منبع تحقیق : سمینار ارشد رشته برق قدرت: تعیین بهینه مکان و تعداد و ظرفیت و شعاع سرویس دهی ترانسفورماتورهای توزیع

دانلود پایان نامه

با عنوان : تعیین بهینه مکان و تعداد و ظرفیت و شعاع سرویس دهی ترانسفورماتورهای توزیع  به وسیله الگوریتم PSO باینری بهبود یافته

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – قدرت

عنوان:

تعیین بهینه مکان، تعداد، ظرفیت و شعاع سرویس دهی ترانسفورماتورهای توزیع به وسیله الگوریتم PSO باینری بهبود یافته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

طراحی سیستم های توزیع انرژی الکتریکی از اساسی ترین و مهمترین بخش شبکه های الکتریکی به شمار می رود. به خاطر اینکه تلفات عمده انرژی الکتریکی در این زیرسیستم قدرت اتفاق می افتد. به همین خاطر کاربرد روش های بهینه سازی در طراحی و توسعه چنین سیستم هائی می تواند منجر به افزایش بهره وری و سود اقتصادی چشمگیری گردد. جایابی بهینه پست های توزیع، تعیین ظرفیت و حوزه سرویس دهی بهینه آنها یکی از مسائل عمده در طراحی و توسعه سیستم های توزیع می باشد. ناشی از طبیعت گسسته مسأله طراحی و توسعه سیستم های توزیع، در این پژوهش از یک روش پیشنهادی برای مسأله یافتن تعداد، مکان، تعیین ظرفیت و حوزه سرویس دهی بهینه پست های توزیع از میان مکان های کاندیدا برای احداث پست ارائه گردیده می باشد. مدل مسأله تمامی هزینه ها مرتبط با طراحی و مکان یابی ترانسفورماتورهای توزیع، با در نظر داشتن محدودیت های جغرافیایی و فنی را شامل می گردد و به گونه کامل با عبارت های ریاضی توصیف و اظهار شده می باشد از طرفی برای لحاظ کردن تأثیر فواصل حقیقی و عملی نقاط بار تا ترانسفورماتورهای توزیع در طریقه مسأله بهینه سازی از یک ضریب اصلاح برای تبدیل فواصل مستقیم به فواصل حقیقی بهره گیری می گردد. روش پیشنهادی براساس الگوریتم اجتماع ذرات باینری در نرم افزار مطلب پیاده سازی و اجرا شده می باشد و روش استاتیکی بار برای طرح توسعه پست های توزیع در دوره های مختلف زمانی پیشنهاد می گردد. این مسأله همچنان به عنوان یکی از پیچیده ترین مسأله های ریاضی مطرح می باشد و الگوریتم های کارآمدی که به گونه همزمان دارای توانائی های سرعت، انعطاف پذیری و لحاظ پارامترهای قابلیت اطمینان در حل این مسأله باشد تحت مطالعه و مطالعه می باشد.

در این پایان نامه به حل مسأله جایابی و ظرفیت بهینه پست های LV بر مبنای حداقل کردن تابع هدف به کمک الگوریتم جدید هوشمند بهینه سازی اجتماع ذرات باینری پرداخته می گردد. روش حل پیشنهاد شده برای یک منطقه جغرافیایی مطالعه شده می باشد. نتایج به دست آمده نیرومندی و موثر بودن روش فوق را در مقایسه با سایر روش های ارائه شده در این زمینه نشان می دهد.

مقدمه:

اهمیت انرژی الکتریکی در جوامع امروزی بر کسی پوشیده نیست. به همان اندازه که سلول های اندام یک موجود زنده نیاز به خون دارد اندام جوامع صنعتی نیز محتاج به جریان الکتریکی می باشد. طراحی و توسعه سیستم های توزیع انرژی الکتریکی از آن جهت ضروری به نظر می رسد که رشد مصرف انرژی بایستی همواره توسط سیستم به صورت فنی و اقتصادی تأمین گردد. از این رو طراحان سیستم توزیع بایستی مطمئن شوند که ظرفیت پست و شبکه توزیع برای تغذیه بارهای پیش بینی شده تا افق طراحی، مناسب و کافی می باشد.

با در نظر داشتن افزایش بهای انرژی، تجهیزات و دستمزدها، به کارگیری روش های پیشرفته طراحی و توسعه سیستم های توزیع امری ضروری می باشد. تاکنون روش های متعددی برای مکان یابی پست های توزیع ارائه شده می باشد که هرکدام کم و کاستی های مربوط به خود را دارد. تمامی این طرح ها کاهش هزینه و تلفات را در نظر دارند که در فصل های آتی مورد مطالعه قرار می گیرند. در این پایان نامه برای تعیین مکان، ظرفیت و حوزه سرویس دهی بهینه پست های توزیع از روش بهینه سازی الگوریتم اجتماع ذرات بهبودیافته بهره گیری شده می باشد. مکان و حوزه سرویس دهی پست ها بر این مبنا تعیین شده اند. بهینه سازی به مقصود یافتن ساختاری می باشد که هزینه احداث آن کمینه باشد و محدودیت های عملی در مناطق شهری مقصود شده باشد. اهداف پایان نامه در زیر آمده می باشد:

– توسعه یک روش ابتکاری جدید بر مبنای بهینه سازی اجتماع ذرات باینری برای حل مسأله طراحی سیستم های توزیع

– فرمول بندی جامع و کامل مسأله جایابی ترانسفورماتورهای توزیع به عنوان یک مسأله بهینه سازی ریاضی و ابتکاری با قیدهای مربوط

– ارائه یک روش جدید با بهره گیری از کدبندی باینری الگوریتم PSO و افزایش انعطاف پذیری و سرعت برنامه

– توسعه و اجراء الگوریتم بهینه سازی اجتماع ذرات PSO با بهره گیری از نرم افزار مطلب و اعمال آن به چند تابع مطالعه نمونه

– پیاده سازی و حل مسأله تعیین؛ اندازه و تعداد بهینه ترانسفورماتورهای توزیع با بهره گیری از الگوریتم اجتماع ذرات باینری در نرم افزار Matlab

– ارتباط نرم افزار Matlab و Excel جهت تبادل داده های ورودی و خروجی برنامه هست.

– بهره گیری از ضریب اصلاح فاصله برای فائق آمدن بر محدودیت های جغرافیایی موجود در شبکه توزیع

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

– نمایش خروجی برنامه به صورت گرافیکی در محیط Matlab

در فصل اول طراحی شبکه های توزیع و عوامل موثر در آن بحث خواهد گردید. فصل دوم به معرفی روش های مختلفی که در طراحی شبکه های توزیع به کار رفته می پردازد و مروری بر کارهای انجام شده در این زمینه خواهد داشت. فصل سوم مروری اجمالی بر بهینه سازی و به گونه جامع و کامل الگوریتم PSO تشریح گردیده می باشد. فصل چهارم روش پیشنهادی برای مدل سازی مسأله جایابی پست های توزیع را انجام می دهد. در فصل پنجم با انجام آزمایش های گوناگونی بر روی یک مثال پایه ای، کارآیی روش پیشنهادی به نمایش گذاشته خواهد گردید و در فصل ششم به نتیجه گیری و پیشنهادات پرداخته می گردد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

تعداد صفحه : 119

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]com

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید