منبع تحقیق : دانلود پروژه رشته روانشناسی در مورد نگاهي به تاثير خنده بر شخصیت – قسمت دوم

دانلود پایان نامه

مزاياي تفكر مثبت

مي‌گويند: بشر با فكرش زندگي مي‌كند… به عبارت ديگر خوشبختي، بدبختي، شادي و غم‌هاي انساني، تابع شرايط بيروني نيستند بلكه ساخته و پرداخته افكار و انديشه‌هاي خود هستند…!

در حقيقت، حوادث پيش آمده چندان مهم نيستند بلكه طرز برخورد ما با حوادث مهم هستند.
به قول شكسپير: <هيچ‌چيز به خودي خود، خوب يا بد نيست بلكه نيروي انديشه می باشد كه بدي، خوبي، سعادت و يا شقاوت را مي‌آفريند.>

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

به‌عنوان مثال، دو نفر از پنجره بيرون را تماشا مي‌كنند،‌ يكي لكه‌‌ها و ذره‌هاي كثيف شيشه را مي‌بيند و ديگري منظره‌هاي زيباي طبيعت را… عده‌اي به زيبايي گل‌ها توجه دارند و گروهي ديگر به خار‌هاي همان‌ گل‌ها مي‌نگرند.
يك ضرب‌‌المثل آذري مي‌گويد: <اي مردم،‌ چرا سعادت را در خارج مي‌جوييد؟ سعادت در درون شماست>!
حضرت علي (ع) مي‌فرمايد: <پس از سلامتي، خنده بهترين نعمت می باشد.>
حضرت سليمان مي‌فرمايد: <دل شادمان و مسرور، خاصيت نوش‌دارو دارد.>
دكتر جانسن مي‌گويد: <سرور و خوشحالي يا حزن و ملامت شخصي، بسته به ميل و اراده خود بشر می باشد.>
ضرب‌المثل عربي مي‌گويد: <زماني‌كه مي‌خنديد، خدا هم به همراه شما مي‌خندند.>

آسايش بيشتر، آرامش كمتر

امروزه فشارهاي زندگي خيلي افزايش يافته می باشد، به همين علت، ميانگين خنده نسبت به سابق حتي در سطح جهاني كاهش يافته می باشد.
طبق برآورد دكتر ميشل تيتز روان‌شناس آلماني در دهه 1950 مردم به‌گونه ميانگين 18 دقيقه در روز مي‌خنديدند، ولي امروزه حدود شش دقيقه مي‌خندند امروزه با وجود اينكه كيفيت زندگي نسبت به گذشته خيلي بهتر شده ولي پیش روی ميزان استرس‌ها و نگراني‌ها بالا رفته می باشد. به عبارت ساده، با وجود اينكه ميزان آسايش‌ بشر‌ها در تمام جوامع بشري بالا رفته ولي ميزان آرامش‌پايين آمده می باشد.
بشر وقتي به‌ دنيا مي‌آيد، طبيعت شاد و خنداني دارد. كودكان به‌راحتي و بدون دليل خاص مي‌توانند 300 تا 400 بار در روز بخندند چرا كه مانع خاصي براي جلوگيري از خنده آنها وجود ندارد ولي همين‌كه بزرگ مي‌شوند، ‌تحت تأثير فرهنگ جامعه كه خنده را زياد مطبوع نمي‌داند در بزرگسالي نسبت به دوران كودكي كمتر از 20 بار در روز مي‌خندد. به نظر مي‌رسد، هر قدر آرامش بشر كمتر گردد، ميزان خنده‌هاي بشركاهش مي‌يابد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

همه مي‌توانند ‌بخندند ولي وقتي زياد بخنديم، استعداد شوخ‌ طبعي‌ ما رشد مي‌كند آن‌وقت به‌ بهانه‌هاي مختلف و به راحتي قادر به خنده خواهيم بود. خنده به ثروت و قدرت، زياد ارتباط ندارد.
بشر در هر شرايطي به‌ خنديدن عادت كند، حتي اگر خنده‌ها ساختگي و زوركي باشد، تغييرهاي فيزيولوژي در بدن وي به‌وجود مي‌آيد و به انساني شوخ، خنده‌رو و پر نشاط تبديل مي‌گردد.

این نوشته در روانشناسی و علوم تربیتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید