دانلود فایل پایان نامه : سمینار ارشد رشته نساجی: بررسی خصوصیات و ویژگی های نخ های به کار رفته در تورهای ماهیگیری

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه خصوصیات و ویژگی های نخ های به کار رفته در تورهای ماهیگیری

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار براي دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژي

عنوان:

مطالعه خصوصیات و ویژگی هاي نخ هاي بکاررفته در تورهاي ماهیگیري

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

امروزه نساجی و الیاف نساجی در بخش هایی غیر از این صنعت مورد بهره گیری وسیع قرار گرفته اند از آن جمله می توان به بهره گیری از الیاف نساجی در صنعت هایی مانند: صنعت عمران، صنعت شیلات، صنعت خودروسازي و… تصریح نمود بعنوان مثال در صنعت عمران بهره گیری از الیاف PP در بخش ساختمان سازي و در صنعت خودروسازي بهره گیری از الیاف نساجی در ساخت کمربندهاي ایمنی، روکش هاي صندلی و کیسه هاي هواي اتومبیل و در صنعت شیلات بهره گیری از این الیاف درساخت تورهاي ماهیگیري و دیگر ادوات صیادي که در این سمینار به انواع نخهاي مصرفی به همراه ویژگی هاي آنها در ساختارهاي تور ماهیگیري تصریح گردیده می باشد.

بطور کلی هم از الیاف طبیعی و هم از الیاف مصنوعی در نخ هاي ماهیگیري بهره گیری می گردد اما امروزه الیاف مصنوعی داراي کاربرد بیشتر و بهتر می باشند زیرا که الیاف طبیعی بعد از مدتی فاسد می گشتند و خاصیت خود را از دست می دادند در میان انواع الیاف مصنوعی الیاف نایلون بدلیل دارا بودن خاصیت الاستیک بیشتر و همچنین دوام بیشتر در برابر نور خورشید و دیگر عوامل تخریبی محیط داخل آب داراي عملکرد بهتري بوده و امروزه بعنوان ماده اصلی و اولیه در ساخت نخ هاي تورهاي ماهیگیري بکار برده می گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

مقدمه

در گذشته براي ساخت تورهاي ماهیگیري و نخ هاي صیادي از انواع الیاف طبیعی نظیر الیاف گیاهی و حیوانی بهره گیری می کردند با این تفاصیل هنگامیکه این الیاف در محیط هاي مرطوب و در درون آب ها به مدت طولانی قرار می گرفتند مورد هجوم باکتري ها قرار گرفته و فاسد می گشتند.

اما امروزه بهره گیری از الیاف مصنوعی جایگزین الیاف طبیعی شده می باشد زیرا که این الیاف نه تنها دچار فاسد شدن نمی گردند بلکه داراي ازدیاد طول بیشتري نیز می باشند مهمترین و پرکاربردترین لیف مصنوعی مصرفی در تورهاي ماهیگیري نایلون 6 و نایلون 66 می باشد که امروزه از آنها بعنوان اصلی ترین لیف مصنوعی مصرفی در ساخت تورهاي ماهیگیري بهره گیری می کنند.

فصل اول

الیاف طبیعی مورد مصرف در تورهاي ماهیگیري

مواد اولیه مورد نیاز براي ساخت ادوات صیادي (تور و طناب صیادي) را به دو دسته الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی می توان تقسیم نمود که خود الیاف طبیعی شامل دو دسته می باشد: الیاف گیاهی و الیاف حیوانی.

مانند الیاف گیاهی که در صیادي و ساخت ادوات صید بکاربرده می گردید عبارتست از: پنبه، کتان، کنف و…

انواع الیاف حیوانی شامل: ابریشم، پشم و…

الیاف مصنوعی: پلی آمید، پلی استر و…

1-1- انواع الیاف گیاهی و خصوصیات آنها:

الیاف گیاهی:

این الیاف در گذشته مواد اولیه مهمی براي تهیه تورها و طناب هاي صیادي بودند که در طول 2 الی 3 دهه گذشته بتدریج جاي خود را به الیاف مصنوعی دادند اما با این حال هنوز بعضی از الیاف گیاهی هستند که براي ساخت تور و طناب هاي صیادي کاربرد دارند.

انواع الیاف گیاهی:

از الیاف گیاهی آنهایی که بیشتر براي تهیه ادوات صید مورد بهره گیری قرار می گیرند عبارتند از: پنبه، کتان، کنف که در مورد خصوصیات هر یک ازاین الیاف بطور مختصر توضیحاتی داده شده می باشد.

الیاف پنبه:

از این الیاف می توان نخ هاي سبک تهیه نمود که مناسب براي تورهاي ماهیگیري هستند و همچنین این الیاف نسبت به دیگر الیاف طبیعی مناسب تر می باشد زیرا نسبت به دیگر الیاف مقاوم تر در برابر پوسیدگی می باشد و همچنین برخلاف دیگر الیاف در اثر جذب آب استحکامش کمتر نمی گردد.

تعداد صفحه : 38

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید