دانلود: دانلود پروژه رشته کامپیوتر در مورد راهكارهايي براي همكاري هوشمندان – قسمت اول

دانلود پایان نامه

نکته مهم : برای بهره گیری از متن کامل پژوهش یا مقاله می توانید فایل ارجینال آن را از پایین صفحه دانلود کنید. سایت ما حاوی تعداد بسیار زیادی مقاله و پژوهش دانشگاهی در رشته های مختلف می باشد که می توانید آن ها را به رایگان دانلود کنید

1) سيستم‌هاي تقويم اشتراكي

بعضي از گروه‌هايي‌كه روش كار از راه دور را برگزيده‌اند، به اهميت سيستم تقويم اشتراكي واقف نيستند. كارمندان مي‌توانند با اعلام برنامه‌هاي كاري خود در شبكه و مراعه به دفاتر كاري خود و مطالعه برنامه كاري ساير كارمندان، قرار ملاقات‌هاي ضروري را بدون اين برنامه، آنها ناگزير خواهند بود به گونه مستقيم با تمام اعضاي شركت كننده، تماس حاصل كرده و تا رسيدن به يك تاريخ مناسب جهت برگزاري جلسه، به اين تماس‌ها ادامه دهند. اين كار نه تنها ساعات با ارزش كاري را به هدر مي‌دهد، بلكه باعث افزايش هزينه تلفن شركت‌ها نيز مي‌گردد.

2) پايگاه‌هاي داده اشتراكي براي تماس‌ها

پايگاه داده اطلاعات تماس، به اندازه منابع اشتراكي ارزش دارند. شركت‌ها مي‌توانند با ايجاد يك يك ليست مشترك از آدرس‌ها، شماره تلفن‌ها و ساير اطلاعات مربوط به تماس در شبكه، دسترسي كارمندان خود را به آخرين اطلاعات تماس، تضمين كنند. بدين ترتيب ديگر نيازي به جست و جو در ميان انبوه يادداشت‌ها يا بهره گیری از خدمات راه دور مخابرات، براي دسترسي به اطلاعات تماس ساير اعضاي گروه نيست. همچنين وجود يك پايگاه داده اشتراكي تضمين مي‌كند كه يك شركت پس از استعفا يا بازنشستگي كارمندان، به شماره تلفن‌هاي مهم دسترسي دارد. بدون اين برنامه‌، پس از استعفاي يك كارمند، فهرست اسامي تماس‌هاي او نيز از شركت خارج مي‌گردد.

3) ذخيره سازي اسناد به صورت تمركز يافته

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

ويرايش و انتقال اسناد به صورت مستقيم از طريق يك دفتر كار online در مقايسه با دسترسي از راه دور يا شبكه‌هاي پست الكترونيك كار‌آمدتر می باشد، زيرا كارمندان مي‌توانند بدون تماس با يك سرور يا دريافت نامه‌هاي الكترونيكي از شبكه، اسناد را نظاره و يا بازيابي كنند. بهره گیری از ابزازهاي ايجاد شبكه‌اي اينترانت (intranet) يا اكسترانت (Extranet) مانند برنامه ShardPoint Team Services محصول شركت bCentral به اعضاي يك گروه اجازه مي‌دهد تا با چند كليك ماوس، اين دفاتر مجازي را بر پا كنند.

بهره گیری همزمان از Office XP مايكروسافت و برنامه SharePoint، جريان مبادله اسناد را هموارتر مي‌كند، زيرا كارمنداني كه از برنامه‌هاي كاربردي مشتركي زیرا Word و Excel بهره گیری مي‌كنند، مي‌توانند اسناد را با بهره گیری از ويژگي‌ “Save As” نرم افزار خود، مستقيماً در دفاتر مجازي Share Point ذخيره كنند.

4) تابلوهاي اعلانات

شركت‌ها مي‌توانند با قرار دادن مستقيم اعلان‌هاي خود در دفاتر كاري مجازي مشترك، فرآيند اطلاع رساني به گروه هاي راه دور را به صورت خودكار انجام دهند. اين قابليت موجب كاهش در مراحل اداري براي ايجاد، آدرس دهي و ارسال اعلانات كاغذي يا الكترونيكي مي‌گردد. اين روش ارتباط، در صورت به وجود آمدن يك كادر اعلان در بالاي وب سايت مشترك گروه، يك گام فراتر خواهد رفت.

5) كنفرانس‌هاي مجازي

ايجاد ارتباط زنده با كارمندان با بهره گیری از نرم افزارهاي مخصوص برگزاري كنفرانس، قابل دستيابي می باشد. به جاي جلسات حضوري يا تماس تلفني مي‌توانيد از اين ابزارها براي كاهش هزينه‌ها و به حداكثر رساندن راندمان، بهره گیری كنيد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

6) پيام رساني فوري

پيام رساني فوري (instant Messaging) به اعضاي يك گروه امكان گفت و گوي online، به جاي مكالمه تلفني را مي‌دهد. اين قابليت به خصوص براي كارمندان كه پيوسته نياز به برقراري ارتباط دارند اما نمي‌خواهند زمان زيادي را صرف مكالمات تلفني كنند، بسيار مفيد می باشد.

مترجم: ثريا پاك نظر

زندگي در دنياي مجازي

ممكن می باشد امروز، دنياهاي مجازي سه بعدي، بديع و نوظهور باشند اما آنها قسمتي از دنياي Online آينده ما خواهند بود.

در چند سال آينده ممكن می باشد از مرگ راه گريزي وجود داشته باشد؛ چرا كه اين شانس به شما داده خواهد گردید تا به صورت online زنده مانده و جاودانگي را تجربه كنيد. از ذهن شمايكه نسخه پشتيبان تهيه مي‌گردد؛ بدين ترتيب پس از آن مي‌توانيد. يك زندگي كاملاً جديد را شروع كنيد و هر كسي باشيد كه آرزويش را داشته ايد. به زودي شاهد يك دنياي مجازي شبيه دنياي واقعي خواهيم بود كه مي توانيم در آن يك زندگي كاملاً متفاوت داشته باشيم. پيش از اين در بازي‌هاي كامپيوتري، فضاهاي مجازي را تجربه كرده ايد اما اين فضاها يك قدم جلوتر خواهند رفت. اين ايده هاي بنيادي، در طول سال‌ها در فيلم ها و رمان هاي مختلف بروز كرده‌اند. در رمان «كولاك» (Snow Crash) نوشته نيل استفنسون (Neal Stephenson) در سال 1992، براي اولين بار از واژه metaverse (نمايش online از واقعيت) بهره گیری گردید. همچنين در فيلم‌هايي مانند 1982 به موضوع دنياهاي مجازي تحت كنترل كامپيوترها پرداخته شده می باشد.

این نوشته در کامپیوتر (سخت افزار و نرم افزار) ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید