جدید: سمینار ارشد رشته برق قدرت: بررسی قابلیت اطمینان تولید در محیط تجدید ساختار

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه قابلیت اطمینان تولید در محیط تجدید ساختار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

مطالعه قابلیت اطمینان تولید در محیط تجدیدساختار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

سیستم های قدرت الکتریکی قابل اطمینان بدون وقفه بار مشتریان را در ولتاژ قابل قبول تامین می نمایند. تسهیلات تولید بایستی توان کافی برای روبرو شدن با تقاضای مشتری را تامین کند.

از طرفی، وضعیت انحصاری شرکت های برق باعث انجام سرمایه گذاری غیرضروری و کاهش انگیزه بهره برداری موثر می باشد. اقتصاددانان پیشنهاد کردند که برق به جای عرضه با مقررات انحصاری یا طبق سیاست های دولتی به صورت کالایی طبق قواعد بازار ارائه گردد که نتیجه آن کاهش قیمت و افزایش منفعت کلی خواهد بود. توسعه بازارهای برق، مبتنی بر فرض قابل خرید و فروش بودن انرژی الکتریکی همچون یک کالا می باشد. از این تحول به نام تجدیدساختار نیز دانسته می گردد.

حفظ قابلیت اطمینان حتی بدون تجدیدساختار دشوار بود. قابلیت اطمینان در ساختار سنتی نسبت به سیستم قدرت تجدید ساختاریافته از نظر کفایت، امنیت و التزام سرویس دهی متحول گردید و فاکتورهای جدیدی نظیر رقابت نیز مطرح شدند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

نیاز به تعریف نهادهای سود برنده و مسئولیت پذیر جدید، نظامنامه ها و استانداردهای جدید در سستم قدرت تجدید ساختار یافته، روش های سرمایه گذاری کارآمد و نیاز به سطوح مختلف قابلیت اطمینان مانند ضرایب پیچیدگی جدید مطرح در بازار می باشد. مسئولیت پذیری های قابلیت اطمینان در بازار تغییر پیدا نمود و قیود قابلیت اطمینان به عنوان قیدی لازم الاجرا در مطالعات اقتصادی بازار مطرح گردید.

در محیط جدید، به علت قابل بهره گیری نبودن شاخص های گذشته، شاخص های متفاوتی مطرح گردید که به عنوان مثال می توان به شاخص های LOSBE و EUP و POST و شاخص هزینه وقفه مشتری تصریح نمود. در بعضی موارد نیز تعریف و روش محاسبه شاخص های قبلی برای قابل بهره گیری شدن در ساختار جدید مبتنی بر اقتصاد، اصلاح شدند.

روش های محاسبه جدیدی نیز در این ساختار به وجود آمد، مانند Z-Method، تکنیک قابلیت اطمینان معادل و غیره که بعضی از حاصل تغییراتی در متدهای قبلی برای تطبیق با بازار بودند.

مباحث جدیدی در سیستم جدید مطرح شدند که در ساختار سنتی جایگاهی نداشتند. مانند آنها می توان به واحدهای RMR و برهم کنش قیمت برق و قابلیت اطمینان تصریح نمود که در مقالات زیادی پیرامون آن بحث شده می باشد.

فصل 1: مقدمه

1-1- پیشگفتار

رشد زحمات و معضلات تجدیدساختار صنعت توان الکتریکی، برای عموم مردم، به واسطه وقفه های نامطلوب و تغییرات زیاد در قیمت های عمده فروشی، قابل روئت می باشد. تا چند سال قبل، بیشتر مهندسان برق بر بلوغ و تکامل سیستم قدرت، اتفاق نظر داشتند. بیشتر تکنیک ها قبلا ابداع شده بود و نیاز به بهبود تکنیک ها، بسیار کم و تنها در بعضی از بخش ها وجود داشت. اما با تغییرات عمده صنعت برق، بایستی بدانیم که چه تغییراتی در معیارها و روش های سنتی قابلیت اطمینان خواهیم داشت. با توجه عنوان این سمینار شاید بهتر باشد مقدمه آن را در دو بخش تنظیم نمود. آغاز مختصری پیرامون بحث گسترده قابلیت اطمینان صحبت خواهد گردید و در ادامه نیز مقدمه ای کوتاه و اجمالی در مورد بازار برق ارائه می گردد.

2-1- قابلیت اطمینان در سیستم قدرت

سیستم های قدرت الکتریکی قابل اطمینان بدون وقفه بار مشتریان را در ولتاژ قابل قبول تامین می نمایند. تسهیلات تولید بایستی توان کافی برای روبرو شدن با تقاضای مشتری را تامین کند. سیستم های انتقال بایستی توان زیادی را در مسافت های طولانی بدون تولید گرمای اضافی یا از دست رفتن پایداری سیستم منتقل نمایند. سیستم های توزیع بایستی برق را به هر ورودی سرویس مشتری تحویل دهند. در زمینه قابلیت اطمینان، تولید، انتقال و توزیع به مناطق عملیاتی ارجاع داده می گردد.

هر منطقه عملیاتی از چندین زیرسیستم تشکیل شده می باشد. تولید شامل نیروگاه ها و پست های نیروگاهی می باشد. انتقال شامل خطوط انتقال، پست های کلیدزنی انتقال، پست های انتقال و سیستم های فوق توزیع می باشد. سیستم های توزیع شامل پست های توزیع، سیستم های توزیع اولیه (فشار متوسط)، ترانسفورماتورهای توزیع و سیستم های توزیع ثانویه (فشار ضعیف) می باشد. یک نمونه ساده از سیستم قدرت سراسری و زیرسیستم های آن در شکل 1-1 نشان داده شده می باشد.

تعداد صفحه : 68

قیمت : 14700 تومان

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید