منبع تحقیق : سمینار ارشد رشته برق قدرت: جایابی سکسیونرها به منظور کاهش تلفات و مدل سازی بار فیدرها

دانلود پایان نامه

با عنوان : جایابی سکسیونرها به مقصود کاهش تلفات و مدل سازی بار فیدرها در شبکه های توزیع با فرض بار متغیر در حضور منابع تولید پراکنده

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” پایان نامه براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

قدرت – مهندسی برق

عنوان:

جایابی سکسیونرها به مقصود کاهش تلفات و مدلسازي بار فیدرها در شبکه هاي توزیع با فرض بار متغییر در حضور منابع تولید پراکنده

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

با در نظر داشتن گستردگی و همچنین پائین بودن ولتاژ در شبکه هاي توزیع، تلفات انرژي در این شبکه ها قابل توجه می باشد. همواره تلفات بالاتر از حد استاندارد، از امتیازهاي منفی شبکه هاي توزیع بوده و روش هاي زیادي نیز درجهت کاهش آن ارایه و اجرا شده می باشد. مانند تغییر آرایش سیستم به کمک نقاط مانور، که از روشهایی می باشد که طی چند سال اخیر به آن توجه شده می باشد. تغییر در آرایش سیستم از روشهاي مؤثر در بهبود شبکه می باشد و با انتقال بار از روي فیدرهاي با بار سنگین به فیدرهاي با بار سبک حاصل میشود. این کار با باز شدن سکسیونرها (در حالت عادي بسته) و بسته شدن تاي سوئیچها (در حالت عادي باز) امکان پذیر می باشد. در شرایط بهره برداري عادي از بازآرایی جهت کاهش تلفات و یا تعدیل بار بین فیدرها، و در شرایط بروز یک خطاي همیشگی جهت کاهش نواحی بیبرق تا زمان رفع عیب میتوان سود جست.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

با در نظر داشتن اینکه تمام خودکار کردن شبکه هاي توزیع هزینه سنگینی را به این شرکتها تحمیل می ‌کند. در این پایان نامه کوشش شده، با جایابی بهینه مکان و تعداد سکسیونرها، سرعت بازآرایی را بالا برد تا ضمن کاهش تلفات امکان بهره گیری از آن براي شرکتهاي توزیع میسر گردد. همچنین تأثیر بار متغییر و منابع تولید پراکنده در مکان و تعداد سکسیونرها مورد ارزیابی قرار گرفته می باشد. در این راه از الگوریتم ژنتیک براي بهینه سازي تابع هدف و نرم افزار Matlab جهت پیاده سازي الگوریتم بهره گیری شده می باشد. شبیه سازي روي یک شبکه 33 شینه نمونه اجرا شده و نتایج آن ارائه شده می باشد.

مقدمه:

مبحث تلفات انرژي از مهمترین مقوله هایی می باشد که صنعت برق با آن مواجه می باشد و در نظر داشتن کاهش آن ضرورتی اجتناب ناپذیر می باشد. در کشورهاي صنعتی از همان ابتداي شکل گیري این صنعت یعنی سال 1900 میلادي مبحث تلفات مورد توجه قرار گرفت و تاکنون کوشش هاي زیادي در این زمینه صورت گرفته و با ابداع روش هاي مختلف و بکارگیري آنها نتایج خوبی بدست آورده می باشد. در کشور ما با در نظر داشتن اینکه این صنعت هنوز در زمینه کاهش تلفات تا حد مطلوب راه طولانی را در پیش دارد ضرورت در نظر داشتن این امر را متوجه مسئولان و محققان میسازد.

سیستم قدرت را میتوان مجموعه اي از ادوات تولید، انتقال و توزیع دانست که توسط آنها انرژي برق تولید شده و به مصرف کننده تحویل داده میشود. مطالعات و برنامه ریزي سیستم قدرت یکی از مهمترین مواردي می باشد که مهندسان و متخصصان صنعت برق انجام میدهند. یکی از مهمترین قسمتهاي سیستم قدرت، که اکثر مشتریان صنعت برق در آنجا قرار دارند، سیستم توزیع میباشد. تلاشهاي زیادي در صنعت برق جهت انجام مطالعات بهره برداري و توسعه شبکه توزیع انجام گرفته می باشد.

فصل اول

مقدمه اي بر شبکه هاي توزیع

1-1- مقدمه

سیستم قدرت را میتوان مجموعه اي از ادوات تولید، انتقال و توزیع دانست که توسط آنها انرژي برق تولید شده و به مصرفکننده تحویل داده میشود. مطالعات و برنامه ریزي سیستم قدرت یکی از مهمترین مواردي می باشد که مهندسان و متخصصان صنعت برق انجام میدهند. یکی از مهمترین قسمتهاي سیستم قدرت، که اکثر مشتریان صنعت برق در آنجا قرار دارند، سیستم توزیع میباشد. تلاشهاي زیادي در صنعت برق جهت انجام مطالعات بهره برداري و توسعه شبکه توزیع انجام گرفته می باشد.

2-1- معرفی سیستم توزیع

در این قسمت ساختار یک سیستم توزیع و اجزاي عمده آن تشریح میگردد. این ساختار عموماً شعاعی میباشد که به ترتیب از بالا دست به پایین دست عبارتند از: مدارهاي فوق توزیع، پست هاي فوق توزیع، فیدرهاي فشار ضعیف و سرانجام اتصالات مشترکین.

تعداد صفحه : 96

قیمت : 14700 تومان

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید