فایل پژوهش: دانلود پروژه رشته روانشناسی درباره رنگ سبز – قسمت اول

دانلود پایان نامه

رنگ سبز نشانه ای از طبیعت و فطرت نباتات می باشد. جنگل ها، مراتع، چمنزارها و گیاهان در سراسر عالم از بدو پیدایش كائنات مفتخرند كه به رنگ سبز ملبس شده اند.

هر كدام از رنگ ها نه تنها تأثیر بسزایی در روان بشر دارد، بلكه معنا و مفهومی خاص برای خود دارند. به مناسبت فصل بهار و طبیعت سرسبز، رنگ سبز را جهت مطالعه روانشناختی برگزیده ایم.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

رنگ سبز از رنگ های فرعی می باشد كه از تركیب دو رنگ زرد و آبی به وجود می آید.

در اسطوره های سلتیك مرد سبز، خدای باروری به شمار می رود. رنگ سبز متمایل به آبی مظهر انعطاف پذیری در هدف و خواسته می باشد كه شامل این خصوصیات می باشد:

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تمركز، شكیبایی، استقلال، انحصارطلبی، دفاع، ثبات قدمی و استقامت. جنبه های مؤثر عاطفی و روحی افرادی كه رنگ سبز را به عنوان رنگ مورد علاقه شان انتخاب می كنند، عبارت می باشد از مقاومت و كله شقی و خود مثبت بینی.

انتخاب و علاقه به رنگ سبز دلالت بر «كشش هدف و خواسته» دارد و با اتكای به آن، فرد با وجود تمام مشكلات و موانع بر هدف خود پافشاری می كند. رنگ سبز مفرح و نشاط آور می باشد و برای كسانی كه زیاد كار می كنند رنگ های سبز ملایم مناسب می باشد. رنگ سبز از نظر نمادی شباهت به درخت كاج داشته و حس چشائی رنگ سبز، طعم «گس» دارد، درك حسی آن سرسختی می باشد و محتوی عاطفی آن غرور می باشد (پس زخم معده و سوء هاضمه معمولاً با نگرانی كه فرد در مورد جایگاه و مقام و عدم موفقیت شخصی دارد، توام می گردد).

و اندام های مربوط به آن را ماهیچه های صاف بدن تشكیل می دهد. شخصی كه رنگ سبز را به عنوان اولین رنگ مورد علاقه اش انتخاب می كند مایل می باشد كه عقاید خویش را به كرسی بنشاند و خود را به عنوان نماینده اصول اساسی و تغییرناپذیر معرفی نماید. در نتیجه برای خود مقام بلندی را قائل می باشد و می خواهد كه خود را محور قرار داده و کوشش در ارشاد و رهبری دیگران دارد. قادر به تأثیرگذاردن در محیط پیرامون خویش می باشد!

و نیازمند شناخته شدن و تثبیت و دارای عقاید و راه و رسم خاص خود می باشد. اگر سری به بیمارستان ها بزنید، جراحان و پزشكان را در اتاق اقدام جراحی می بینید كه از پوشاك و لوازم سبز بهره گیری می كنند تا بدین وسیله موجب آرامش نسبی بیمار مضطرب را فراهم سازند.

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

كسی كه رنگ سبز را دوست ندارد و طرد می كند، نشان دهنده اضطراب ناشی از تنشی می باشد كه به دلیل عدم شناخت و درك صحیح او به وجود می آید.

از دست دادن قدرت، مقاومت و سرسختی، اضطرابی كه ناشی می باشد از، از دست دادن مقام و جایگاه و كاهش قدرت دفاعی، تمامی این موارد با یكدیگر ادغام شده و شخص ناموفق را به این نتیجه می رساند كه موانع و مشكلات زندگیش را به گردن دیگران بیندازد و برخوردی سرزنش آمیز و انتقادی با دیگران داشته باشد.

رنگ سبز، رنگ طراوت بخش و در عین حال، آرام كننده می باشد، رنگ سبز فشار خون را كاهش می دهد و خون و بافت ها را از میكروب پاك می سازد.

این نوشته در روانشناسی و علوم تربیتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید