فایل تحقیق : سمینار ارشد مهندسی برق کنترل: کاربرد نظریه ترکیب اطلاعات در تعیین روند تغییرات بازار بورس

دانلود پایان نامه

با عنوان : کاربرد نظریه ترکیب اطلاعات در تعیین طریقه تغییرات بازار بورس (روش OWA)

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي برق – كنترل

عنوان:

كاربرد نظريه تركيب اطلاعات در تعيين طریقه تغييرات بازار بورس (روش OWA)

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

در اين سمينار آغاز بصورت مختصر مفاهيم اصلي سيستم سهام را بيان ميكنيم. سپس روش هاي Conventional تركيب اطلاعات را توضيح مي دهيم. پس از آن كاربرد روش OWA در تركيب اطلاعات حاصل از شاخصها براي تعيين نوسانات بازار بورس را مورد بررسي قرار ميدهيم. در گام بعدي، اطلاعات مربوط به 10 روز كاري بازار بورس تهران را به عنوان دادههاي مورد نياز در نظر گرفته و منحني هاي مربوط به شاخص هاي تاثير گذار در بازار بورس را بدست مي آوريم. در انتها شبيه سازي روش توسط نرم افزار Matlab و نتايج آن را مورد مطالعه قرار مي دهيم.

مقدمه:

اولين بورس اوراق بهادار در دنيا در شهر آمستردام و توسط اولين شركت چند مليتي به نام كمپاني هند شرقي هلند راه اندازي گردید. به همين ترتيب كمپاني هند شرقي هلند اولين شركتي بود كه سهام منتشر كرد. بورس آمستردام در سپتامبر 1602، شش ماه پس از تشكيل شركت كمپاني هند شرقي هلند تاسيس گردید.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در سال 1698، فهرستي از نرخ سهام و كالا توسط شخصي در قهوه خانهاي در لندن منتشر گردید. داد و ستد در لندن آغاز شده بود و كارگزاران دريافتند كه بايد هرچه زودتر از بورس سلطنتي – مركز تجارت لندن – خارج شوند. بورس سلطنتي مركز داد و ستد اقلام فيزيكي يعني كالاهايي كه از بندر (لنگرگاه لندن) وارد ميشد بود.

50 سال بعد اولين بورس اوراق بهادار لندن به وجود آمد. اين بورس جديد اوراق بهادار لندن، تأثیر مهمي در انقلاب صنعتي بريتانيا ايفا كرد و ماهيت اوراق بهادار در سطح اروپا و ايالات متحده فراگير گردید. اما تا سال 1801 هيچ گونه مقررات يا عضويت رسمي در بورس اوراق بهادار لندن نظاره نشد. در حاليكه بزرگترين گامهاي تغيير در تاريخ دنيا به وقوع مي پيوست، هنوز تعدادي اعتقاد داشتند كه خريد و فروش سهام امري غير اخلاقي و شيطاني محسوب ميشود.

همزمان با انتشار فهرست ابزارهاي مالي در قهوه خانهاي در لندن، كارگزاران سهام در زير درختي در خيابان “وال استريت ” نيويورك براي داد و ستد سهام، نشست ترتيب دادند. وال استريت، يك ديوار مستحكم در نيويورك بود كه به هر علتي توسط هلنديان بنا شده بود. در سال 1792، 24 كارگزار سهام قراردادي را امضا كردند كه بعدها “هيأت سهام و بورس نيويورك” – شركتي كه بعدها به بورس اوراق بهادار نيويورك تبديل گردید جايگزين آن گردید. قرار داد” باتن وود نه تنها پيدايش بورس اوراق بهادار نيويورك را باعث گردید بلكه شاهد انكارناپذيري مبني بر توسعه ايالات متحده و تبديل آن به يك ابرقدرت اقتصادي محسوب گردید. جالب می باشد كه وال استريت در كنار ديگر سمبل ايالات متحده يعني آسمان خراشها، به عنوان نماد قدرت و پول اين كشور به شمار ميرود. امروزه تأثیر بورس اوراق بهادار در اقتصاد جهان غير قابل انكار می باشد. شايد محققان نيز هيچگاه تصور نميكردند كه كاري كه شركتي در 400 سال پيش ابداع كرد، سراسر دنيا را در برگيرد.

به هر حال، پيدايش اولين بورس اوراق بهادار را ميتوان به تشكيل آن در انگلستان، فرانسه و هلند در قرن 18 نسبت داد و در حالي كه اقتصاد در ايالات كشور نوپاي امريكا به شدت تحت كنترل بريتانيا قرار داشت. تا اينكه اولين بازار غير رسمي در سال 1752 در نيويورك تأسيس و در سال 1792 با امضاي قرارداد بين كارگزاران، بورس اوراق بهادار نيويورك به گونه رسمي معرفي گردید، نهادي كه بيشك قلب اقتصاد جهان در آن ميتپد.

تأثير بازار اوراق بهادار در توسعه اقتصادي يك كشور غيرقابل انكار می باشد و وظيفه اصلي اين بازار به جريان انداختن موثر سرمايه ها و تخصيص بهينه منابع ميباشد. لذا در سالهاي اخير، تحقيقات تجربي بسيار زيادي در ارتباط با تشخيص وضعيت بازار سرمايه جهت پاسخگويي به فعاليت هاي متنوع در سرمايه گذاري انجام شده می باشد. در ادامه تحقيقات انجام شده در طي نيمه دوم قرن بيستم، در ارتباط با كارايي بازار بورس اوراق بهادار در سطح ضعيف ارائه گرديده می باشد. بررسي تحقيقات انجام شده نشان ميدهد كه از دهه ششم قرن بيستم و با ظهور چارتيست ها (نمودارگراها) و تحليل گران بازار ذاتي مسأله كارايي بازار سرمايه مورد توجه زيادي قرار گرفته می باشد. در دهه ششم قرن بيستم نيز تحقيقات انگشت شماري در ارتباط با كارايي بازار سرمايه، با بكارگيري روشهاي همبستگي پياپي و آزمون گردشها انجام گردید. در اكثر اين تحقيقات، شاخص قيمتها مورد مطالعه قرار گرفته و به اين ترتيب شواهدي مبني بر كارايي بازار سرمايه ارائه گرديده می باشد.

تعداد صفحه : 46

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید