فایل پایان نامه : سمینار ارشد رشته نساجی: بررسی تاثیر پارامترهای ریسندگی الیاف مصنوعی بر روی خواص مکانیکی آن ها

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه تاثیر پارامترهای ریسندگی الیاف مصنوعی بر روی خواص مکانیکی آن ها

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

مطالعه تأثیر پارامترهای ریسندگی الیاف مصنوعی بر روی خواص مکانیکی آنها

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

به گونه کلی سه روش اصلی برای تولید الیاف مصنوعی هست که خود این روش ها شامل متدهای متنوعی می باشند.

اصولا با در نظر داشتن نوع مصرفی که الیاف مصنوعی دارند خواصی که نوع ریسندگی به آن ها می دهد، روش ریسندگی مورد نظر انتخاب می گردد. به دلیل تغییر خصوصیات الیاف در اثر شرایط تولید آن ها نمی توان روش های تولید ریسندگی الیاف مصنوعی را به گونه کامل با یکدیگر مقایسه نمود.

در روش ذوب ریسی با تغییر پارامترهای ریسندگی نظیر سرعت، کشش، مقاومت هوا، دما و… الیاف متنوع با خصوصیات مختلفی حاصل می گردد، در روش محلول ریسی با تغییر پارامترهای ریسندگی نظیر سرعت، دما، کشش، غلظت محلول و روش انتخاب می توان الیاف متنوعی تولید نمود.

در روش ژل ریسی پارامترهی متنوع شامل ساختار مولکولی پلیمر، محلول ریسندگی، کشش، نوع انعقاد و کریستالیته و… الیاف با خواص متعدد و متنوع را به ما می دهد.

مقدمه

هدف از تهیه این گزارش مطالعه تأثیر عوامل ریسندگی بر روی خواص مکانیکی الیاف مصنوعی می باشد. در این گزارش چهار روش ریسندگی الیاف مصنوعی مورد مطالعه قرار می گیرد روش اول ذوب ریسی می باشد روش دوم به محلول ریسی پرداخته می گردد که شامل دو بخش ترریسی و خشک ریسی می باشد در روش سوم ژل ریسی مورد مطالعه قرار می گیرد.

در تهیه این گزارش از مأخذ مختلف خارجی شامل کتاب ها و مقاله های محققین و متخصصین بین الملل و اطلاعات موجود در اینترنت بهره گیری گردیده می باشد.

فصل اول

ذوب ریسی

1-1- کلیات

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

در این فصل، ریسندگی فوق سریع پلی اتیلن ترفتالات (PET) به عنوان مثالی از الیاف مصنوعی ذوب ریسی شده، تشریح می گردد نخ پلی اتیلن ترفتالات در سال 1985 به صورت معمولی ریسیده و تحت کشش قرار گرفت در این فرآیند می باشد که پس از آن از طریق عملیات کششی معادل 5 – 3 برابر و اجرای عملیات حرارتی به شکل نخ کاملا آرایش یافته (DY یا FOY) درآمده و این مطلب، به صورت شماتیک در شکل (1-1) نشان داده شده می باشد نخ کشش یافته پلی اتیلن ترفتالات عموما بدین طریق تولید می گردد.

مرحله کشش در ریسندگی فوق سریع می تواند حذف گردد و تولید نخ کشش یافته به یک مرحله ختم می گردد که از لحاظ اقتصادی به صرفه می باشد این ایده توسط شرکت دوپونت در دهه 1950 ثبت گردید. به هرحال پیشرفت نهایی این تکنولوژی یک مرحله ای، نیازمند پیشرفت پیچیدن نخ با سرعت بسیار بالا بود و این اقدام تا سال 1988 هنگامی که ریسندگی مافوق سریع تجاری، با سرعت 147000m/min آغاز گردید، به مرحله اجرا درنیامد.

فرایند کشش ریسندگی به گونه رسمی در دهه 1960 با همزمان شدن عملیات ریسندگی و کشش به گونه سری توسعه یاف (شکل 1-1) با افزایش تقاضا برای نخ های موج دار در دهه 1980، عملیات کشش و تکسچرایزینگ در یک فرایند ادغام شدند و یک عملیات جدید ریسندگی برای تولید نخ هایی با آرایش یافتگی کم، با سرعت ریسندگی  300 – 3500 m/min به وجود آمد و بدین ترتیب اقدام تکسچره و کشش همزمان انجام می گردید.

در دهه 1970 هرچه اقدام پیچیدن بهبود می پیدا نمود، سرعت ریسندگی افزوده می گردید و این پیشرفت، انگیزه پژوهش در مورد ریسندگی با سرعت بالا را افزایش داد. Ueda و Kanotsuna برای مثال، گزارش کردند که ساختمان لیف نایلون 6 توسط ریسندگی با سرعت بالا 9800m/min، در سال 1971 ساخته گردید. از سال 1975، برای دهها سال فرایند ریسندگی با سرعت بالا توسط محققین متعددی همچون Shimizu مورد پژوهش قرار گرفت و نتایجی در مورد ریسندگی با سرعت بالا برای اپلی استر، نایلون و پلی اولفین ها گزارش گردید.

در سال 1983 انجمن تکنولوژی الیاف مصنوعی، بخش ریسندگی آن پروژه ریسندگی با سرعت بالا را برای پلی استر با سرعت 14700- 9000 متر در دقیقه، آغاز نمود تحقیقات، شرایط بهینه برای ریسندگی با سرعت بالا و مکانیزم تشکیل لیف در مدت ریسندگی را نشان داده می باشد امروزه ریسندگی در سرعت بالا حدود 8000 – 1470000m/min، شرایط تولید تجاری برای نخ های مصنوعی همچون نایلون و پلی استر می باشد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در این فصل، ساختمان، خواص فیزیکی نخ فیلامنت پلی استر که با سرعت بالا ریسیده شده می باشد، مکانیزم تشکیل ساختمان لیف در مدت عملیا و کاربردهای تجاری آن مطالعه می گردد.

تعداد صفحه : 109

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید