متن کامل: سمینار ارشد مهندسی برق مخابرات: كاربرد آنتن هاي دايورسيتي پلاريزاسيون در WLAN

دانلود پایان نامه

با عنوان : کاربرد آنتن های دایورسیتی پلاریزاسیون در WLAN و مخابرات بی سیم

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصيلات تکميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه کارشناسي ارشد

مهندسي برق – مخابرات

عنوان:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

كاربرد آنتن هاي دايورسيتي پلاريزاسيون در WLAN و مخابرات بي سيم

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکيده

مزاياي بهره گیری از انواع مختلف دايورسيتي در مخابرات بي سيم از زمان اولين سيستم هاي راديويي موبايل شناخته شده می باشد. انواع دايورسيتي مانند فاصله اي، پلاريزاسيون، زاويه و يا فرکانس براي بهبود بخشيدن به نسبت سيگنال به نويز، نرخ خطاي بيت، ظرفيت کانال و صرفه جويي توان در يک لينک موبايل بهره گیری مي گردد.

در بسياري از سيستم هاي عملي به دليل صرفه جويي در فضاي اشغال شده توسط آنتن و همچنين قيمت تمام شده، از آنتن دايورسيتي پلاريزاسيون واحد به جاي بهره گیری از دو آنتن دايورسيتي فاصله اي بهره گیری مي کنند. همچنين دايورسيتي پلاريزاسيون براي جبران عدم تطبيق پلاريزاسيون که در نتيجه جهت يابي تصادفي موبايل به وجودمي آيد، به کار مي رود.

در سال هاي اخير، سيستم هاي آنتن با دايورسيتي پلاريزاسيون، به دليل بهره شان، تأثیر زيادي در گسترش مخابرات بي سيم داشته اند. در سيستم هاي مخابرات بي سيم باند وسيع، مانند شبکه هاي محلي بی سیم (WLAN)، چنين سيستم هايي براي کم کردن فيدينگ زيانبار ناشي از اثرات چند مسيرگي به کار می طریقه.

مقدمه

در کانال های راديويي موبايل به ندرت LOS بين فرستنده و گيرنده هست، بخصوص در محيط های داخلی که چنين سرويس هايي مورد احتياج می باشد. بنابراين انتشار به گونه قابل ملاحظه ای بوسيله چند مسيرگی صورت می گيرد و اين اثری منفی روی budget لينک دارد. بهره گیری از توان فرستنده بالاتر ترجيح داده نمی گردد، زیرا که منجر به افزايش تداخل می گردد که در نتيجه، باعث محدوديت ظرفيت شبکه می گردد. روش های دايورسيتی راندمان بالايي را در کاهش اثرات فيدينگ چند مسيره دارد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در فصل اول اين سمينار به مطالعه انواع دايورسيتی و معرفی تعدادی از اين روش های دايورسيتی که متداول تر هستند، خواهيم پرداخت. در فصل دوم، دايورسيتی پلاريزاسيون در مخابرات موبايل در حالت کلی مورد رسيدگی قرار می گيرد و با اين مقدمه در فصل دوم، در فصل سوم مدل دايورسيتی پلاريزاسيون در ترمينال موبايل با و بدون در نظر گرفتن اثرات آنتن ها درموبايل ارائه می گردد. در فصل چهارم عملکرد اين نوع دايورسيتی در کانال های با فيدينگ رايلی مورد بحث قرار می گيرد و بالاخره در فصل پنجم، دايورسيتی پلاريزاسيون سه شاخه در محيط های indoor معرفی می گردد و با بهره گیری از نتايج عملی، مفيد بودن بهره گیری از اين روش نشان داده می گردد.

فصل اول

مطالعه انواع دايورسيتی

دايورسيتی روشی می باشد که با بهره گیری از آن چندين سيگنال روی مسيرهای با فيدينگ مستقل و حامل اطلاعات يکسان توليد می شوند، که در گيرنده با ترکيب کردن اين سيگنال ها، اثرات شديد فيدهای عميق کاهش می يابد. به عبارت ديگر، دايورسيتی با دريافت چندگانه روشی می باشد که برای مقابله با فيدينگ بکار می رود و عبارت می باشد از روش دستيابی به بيش از يک سيگنال در ورودی گيرنده، به طوري که سيگنال های مختلف از نظر مشخصات آماری دارای فيدينگ تقريبا مستقل از هم باشند. در اينصورت، چنانچه يکي از سيگنال ها دستخوش فيدينگ گردد، به احتمال بسيار زياد در بين ساير سيگنال ها می توان سيگنالی را يافت که دارای فيدينگ با عمق زياد نباشد. تعداد سيگنال های مختلف موجود در ورودی گيرنده را مرتبه دايورسيتی می گويند.

بعضی از خصوصيات دايورسيتی عبارت می باشد از:

1- کاهش عمق فيدينگ سيگنال ترکيبي که از ترکيب سيگنال های مختلف تشکيل شده می باشد.

2- افزايش قابليت اعتماد تجهيزات.

3- بهبود معيار کيفيت سيستم يا نسبت سيگنال به نويز سيگنال ترکيبی در مقايسه با هر يک از سيگنال ها.

از آنجايي که احتمال داشتن دو فيد عميق برای دو سيگنال مستقل در يک لحظه ناچيز می باشد، اثرات فيدينگ با تلفيق دو سيگنال فوق بطور مؤثری کاهش پيدا می کند.

تعداد صفحه : 72

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید