فایل پژوهش: دانلود پروژه رشته مدیریت با موضوع کارآفرینی قالب های صنعتی – قسمت سوم

دانلود پایان نامه

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید
فصل سوم
امور مالی طرح
1- هزینه های ثابت :
1-1- زمین :

2-1- محوطه سازی :

3-1- ساختمانها :

4-1- تأسیسات و تجهیزات :

5-1- ماشین آلات و تجهیزات و وسایل و آزمایشگاهی :

6-1- وسایط نقلیه و وسایل حمل و نقل داخل کارخانه :

7-1- تجهیزات اداری و کارگاهی :

8-1- هزینه های قبل از بهره برداری :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

جدول هزینه های ثابت طرح :

2- هزینه های جاری طرح :
1-2- مواد اولیه و بسته بندی :

2-2- حقوق و دستمزد پرسنل غیر تولیدی :

3-2- حقوق و دستمزد پرسنل تولیدی :

4-2- هزینه سوخت و انرژی :

5-2- استهلاک و تعمیر و نگهداری :

جدول هزینه های جاری طرح :

جدول هزینه های ثابت و متغیر تولید :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

سرمایه در گردش :

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

جدول سرمایه گذاری :

میزان فروش در نقطه سربه سر :

نتایج حاصله از اجرای طرح :

با در نظر داشتن آمار و اطلاعات بدست آمده از کارگاه تولید کننده قالب صنعتي و همچنین بر اساس مطالعات صورت گرفته می توان به این نتیجه رسید که این طرح جزء طرح های زود بازده و پربازده می باشد و می تواند در لیست مشاغل مورد طرفداری دولت قرار گیرد و در صورت اجرا می تواند از سوددهی مورد قبولی برخوردار باشد .

چكيده اي از كارافريني
دردنياي در حال تحول امروز، کاميابي از آن جوامع وسازمانهايي می باشد که بين منابع کمياب و قابليتهاي مديريتي وکارآفريني منابع انساني خود ارتباط معني داري مستقر سازد به عبارتي ديگرجامعه وسازماني مي تواند در مسير توسعه ،حرکت رو به جلو و با شتابي داشته باشد که با ايجاد بسترهاي لازم منابع انساني خود را به دانش و مهارت کارآفريني مولد تجهيز کند تا آنها با بهره گیری از اين توانمندي ارزشمند، ساير منابع جامعه و سازمان را به سوي ايجاد ارزش و حصول رشد وتوسعه، مديريت هدايت کنند امروزه که کار و فعاليت شکل تازه اي به خود گرفته می باشد و به سوي خودکارفرمايي و خود اشتغالي در حرکت می باشد کار آفريني وکارآفرينان تأثیر کليدي در طریقه توسعه و پيشرفت اقتصادي جوامع مختلف ايفا مي کنند. تجارب کشورهايي مانند ژاپن، کره جنوبي، مالزي وهند آکنده از فعاليتهاي چشمگير کارآفريناني بوده می باشد که امروز به توسعه يافتگي کشور خود مي بالند. بايد توجه داشت که کارآفرينان تنها به ايجاد فرصتهاي شغلي جديد نمي پردازند بلکه با ساختار ،تفکر، تحرک و فرهنگ لازم دست به تخريب خلاق مي زنند تا از دل ويرانه هاي کهن بناي رفيع آباداني و پيشرفت رابرافرازند . باتوجه به تأثیر و اهميت کارآفريني و سابقه درخشان کارآفرينا ن در توسعه بسياري از کشورها و با در نظر داشتن معضلات اقتصادي زيادي که کشور ما با آن مواجه بوده و دست ياري از هر سويي مي طلبد، ترويج و اشاعه مفهوم کارآ فريني، بستر سازي براي فرهنگ حامي کارآفريني و مهمتر از همه تربيت افراد (به ويژه تحصيلکردگان) کار آفرين سازماني براي تمامي جوامع به خصوص براي جوامع در حال توسعه اي مانند ايران ازاهميت وضرورت حياتي برخورداراست.

کارآفرين کيست
زمان زيادي نيست که کلمات کارآفرين و کارآفريني در رسانه‌هاي مختلف تکرار مي‌گردد و هر کس به سليقه‌ي خود از اين واژه‌ي جديد براي تصریح به مديران، افراد موفق، سرمايهداران، سرمايه‌گذاران، صادرکنندگان، دلال‌ها و تاجران بهره گیری مي‌کند. به راستي کارآفرين کيست؟ نگاهي به مسير حرکت فعاليت‌هاي کارآفرينان، مبدا و منشا حرکت و انرژي که در طول مسير آنان را تغذيه مي‌نمايد در تصويري اجمالي از شخصيت کارآفرين ارائه شده می باشد. چه چيز باعث مي‌گردد که نشاط حرکت به لختي و سکون غلبه کند؟ آرزوي آن چيزي که امروز نيست ولي فردا مي‌تواند باشد، اولين چيزي می باشد که جمود کارآفرين را در هم مي‌شکند. يعني کارآفرين آرزومند می باشد. آن‌چه جهت و مسير کارآفرين را براي رسيدن به آرزوهايش تعيين مي‌کند از درون او برمي‌خيزد.عزم او براي حرکت يا توقف و اقدام يا عدم اقدام، چيزي نيست که مولود شرايط، محيط يا اطرافيان باشد. يعني کارآفرين کنترل دروني دارد. او براي اين که بتواند درست آن چه را که مي‌انديشد عينيت بخشد و عزم خود را عملي کند بايد رئيس و کارفرماي خود باشد. يعني کارآفرين نياز به استقلال دارد. ذهن پوياي او مرزهاي از پيش تعيين شده و قالب‌هاي رايج را درهم مي‌شکند و با وجودي که همان چيزي را مي‌بيند که ديگران مي‌بينند، اما چيزي را مي‌انديشد که ديگران نمي‌انديشند. يعني کارآفرين خلاق می باشد. وقتي که خلاقيت از ذهن به اقدام منتقل مي‌گردد، نوآوري صورت مي‌گيرد. نوآوري يعني پيمودن راه نارفته. کسي که اولين بار راهي را مي‌پيمايد، اولين کسي می باشد که مي‌تواند خبر مخاطرات راه را براي ديگران بياورد. يعني کارآفرين خطرپذير می باشد. او به جاي آن که منتظر ضمانت يک پايان موفق بماند، به فکر و کوشش خود تکيه مي‌زند، به معضلات حمله مي‌کند و پيش مي‌رود. يعني کارآفرين منفعل نيست و براي استقبال از آينده روحيه‌اي تهاجمي دارد. لحظه‌ي آغاز تصميم، تنها زماني نيست که او با ريسک مخاطره مواجه مي‌گردد؛ ابهام يک پايان نامعلوم، بر هر قدم اين راه سايه مي‌اندازد. يعني کارآفرين قدرت تحمل ابهام دارد. به استقبال فردا رفتن، آخر ماجرا نيست. کسي که آگاهانه و پيشاپيش خود را در ميدان روبرو شدن با مسائل مي‌اندازد، بايد توان سخت کارکردن در شرايط پرتنش راهم داشته باشد. يعني کارآفرين با وجود فشار زياد، کارآيي خود را حفظ مي‌کند. بايد گفت تعريف مجموعه‌اي از صفاتي که کارآفرين ايده‌آل را به تصويربکشد، امکان‌پذير نيست و از طرفي هر کارآفريني تمام ويژگي‌هاي به دست آمده در تحقيقات کارآفريني را ندارد. برخي ديگر از ويژگي‌هايي که محققين بسياري آنها را به عنوان ويژگي‌هاي کارآفرين بر شمرده‌اند عبارتند از:
آينده‌نگر بودن و داشتن چشم‌انداز: چشم‌انداز براي شخص کارآفرين کاملا شفاف و خالي از هر گونه ابهام بوده و لذا قابل انتقال به ديگران مي‌باشد. داشتن چنين چشم‌اندازي به کارآفرين کمک مي‌کند تا حرکتي مستمر و بدون سردرگمي و مستقيم به سمت هدف داشته باشد. علاوه بر اين، چشم‌انداز قابل انتقال، ديگران را نيز در طي مسير همراه و مدديار او مي‌نمايد.
مصمم بودن: عزم راسخ کارآفرينان يکي ديگر از ويژگي‌هاي بارز آنهاست که انرژي و تعهد لازم براي کسب موفقيت را ايجاد مي‌کند. کارآفرينان مصمم از ايده‌هاي جديد و فرصت‌ها و پيشنهادهاي شغلي ديگر چشم‌ پوشي کرده و پیش روی به کاري که براي خود برگزيده‌اند پايبند مي‌مانند. اين قطعيت کارآفرين را طي فرايند راه‌اندازي از هر گونه شک و ترديد و دودلي مصون نگاه مي‌دارد تا حدي که مخالفت نزديکان و آشنايان نيز نمي‌تواند در اراده‌ي آنان خللي وارد نموده بلکه دودلي ديگران نيز تحت تاثير اين قطعيت برطرف مي‌گردد.

تمرکز: براي اين که کارآفرين از انجام موفقيت‌آميز تمام طرح و برنامه‌ها و جزئيات کار مطمئن باشد، لازم می باشد که همانند يک فوتباليست خوب که لحظه‌اي چشم از توپ برنمي‌دارد در تمام لحظات با تمرکز بر چشم‌انداز، همه‌ي انرژي، وقت و ساير منابع را حول اين هدف مصروف نمايد.

این نوشته در مدیریت ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید