فایل پایان نامه : دانلود پروژه رشته محیط زیست درمورد آب و فاضلاب و اثرات آن بر محيط زيست – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

– نحوه جمع آوري زباله، نارسائيها و پيامدهاي نامطلوب آن

– طرح جديد سيستم جمع آوري و دفع زباله

از آنجائيكه جمع آوري زباله در مناطق شهري تابع سيستم شهري موجود مي‌باشد منطقه دو نيز همراه با ساير مناطق از سال 1364 به شيوه طرح جديد سيستم جمع آوري زباله در نواحي خود اقدام نموده می باشد.

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

جمع آوري زباله در منطقه به دو گروه تقسيم مي‌گردد:

    شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
  • جمع آوري زباله در مناطق مسكوني
  • جمع آوري زباله در مناطق تجاري، خدماتي و صنعتي
  • جمع آوري زباله در مناطق مسكوني يا ساختمانهاي كوتاه شامل گردآوري زباله از كوچه ها و يا كنار جدول پياده روها مي‌باشد. در اين روش زباله ها كه معمولاً در داخل كيسه پلاستيك هستند از كنار در منازل يا جدول خيابان يا كوچه توسط كارگران شهرداري جمع آوري شده و در داخل وسيله نقليه تخليه مي‌گردد.

در آپارتمانها مواد زايد به دو صورت جمع آوري مي‌گردد يا توسط ساكنين در محلهاي ذخيره موقت گذاشته شده و يا از طريق سيستم شوتينگ در مخازن جمع آوري زباله گردآوري شده و توسط ماشين هاي شهرداري از محل منتقل مي‌گردند.

در محلاتي مانند فرحزاد و دركه كه از گاري دستي بهره گیری مي‌گردد. زباله توسط كارگران از پشت در منازل گردآوري مي‌گردد.

  • در مناطق تجاري و خدماتي نيز مواد زائد توسط موسسات و فروشگاهها در محل هاي ذخيره موقت گذاشته شده تا نهايتاً توسط ماشينهاي خدمات شهري جمع آوري گردند.

زباله هاي صنعتي با در نظر داشتن بافت محدود صنعتي در اين منطقه از اهميت زيادي برخودار نبوده و اين زباله ها همراه با زباله هاي خانگي و تجاري توسط ماشين آلات حمل زباله از كارگاهها و مركز توليدي جمع آوري شده و در ايستگاه موقت تخليه مي‌گردند.

جمع آوري و حمل زباله هاي بيمارستاني در منطقه تحت نظارت و مسئوليت مستقيم سازمان بازيافت و تبديل مواد بصورت مكانيزه انجام مي‌گردد. كاميونهاي مخصوص حمل زباله بيمارستاني كه به بالا بر و تخليه اتوماتيك مجهز هستند، هر روز به بيمارستانها مراجعه و بدون دخالت دست، مخازن زباله هاي آنها را تخليه مي‌كنند و مستقيماً به كهريزك حمل و در ترانشه هاي مخصوص دفن زباله هاي بيمارستاني دفن مي‌شوند.

جمع آوري و حمل خاك و نخاله هاي ساختماني در تهران از سال 1372 تحت نظارت ستاد پاكيزگي و نظافت شهر تهران (سپنت) قرار گرفته می باشد. در حال حاضر، خاكبرداري بر مبناي عقد قرار داد ميان مالك و پيمانكار انجام مي‌گيرد و پيمانكاران نيز تحت نظارت و كنترل ستاد پاكيزگي و نظافت قرار دارند. پيمانكار پس از كسب برگ مسير، اقدام به خاكبرداري نموده و كاميونها در ساعت مجاز تردد و در مدت سه روز اقدام بارگيري و حمل خاك را انجام مي‌دهند. در حال حاضر در تهران ايستگاه انتقال جهت خاك و نخاله وجود ندارد. نخاله هاي ساختماني در گودهايي در اطراف تهران كه از قبل شناسايي شده اند تخليه ميگردند.

هر چند مشاهدات عيني در منطقه حاكي از پراكندگي قابل توجه اين نوع زباله شهري در سراسر منطقه بخصوص در حواشي دو رودخانه فرحزاد و دركه مي‌باشد.

نمايه 1020120102 سرانه توليد زباله در منطقه 2 طي سالهاي 5-75 و مقايسه با ميانگين تهران

 

1375 1374 1373 1372 منطقه
5/267 302 520 394
برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید