دانلود فرمت word : سمینار ارشد رشته برق الکترونیک: مسیریابی بسته ها در شبکه های کامپیوتری به کمک شبکه عصبی

دانلود پایان نامه

با عنوان : مسیریابی بسته ها در شبکه های کامپیوتری به کمک شبکه عصبی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي برق – الكترونيك

عنوان:

مسيريابي بسته ها در شبكه هاي كامپيوتري به كمك شبكه عصبي

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده

تاكنون كاربردهاي فراواني براي شبكه هاي عصبي مصنوعي ارائه شده می باشد. شبكه هاي عصبي مصنوعي، اطلاعات را به روشي مشابه با كاري كه مغز بشر انجام ميدهد، پردازش ميكنند. آنها از تعداد زيادي از عناصر پردازشي كه فوق العاده بهم پيوسته اند، تشكيل شده اند كه اين عناصر به صورت موازي باهم براي حل يك مسئله مشخص كار مي كنند. امتياز شبكه عصبي اين می باشد كه خودش كشف ميكند كه چگونه مسئله را حل كند.

نتايج مثبتي كه بهره گیری از شبكه هاي عصبي در حل مسائل بهينه سازي در پي داشته می باشد، راه را براي بهره گیری از آنها در مسيريابي شبكه هاي كامپيوتري گشوده می باشد. اين امر در شبكه هاي متداول با بهره گیری از شبكه ي هاپفيلد و در شبكه هاي بسته شناختي با بهره گیری از شبكه عصبي رندم صورت مي گيرد. علاوه بر بكارگيري مستقيم شبك ههاي عصبي بعنوان الگوريتم مسيرياب، شبكه هاي عصبي همچنين بصورت غير مستقيم به الگوريتم هاي مسيريابي كمك ميكنند. آنها با تحليل و پيش بيني شرايط شبكه، ورودي الگوريتم مسيريابي، كه مي تواند هركدام از الگوريتم هاي مسيريابي متداول باشد، را فراهم مي كند. در اين سمينار، هر دو كاربرد شبكه هاي عصبي در امر مسيريابي بررسي و نتايج بهره گیری از آن و نيز پارامترهاي
موثر در عملكرد و بازدهي انها مورد بررسي قرار گرفته می باشد.

مقدمه

شبكه هاي عصبي نسبت به كامپيوترهاي معمولي مسير متفاوتي را براي حل مسئله طي ميكنند. كامپيوترهاي معمولي يك مسير الگوريتمي را بهره گیری ميكنند به اين معني كه كامپيوتر يك مجموعه از دستورالعمل ها را به قصد حل مسئله پي ميگيرد. بدون شناساندن قدم هاي مخصوصي كه نياز به طي كردن آنها دارد، كامپيوتر قادر به حل مسئله نيست. شبكه هاي عصبي اطلاعات را به روشي مشابه با كاري كه مغز بشر انجام ميدهد، پردازش ميكنند. آنها از تعداد زيادي از سلول عصبي كه فوق العاده بهم پيوسته اند تشكيل شده اند كه اين عناصر به صورت موازي باهم براي حل يك مسئله مشخص كار مي كنند. شبكه هاي عصبي با مثال كار مي كنند. مثال ها مي بايست با دقت انتخاب شوند در غير اين صورت زمان سودمند، تلف ميشود و يا حتي بدتر از اين، شبكه ممكن می باشد نادرست كار كند.

شبكه هاي عصبي و كامپيوترهاي معمولي با هم در حال رقابت نيستند، بلكه كامل كننده يكديگرند. وظايفي هست كه بيشتر مناسب روش هاي الگوريتمي هستند، نظير عمليات محاسباتي و وظايفي نيز هست كه بيشتر مناسب شبكه هاي عصبي هستند. حتي فراتر از اين، مسائلي هست كه نيازمند به سيستمي می باشد كه از تركيب هر دو روش بدست مي آيد، به اين قصد كه بيشترين كارايي بدست آيد.

با گسترش شبكه ها، پژوهش ها بر روي روش هاي مسيريابي سريع، مطمئن و ساده كه كمترين بار سيگنالينگي را به شبكه تحميل كنند، شدت گرفته می باشد. شبكه هاي عصبي با قابليت هايي كه دارند، توجه بسياري از پژوهشگران در اين عرصه را به خود جلب نموده می باشد. نتيجه اين تحقيقات، ارائه روش هايي می باشد كه در آنها شبكه عصبي يا بعنوان موتور اصلي در الگوريتم مسيريابي، تصمي مگيرنده می باشد و يا بعنوان ابزار كمكي اطلاعات لازم را براي الگوريتم اصلي فراهم مي كند.

تعداد صفحه : 93

قیمت : 14700 تومان

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              
شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید