دانلود فرمت ورد:دانلود پروژه رشته تربیت بدنی در مورد واریس – قسمت دوم

دانلود پایان نامه
 • افزایش نفوذپذیری این وریدچه‌ها در پاسخ به هیستامین و سایر مواد سبب می گردد که در واکنشهای التهابی نیز دخیل باشند. وریدچه‌های پشت مویرگی در اعضای لنفاوی ساختمان ویژه‌ای دارند که خروج لنفوسیتها را از آنها امکان‌پذیر می‌سازد.
 • نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
 • رگ رگه‌ها (Vasa Vasarum)

  زیرا در عروق خونی بزرگ همه سلولهای تشکیل دهنده دیواره نمی‌توانند از طریق انتشار ، مواد غذایی و اکسیژن مورد نیاز خود را دریافت کنند. تغذیه آنها را رگهای کوچک دیگری موسوم به رگ رگها عهده‌دار می‌باشند. این رگها به تعداد زیاد در لایه خارجی رگها پیدا نمود می شوند و انشعابات آنها با لایه میانی نیز نفوذ می کند که میزان نفوذ آنها در وریدها بیشتر از شریانها می‌باشد. رگهای خونی بزرگ علاوه بر رگ ‌رگ ، حاوی مویرگهای لنفی نیز در دیواره خود هستند. مویرگهای لنفی در شریانها محدود به لایه خارجی می‌باشند اما در وریدها به لایه میانی نیز نفوذ می‌کنند.
  ورید اجوف تحتانی و وظیفه آن

  ورید اجوف تحتانی بزرگترین ورید بدن می باشد و خون قسمتهای پایین بدن را به قلب می‌رساند. خون وریدی معده و روده آغاز بوسیله ورید باب داخل کبد و پس از عبور از کبد بوسیله دو یا سه ورید فوق کلیوی داخل ورید اجوف تحتانی می گردد. ورید اجوف تحتانی که به موازات چهارمین مهره کمر از دو ورید خاصره اصلی راست و چپ تشکیل می‌یابد از سمت راست ستون فقرات بالا آمده و وارد دهلیز راست قلب می گردد. در این مسیر به ترتیب وریدهای کلیوی ، غدد فوق کلیوی ، اعضای تناسلی ، و وریدهای فوق کبدی داخل آن می شوند.

  جریان خون وریدی

  علت اصلی گردش خون سیاهرگها باقیمانده فشاری می باشد که با انقباض قلب در سرخرگها تولید کرده و به واسطه مقاومت مویرگها کم شده می باشد. کشش سینه نیز به گردش خون در سیاهرگها کمک می کند. ریه‌ها میل دارند روی خود فرد نشینند ، اما جدار قفسه سینه مانع فرو نشستن آنها می گردد، لذا همیشه یک فشار منفی در درون قفسه سینه هست که هنگام دم و از هم باز شدن قفسه سینه بیشتر می گردد و این فشار منفی می باشد که موجب گشاد شدن سیاهرگهای درون قفسه سینه و کشیده شده خون به داخل آنها می گردد. انقباضهای متناوب و منظم عضلات پا هنگام دویدن نیز خون سیاهرگهای پا را به جریان می‌اندازند.

  واریس Varice

  شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

  اتساع ورید را واریس گویند که اکثرا در پا دیده می گردد. علل پیدایش واریس پا سستی عضلات پا ، پای پهن و ایستادن دائم می‌باشد. بیمار مبتلا به واریس پا ، هنگام حرکت حس سنگینی و کشش و درد پا می کند. یکی از عوارض واریس ، خون بستگی یا ترومبوز می باشد که به علت وقفه جریان خون در ورید متسع به وجودمی‌آید. واریس بیشتر در نارسایی دریچه‌های وریدی دیده می گردد. معالجه واریس برداشتن وریدهای متسع بوسیله اقدام جراحی می‌باشد.

  آنكه برای بسیاری از مردم وریدهای واریسی تنها یك مشكل زیبایی می باشد، اما برای بعضی واریس به معنای دردهای شدید و احساس ناراحتی آزاردهنده می باشد.واریس هر شدت و هر علامتی كه داشته باشد نشان‌دهنده مشكل در دستگاه گردش خون می باشد.به گزارش پایگاه اینترنتی ‪ ،ABCnewsبیش از ‪ ۶۰درصد از آمریكایی‌ها از واریس رنج می‌برند.این بیماری در زنان بیشتر از مردان نظاره می گردد. هرچه سن افراد به خصوص زنان بالاتر برود احتمال ابتلا به این بیماری بیشتر می گردد.درمان واریس در مرحله اول رعایت نكاتی ساده می باشد و در مراحل پیشرفته نیاز به اقدام جراحی دارد.رعایت موارد زیر كه از طرف انجمن پیشگیری از بیماریها در آمریكا برای پیشگیری از واریس توصیه شده می باشد بسیار موثر می باشد:
  ‪- ۱در هنگام نشستن پاهای خود را روی هم نیاندازید.

  ‪- ۲به گونه منظم ورزش كنید. راهپیمایی به جریان خون در پاها از طریق ایجاد انقباض عضلانی و قدرت وریدی كمك می‌كند.

  شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

  ‪ – ۳وزن خود را كم كنید.

  ‪ – ۴از ایستادن طولانی مدت اجتناب كنید. اگر شغل شما ایجاب می‌كند برای مدت طولانی سر پا بایستید وزن خود را به گونه مرتب هر چند دقیقه یك بار از یك پا بر روی پای دیگر بیاندازید.

  ‪- ۵هرگز لباس‌های تنگ كه نواحی كشاله ران ،مچ دست و پاها را فشار می‌دهد نپوشید.

  ‪- ۶از غذاهای پرالیاف مانند نان غلات كامل، میوه و سبزی تازه و سبوس غلات بهره گیری كنید. پیشگیری از یبوست مانع از ایجاد فشار بر عروق می گردد.

  این نوشته در تربیت بدنی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

  دیدگاهتان را بنویسید