دانلود فرمت ورد:دانلود پروژه رشته کامپیوتر درباره اينترنت و وب – قسمت سوم

دانلود پایان نامه
برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید
 وضعيت فعلی وب و صفحات وب 
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
 امروزه بيش از پانصد ميليون نفر در سراسر دنيا از اينترنت بهره گیری می نمايند. تعداد صفحات وب موجود در اينترنت از مرز چهار ميليارد گذشته و همچنان اين طریقه با سرعتی باورنکردنی  رو به افزايش می باشد . حجم مبادلات تجاری بر روی اينترنت ،  از مرز نيم تريليون دلار گذشته و افق جديدی را برای تمامی بنگاه های تجاری در سرتاسر دنيا ايجاد نموده می باشد . رشد و گسترش اينترنت در تمامی عرصه ها ، تعجب اکثر کارشناسان و متخصصين را باعث شده می باشد . به اعتقاد اغلب کارشناسان هنوز در ميانه راه بوده و يک انقلاب ديجيتالی کامل و بسيار فراگير را در آينده شاهد خواهيم بود.  

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

وضعيت فعلی اينترنت در اغلب موارد، مشابه وضعيت مدل سيستم های بزرگ (Mainfarame) در گذشته می باشد . در قياس فوق ، مرورگرهای وب بمنزله ترمينال های سيستم های بزرگ بوده و دقيقا” در همان راستا ايفای وظيفه می نمايند. تمام اطلاعات موجود بر روی اينترنت در حال حاضر در بانک های اطلاعاتی متمرکز شده ای ، ذخيره شده می باشد . کاربران در هر لحظه قادر به دريافت يک صفحه وب از يک وب سايت می باشند. صفحات وب ، صرفا” تصويری از داده های مورد نياز کاربران بوده و داده های واقعی و اساسی را شامل نمی گردند . ( شامل خود داده ها نمی باشند ). اطلاعات موجود در صفحات وب را می توان دريافت نمود، اما امکان ويرايش ، تفسير های جانبی و يا ساير عمليات مربوط به سفارشی کردن داده ها، امری بسيار مشکل و  در بعضی حالات غيرممکن می باشد . در صورتيکه بعضی کاربران قصد استخراج و جمع آوری اطلاعات از چندين وب سايت را داشته باشند ، می بايست در نهايت اطلاعات مورد نياز را  از صفحات وب متفاوت  انتخاب و آنها را در يک فايل ديگر که با يک اديتور خاص نظير notepad ايجاد شده می باشد ، قرار دهند. فرآيند فوق بصورت کاملا” دستی توسط کاربران انجام شده و عملا” يک حرکت سيستماتيک در اين راستا انجام نمی گيرد.  “تيم برنرز لی ” ، مبتکر وب ، در زمان ايجاد وب بر خاصيت ” محيط محاوره ای ” آن تاکيد فراوان داشت . وضعيت تصریح شده در ارتباط با استحراج و جمع آوری اطلاعات مورد نياز از وب سايت های متعدد، با ايده مطرح شده فوق فاصله زيادی دارد. 

بمنظور گذر از وضعيت فعلی وب و ارتقاء آن به محيطی که صرفا” نمايش دهنده اطلاعات ايستا نباشد ، لازم می باشد نسل جديدی از اينترنت که پاسخگوی نياز ها و انتظارات فعلی و معضلات موجود باشد، به وجودآيد. وب سايت های موجود مشابه جزاير اطلاعاتی بوده که گرچه در هر يک از جزاير فوق ممکن می باشد اطلاعاتی بصورت پويا نيز ايجاد گردد، اما هيچگونه تعامل اطلاعاتی بين جزاير فوق وجود ندارد. تنها تعامل ارتباطی با جزاير فوق توسط کاربران آن سايت ايجاد می گردد. در اين راستا لازم می باشد ، کامپيوترها ، دستگاههای هوشمند ، سرويس های مبتنی بر وب در يک همياری و همکاری تعريف شده ، زمينه ارتباط و تعامل اطلاعاتی بين هر يک از جزاير اطلاعاتی را فراهم نمايند. در نسل قبلی اينترنت تمام کوشش در جهت بهبود نحوه ارتباط کاربران با هر يک از جزاير اطلاعاتی صرف گرديد ، در صورتيکه در نسل جديد اينترنت لازم می باشد ، تعامل اطلاعاتی بين جزاير اطلاعاتی به وجودآيد و فصل جديدی با نام ” گفتمان برنامه های ” موجود در هر يک از جزاير اطلاعاتی را شاهد باشيم ، با حرکت بسمت مدل فوق ، جزاير اطلاعاتی ايزوله شده از حالت محدود خود خارج شده و بين جزاير فوق ، پل های متفاوت اطلاعاتی ايجاد و عملا” با تحولی شگرف مواجه خواهيم گردید. اغلب سرويس ها و امکانات ارائه شده به کاربران تاکنون از طريق همين جزاير اطلاعاتی ايزوله شده قرار می گرفت ، در صورت ارتباط اطلاعاتی و تعريف شده بين جزاير اطلاعاتی ، دستاوردهای بمراتب گسترده تری نسبت به وضعيت فعلی را بدنبال خواهد داشت .  

XML)Extensible Markup Language) ، هسته اساسی گذر از مرحله فعلی اينترنت و قدم گذاشتن در نسل جديد اينترنت می باشد . XML ، يک استاندارد صنعتی ارائه شده توسط کنسرسيوم وب می باشد که توسط اکثر شرکت های عظيم کامپيوتری در سطح دنيا پذيرفته شده و بعنوان محور توسعه در نسل جديد اينترنت مورد توجه و اهتمام جدی می باشد. با بهره گیری از XML ، بين نحوه نمايش اطلاعات و خود اطلاعات ، يک تمايز و تفکيک ايجاد می گردد.  XML در موارد متعدد ،  دارای عملکردی مشابه HTML می باشد . در HTML با بهره گیری از تگ های موجود ، نحوه نمايش اطلاعات در صفحات وب تعريف می گردد. در XML با بهره گیری از تگ های مورد نظر ، ساختار مناسبی برای اطلاعات تعريف و امکان ارسال و بهره گیری از داده ها برای سرويس های دريافت کننده فراهم خواهد گردید. XML ، امکان سازماندهی ، برنامه نويسی ، ويرايش و مبادله اطلاعات با ساير سايت ها ، برنامه و دستگاهها را فراهم می آورد. بدين ترتيب هر يک از صفحات وب دارای يک بانک اطلاعاتی کوچک شده ( اطلاعات مبتنی بر ساختارهای XML) که براحتی می توان با در نظر داشتن ساختار تعريف شده برای داده های موجود ، از قابليت های برنامه نويسی در جهت نيل به خواسته های مربوطه بهره گیری نمود. يک برنامه کامپيوتری با آگاهی از ساختار داده های ذخيره شده ( ساختمان داده ) قادر به انجام عمليات متفاوت و گوناگونی خواهد گردید. مثلا” با دريافت اطلاعات مربوط به قيمت سهام از وب سايت مربوطه ، می توان بر روی سايت خود انواع تحليل های پويا و گزارشات مورد نظر را پس از انجام پردازش های لازم ، ارائه داد. پردازش های انجام شده در يک وب سايت بر روی داده ها( داده ها با بهره گیری از يک ساختار مناسب مبتنی بر XML تعريف می گردند ) ممکن می باشد با پردازش های انجام شده در وب سايت ديگر متفاوت باشد. در اين راستا در آغاز اطلاعات با بهره گیری از فايل های XML دريافت و پس از انجام پردازش های لازم و دلخواه، با فورمت مورد نظر ( نه تحميلی ) در اختيار کاربران سايت قرار داده خواهد گردید. XML در سناريوی فوق بمنزله  پل ه اطلاعاتی بوده که اطلاعات را بر اساس ساختار تعريف شده در اختيار ساير سايت ها ( نمايندگان نرم افزاری  مربوطه) قرار خواهد داد.

با بهره گیری از XML ، وب سايت های متعدد قادر به اشتراک و بهره گیری اطلاعات بين يکديگر بوده و ضرورتی به بهره گیری از يک زبان برنامه نويسی  و يا نرم افزاری خاص وجود نخواهد داشت .وب سايت ها با ايجاد سرويس های مبتنی بر وب ، قادر به ايجاد يک ارتباط و تعامل هوشمندانه بين خود خواهند بود. بدين ترتيب اطلاعات بسادگی بين دستگاههای متفاوت حرکت خواهد نمود.

نسل جديد اينترنت يک پلات فورم ارتباطی و محاسباتی نظير کامپيوترهای شخصی خواهد بود. برنامه هائی که برای اينترنت نوشته می گردند ( نظير برنامه هائی که برای کامپيوترهای شخصی نوشته می گردد ) ، در وب سايت های متعدد قابليت اجراء را داشته و پس از اخذ اطلاعات و خدمات از يکديگر ، با ترکيب و توزيع آنها با اشکال کاملا” خاص و سفارشی، امکان ارسال آنها برای هر دستگاه های  مورد نياز ، فراهم خواهد گردید. فاصله موجود بين اينترنت و کامپيوتر شخصی و يا ساير دستگاههای موجود حذف و نرم افزارهای پيشرفته ای بصورت اتوماتيک ، اطلاعات مورد نياز کاربران را بصورت محلی و يا از راه دور جمع آوری و در اختيار متقاضيان قرار خواهند داد.

در نسل جديد اينترنت فاصله موجود بين اطلاعات online  ، سرويس ها و دستگاهها، شکسته ( حذف ) شده و انقلابی در زمينه نحوه ارتباط با آنها را شاهد خواهيم بود. امروزه ، کاربران با بهره گیری و بکارگيری نرم افزارهای مجزا برای هر يک از عمليات مورد نظر خود ، امکان اخذ اطلاعات ، نوشتن و يا ويرايش نامه های الکترونيکی و يا پيام های فوری و ساير موارد دلخواه را در اختيار دارند. در نسل جديد اينترنت،  با رويکردی کاملا” مجتمع و همگن  مواجه خواهيم بود. در اين راستا ، کاربران با بهره گیری از يک اينترفيس ( رابط) واحد ، قادر به برقراری ارتباطی شفاف بين اينترنت و کامپيوتر شخصی و يا ساير دستگاههای بهره گیری شده بوده و از اين طريق امکان نظاره ، ويرايش ، زمانبندی ، ارتباط و آناليز داده ها را پيدا خواهند نمود.  کاربران قادر به برقراری ارتباط با سازمان متبوع خود بکمک روش های متعددی خواهند گردید. امروزه تعداد نامه های الکترونيکی که هر فرد دريافت و حاوی نوشته های تايپ شده و يا حاشيه نويسی صوتی می باشند ، بسيار محدود می باشد . در آينده ، اکثر پيام های اطلاعاتی با فورمتی بجز متن های تايپ شده در اختيار مخاطبان قرار خواهد گرفت .

این نوشته در کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار) ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید