فایل پایان نامه : سمینار ارشد رشته برق:بررسي روش هاي تعيين محدوده واكه ها در سيگنال گفتار پيوسته

دانلود پایان نامه

با عنوان :بررسي روش هاي تعيين محدوده واكه ها در سيگنال گفتار پيوسته

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرايش الکترونیک

عنوان:

مطالعه روش های تعيين محدوده واكه ها در سيگنال گفتار پيوسته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

به گونه كلي امروزه سيستمهاي شناسايي اجزاء جمله به دليل كاربردهاي فراواني كه دارند، بسيار مورد توجه قرار گرفته اند و تعداد زيادي از محققين در اين زمينه مشغول به فعاليت مي باشند. مانند اين كاربردها مي توان كمك به نابينايان، كمك به ناشنوايان، سيستمهاي شناسايي اشخاص، آموزش زبان و… را تصریح نمود، حال ممكن می باشد اين سئوال مطرح گردد كه چرا هدف ما در اين تحقيق شناسايي واكه هاست. در پاسخ به اين پرسش بايد گفت كه بخش اعظم يك هجا را واكه ها تشكيل داده اند. بنابراين شناسايي واكه ها مهمترين مرحله شناسايي اجزاء جمله مي باشد و حصول به اين مقصود، راه را بسيار هموار مي سازد. اين تحقيق بر روي آشكارسازي محل واكه ها تاكيد دارد و روشي براي جداسازي واكه ها بر اساس تبديلات ويولت بيان مي كند. در فصل اول كلياتي راجع به اين هدف نظاره ميكنيد، در فصل دوم با مفاهيم اوليه اين بحث آشنايي پيدا ميكنيم سپس در فصل سوم ويولت و روابط آن مورد بررسي قرار مي گيرد و در نهايت در فصل چهارم الگوريتمها وروشهاي ارائه شده بررسي ميشود.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

مقدمه:

از قديم كه بشر زبانهايي را براي گفتار اختراع كرد گفتار مستقيم ترين راه براي بشر براي رساندن اطلاعات به ديگري بوده می باشد. تاكنون ارتباط با بهره گیری از گفتار معمول ترين روش در شبكه هاي ارتباطي بوده می باشد. سيگنال گفتار هم اكنون در بين تكنولوژي هاي واسط همانند تلفن، فيلم راديو، تلويزيون و اينترنت گسترش يافته می باشد. از اينرو نوشته هاي بسياري در زمينه پردازش سيگنال گفتار پيشنهاد شده می باشد و الگوريتمهاي زيادي مربوط به آنها ارائه شده می باشد. بهرحال با در نظر داشتن طبيعت متغير با زمان سيستم توليد گفتار بشر، صحت و توانايي سيستم همچنان به عنوان مشكلي در زمينه پردازش سيگنال گفتار باقي مانده می باشد. اخيراً محققان دريافته اند كه تبديلات ويولت پتانسيل زيادي براي پردازش سيگنال گفتار دارند. همچنين بسياري از گزارشات چاپ شده نشان داده اند كه تبديلات ويولت امكان نزديك شدن به كاربردهاي بسيار گفتار را فراهم مي سازد. يكي از انگيزه هاي اين تحقيق كار بر روي پردازش سيگنال گفتار وتبديل ويولت و بررسي روشها وراهكارهاي موجود جهت تعيين محل واكه ها ميباشد.

 

برای دانلود فایل ورد متن کامل اینجا کلیک کنید

تعداد صفحه :78

قیمت : 14700 تومان

***

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید