دانلود فرمت word : سمینار ارشد مهندسی برق قدرت: اثرات تولید پراکنده (DG) در صنعت برق امروز

دانلود پایان نامه

با عنوان : اثرات تولید پراکنده (DG) در صنعت برق امروز

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار کارشناسی ارشد مهندسی برق- قدرت

اثرات تولید پراکنده (DG) در صنعت برق امروز

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     
شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

چکیده

در این نوشته به گونه مفصل معایب و مزایاي تولید پراکنده مورد مطالعه قرار گرفته و تکنولوژي هاي موجود در تولید پراکنده خصوصا تولید همزمان برق و گرما Co-generation تصریح می گردد و در ادامه راه کارهایی براي بهره گیری درست و مفید DG و بهره برداري بهینه اظهار می گردد. همچنین لزوم سرمایه گذاري در این بخش اظهار شده و استانداردهاي موجود در این زمینه به گونه مختصر معرفی گردیده می باشد.

همچنین اثرات مختلف تولید پراکنده مانند کم کردن هزینه مربوط به تجهیزات، امکان کاربرد مجزا یا متصل به شبکه، کاهش وابستگی صنعت برق به کشورهاي خارجی، افزایش بازدهی سرمایه گذاري و اصلاح قله مصرف تصریح نمود.

مقدمه

به گونه اختصار منابع تولید پراکنده (Dispersed-Generation) را می توان به عنوان منابع تولید توان الکتریکی که به شبکه هاي فوق توزیع و یا توزیع و یا به مصرف کننده هاي محلی متصل می گردد تعریف نمود. این نیروگاهها عموماً ظرفیت تولید کمی به نسبت به ژنراتورهاي بزرگ متصل به شبکه دارند. اما به دلیل مزایا و کاربردهاي خاص خود مورد توجه واقع شده می باشد. در سالهاي اخیر که تحولی در ساختار صنعت برق صورت گرفته و باعث شده می باشد که کم کم سیستم هاي قدرت از ساختار سنتی به ساختار جدید با مالکیت خصوصی روي آورند اهمیت این گونه تولید به علت های مختلفی مانند زمان نصب و بهره برداري کوتاه هزینه نصب کم و راندمان بالا و…. بیشتر شده می باشد.

تحقیقات انجام گرفته به وسیله مؤسسه EPRI نشان می دهد که تا سال 2010، نزدیک به 25 درصد از تولیدات برق، توسط نیروگاههاي تولید پراکنده انجام خواهند گرفت که این رقم طبق تحقیقات Natural Gas Faundation تا 30 درصد نیز پیش بینی شده می باشد.

فصل اول:

کلیات تولید پراکنده (DG)

1-1- چکیده:

در این مقاله به گونه مفصل معایب و مزایاي تولید پراکنده مورد مطالعه قرار گرفته و تکنولوژي هاي موجود در تولید پراکنده خصوصا تولید همزمان برق و گرما Co-generation تصریح می گردد و در ادامه راه کارهایی براي بهره گیری درست و مفید DG و بهره برداري بهینه اظهار می گردد. همچنین لزوم سرمایه گذاري در این بخش اظهار شده و استاندارد هاي موجود در این زمینه به گونه مختصر معرفی گردیده می باشد.

2-1- مقدمه:

به گونه اختصار منابع تولید پراکنده (Dispersed-Generation) را می توان به عنوان منابع تولید توان الکتریکی که به شبکه هاي فوق توزیع و یا توزیع و یا به مصرف کننده هاي محلی متصل می گردد تعریف نمود. این نیروگاهها عموماً ظرفیت تولید کمی به نسبت به ژنراتورهاي بزرگ متصل به شبکه دارند. اما به دلیل مزایا و کاربردهاي خاص خود مورد توجه واقع شده می باشد. در سالهاي اخیر که تحولی در ساختار صنعت برق صورت گرفته و باعث شده می باشد که کم کم سیستم هاي قدرت از ساختار سنتی به ساختار جدید با مالکیت خصوصی روي آورند اهمیت این گونه تولید به علت های مختلفی مانند زمان نصب و بهره برداري کوتاه هزینه نصب کم و راندمان بالا و… بیشتر شده می باشد.

تحقیقات انجام گرفته به وسیله مؤسسه EPRI نشان می دهد که تا سال 2010 ، نزدیک به 25 درصد از تولیدات برق، توسط نیروگاههاي تولید پراکنده انجام خواهند گرفت که این رقم طبق تحقیقات Natural Gas Faundation تا 30 درصد نیز پیش بینی شده می باشد.

وزارت انرژي آمریکا (Department of Energy)، تولید پراکنده را استراتژي قرن 21 می داند و این براهمیت این مسأله می افزاید منابع تولید پراکنده اکثراً به شبکه هاي توزیع و یا فوق توزیع متصل می شوند و از آنجایی که این شبکه ها بصورت شعاعی هستند و کل شبکه بعد از پست فوق توزیع به عنوان یک مدار غیرفعال در نظر گرفته شده می باشد. و در طراحی، امکان اتصال یک ژنراتور یا مولد در نظر گرفته نشده می باشد. و همزمان با نصب واحدهاي تولیدي کوچک (تولید پراکنده)، این شبکه ها به شبکه هاي فعال تبدیل می شوند، لذا نصب تولیدات پراکنده در سمت بار یا در طول فیدر فشار متوسط، تأثیر قابل توجهی بر توان عبوري، ولتاژ نقاط مختلف و… خواهد داشت. این تأثیرات می تواند در جهت بهبود وضعیت شبکه و یا عکس آن باشد و پس بایستی قبل از نصب تآثیر آن را بر روي پروفیل ولتاژ- جریان خطوط- جریان اتصال کوتاه – قابلیت اطمینان پایداري گذراي سیستم، حفاظت سیستم، پایداري دینامیکی و… مطالعه نمود.

همانطور که می دانید، هر سیستمی در کنار مزایاي خود معایبی هم دارد و شبکه تولید پراکنده هم از این قاعده مستثنی نیست و از آنجایی که کشورهاي جهان و نیز کشور ما، بسوي این گونه تولیدات پیش می طریقه، مطالعه معایب و مزایاي این سیستم می تواند مفید واقع گردد.

تعداد صفحه : 53

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید