دانلود فایل تحقیق : دانلود پروژه رشته روانشناسی درباره روانشناسی رنگها – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

رنگهاي سرد                                                              آبي، بنفش، فيروزه اي، سبز مايل به آبي، سبز                                            رنگهاي سرد رنگهايي ملايم هستند كه اثراتي آرام بخش دارند. آبي روشن مي تواند نشانه صلح و دوستي و آسـايش خاطر، و آبـي تيره نشـانگر قـابليت اعتماد و درستي باشد.

رنگ و زندگي شخصي

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

رنگ و زنان

 • زنان نسبت به افرادي كه به رنگ آبي لباس مي پوشند احساس راحتي و اعتماد بيشتري مي كنند.
 • براي همسرتان يك شاخه رز قرمز به نشانه عشق و علاقه بفرستيد.
 • براي زناني كه صرفا” ارتباط دوستي ( و نه عشقي ) داريد رز زرد بفرستيد.
 • يكي از اتاقهاي نشيمن خانه خود را با رنگي خشن و پر رنگ مانند قرمز تيره رنگ كنيد تا نشانه قدرت و انرژي شما نزد همسرتان باشد.
 • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
 • رنگ آميزي اتاق خواب به رنگ سبز مي تواند نشانه جواني و طبيعت باشد.

رنگ و خانه

 • بكاربردن رنگهاي سرد براي اجزاي اتاق خواب ( تخت خواب، ملافه ، پتو …  ) مكاني بدور از استرس و آرامش بخش را براي خوابي شيرين براي شما فراهم مي كند.
 • ديوارهاي اتاق خواب را براي ايجاد آرامش به رنگهاي سرد و ملايم مانند آبي يا آبي مايل به سبز رنگ آميزي كنيد.
 • قراردادن كوسن ارغواني روز مبلمان با رنگ خنثي مي تواند نشانه قدرت، توانگري و ثروت بوده و  برانگيزنده تخيلات باشد.

رنگ و لباس

 • لباسهاي معمولي با رنگ سبز يا زرد موجب جلب توجه مي شوند. پيراهن يا ژاكت آبي تيره رنگ مي تواند علامت قابليت اعتماد باشد.
 • لباس ورزشي تمام خاكستري و خسته كننده خود را كنار گذاشته و براي راحتي اعصاب خود از رنگهاي تيره تر يا روشنتر بهره گیری كنيد.
 • لباس سراسر قهوه اي ممكن می باشد شيك بنظر برسد اما خسته كننده و يكنواخت خواهد گردید. افزودن كمي رنگهاي سرد يا گرم مانند زرد، طلايي يا سبز باعث درخشانتر شدن ظاهر و فرايندهاي ذهني شما خواهد گردید.

رنگ و اتومبيل

 • اتومبيل مشكي نشانه تمايل به گمنامي می باشد.
 • برخي رنگهاي بخصوص از آبي و قرمز حاكي از خود نما بودن راننده می باشد.
 • رنگ زرد و نارنجي دلالت بر ورزشكار بودن شما ميكند.
 • انتخاب رنگ نقره اي يا طلايي مي تواند بيانگر ثروت و دارايي باشد.

رنگ و زندگي حرفه اي

رنگ و لباسهاي اداري

 • لباسي به رنگ خاكستري تيره، مشكي يا آبي سير بپوشيد تا شخصي موفق، آگاه و جدي بنظر برسيد.
 • پيراهن سفيد و ساده تکریم و رسميت را براي شما به ارمغان خواهد آورد.
 • پيراهن بژ و يا غير سفيد چهره محافظه كارانه ملايمتري را از شما ارائه خواهد نمود.

رنگ و دفتركار

 • كارتهاي ويزيت و سربرگها بهتر می باشد به رنگهاي خنثي تهيه شوند. رنگهاي سفيد و بژ معمولا” نسبت به رنگهاي ديگر راحت تر خوانده مي شوند.
 • ديوارهاي آبي كمرنگ نسبت به سفيد بيشتر توليد آرامش نموده و بيشتر جلب توجه مي كند.
 • اسباب اثاثيه زرشكي يا ارغواني تيره محيط كار شما را مجلل و سلطنتي جلوه خواهد داد.
 • براي اجناس تبليغاتي، وب سايتها و نشانهاي ترفيعي از رنگهاي خشن و گيرا بهره گیری كنيد تا موجب جذب بيشتر مشتريان گردد. براي خوانايي بيشتر، رنگ مشكي را در چاپ متون بكار ببريد.
 • رنگها بر نيازهاي روحي-رواني، شرايط يادگيري، کنترل رفتارهاي خشمگينانه، احساسات، درمان افسردگي و
  اختلالات يادگيري و سطح انرژي اثر دارند.رنگها در کنترل نبض، تپش قلب، فشار خون، اشتها و حتي خواب مفيد هستند و همچنين در درمان بيماريهايي مثل ميگرن، سرطان، اعتياد و امراض پوستي و حتي تومورهاي مغزي اثر دارند.
  رنگها در هر جا از دنيا و به تناسب فرهنگ و عرف هر جامعه معاني متفاوت و حتي متضاد دارند.براي مثال سفيد در کشوري مثل ايران نشان شادي، پاکدامني می باشد و براي مراسم جشن و عروسي بهره گیری مي گردد، در حاليکه در کشوري ديگر نشان روحانيت می باشد و در مراسم عزاداري کاربرد دارد.
  شايد تا به حال از خودتان پرسيده باشيد که چرا کشتي و يا هواپيماي سياه نداريم؟و يا چرا هيچ جعبه شکلاتي سبز نيست؟شايد در اين مطلب جوابهايتان را پيدا کنيد.
  متأسفانه به دليل جذابيت روانشناسي رنگها، اين شاخه از علم مورد سوء بهره گیری قرار گرفته می باشد.در هر سايت، مجله، روزنامه و يا وبلاگي از اين مطالب زياد ديده مي گردد ولي درست يا غلط بودنشان مشخص نيست.
  پروفسور لوشر از دانشمنداني می باشد که حدود بيست سال و اندي در اين مورد تحقيق کرده می باشد.
  حال بد نيست از نظر اين محقق در مورد روانشناسي رنگها براي بعضي از رنگهاي پر طرفدار نگاهي بياندازيم.
  پروفسور لوشر مي گويد:
 • شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
 • سياه:
  سياه رنگي مطلق می باشد که در فراسوي آن، زندگي تمام مي گردد.سياه يعني نه، که نشانه اي از ترک عشق و انصراف از فعاليتهاي جمعي می باشد.به معني نيستي، نااميدي به آينده و سکوتي ابدي می باشد و حس سنگيني را به افراد القا مي کند.تأثير خوبي بر مزاج ندارد و در کودکان هم اثرات منفي دارد.دوستداران رنگ سياه معمولا” خسته و افسرده اند.اگر خسته نباشند، ناراضي اند.اگر ناراضي نباشند، مغرورند.اگر مغرور نباشند، انکار مي کنند.اگر انکار نکنند هم ناراضي اند، هم مغرور، هم خسته و هم انکار مي کنند اما احتمالا” خودشان هم خبر ندارند.
  طرفداران سياه زياد هم نااميد نشوند زیرا از طرفي ديگر سياه نمادي از آبرومندي و شرافت می باشد(ديده ايد ماشين هاي شيک و کلاس بالا معمولا” سياه و براقند).
  قهوه اي:
  آدمهاي قهوه اي را بدون قسم خوردن مي توان باور نمود، يعني حرفشان سند می باشد.اما طرفداران اين رنگ معمولا” آواره اند(جالب می باشد بدانيد که رنگ مورد علاقه آوارگان جنگ جهاني دوم، قهوه اي بوده می باشد).قهوه ايها يا يک بيماري جسمي جدي دارند و يا مشکلي که به نظر آنها غير قابل حل می باشد، پس اين افراد از نظر جسمي و روحي در خطرند.
  خاکستري:
  خاکستري را در کهنسالان و خانه سالمندان بايد پيدا نمود.اين افراد معمولا” غمگينند و محافظه کار و حتي اگر آهنگي گوش کنند(اگر خجالت نکشند)، غمگين می باشد(مثلا” مثل اينکه ايرانيها داريوش گوش کنند)، مثل اينکه به آنها گفته اند خوشي بي خوشي.
  قرمز:
  قرمز پسندها پر از شوق زندگي، عاشق و مبارزه طلب، پرتکاپو و شجاع، اهل معاشرت، شلوغ و پر سروصدا هستند.مثل اینکه” نيرويشان تمام نشدني می باشد، خوب مشت مي زنند و کتک خورهاي خوبي هم هستند.در مجموع و اختصار اينکه برونگرا هستند.قرمز باعث افزايش نبض و فشار خون مي گردد.(هر چي باشه پرسپوليسه ديگه)
  آبي:
  آبيها خلاقند و هميشه فکرهاي تازه مي کنند، مورد تکریم، آرام و دوست داشتني هستند و احساساتشان را خوب کنترل مي کنند.عاشق تنهايي، احساساتي و ملايم اند.نماد ابديت و عمق و کمال گرايي می باشد.از ويژگيهاي افراد آبي دوست صلح، مهرباني و هماهنگي می باشد.(طرفداران آبي به خودشون نگيرند، هميشه و همه جا استثنا هست).اين رنگ سبب کاهش نبض و فشار خون مي گردد.
  سبز:
  آدمهاي سبز مذهبي اند.در انجمنهاي خيريه يا بيمارستان يافت مي شوند!!!مضطرب و انعطاف پذيرند.اگر دنبال شريک(البته شريک تجاري نه زندگي) مي گرديد سعي کنيد سبز باشد(نه اينکه رنگ پوستش سبزه باشد).رنگي مقدس می باشد.سبزها اصلاح گرند و بسيار علاقه به نصيحت کردن دارند.کوشش و پشتکار عجيبي دارند.
  زرد:
  آدمهاي زرد بر خلاف نظر عموم بيمار و رنجور نيستند و منتظر خوشبختيهاي بزرگند.آرام و قرار ندارند.توسعه طلب و اهل اختراعند.گاهي حسود و معمولا” بلند پرواز.
  بنفش:
  بنفش دوستها صميمي و حساسند وذوق عارفانه دارند.گاهي آنقدر صميمي مي شوند که قضاوت و تصميم درست نمي توانند بگيرند.
  نارنجي:
  نارنجي پسندها اهل مسابقه و سلطه طلبند و سرشار از آرزوهاي دور و درازند.
  ارغواني:
این نوشته در روانشناسی و علوم تربیتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید