مي رسد. ميزان افزايش فشار هيدروليك ترمز با تكرار عمليات كاهش فشار يا ثابت ماندن فشار قابل كنترل مي باشد.

نام قسمت عملكرد
شير سلونوئيدي دريچه A باز

دريچه B بسته

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید