دانلود فایل تحقیق : سمینار ارشد مهندسی نساجی: بررسی رفتار فیزیکی و تولید پارچه های حلقوی پودی چند محوری

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه رفتار فیزیکی و تولید پارچه های حلقوی پودی چند محوری در دهه گذشته

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تکمیلی

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي نساجي- نساجي تكنولوژي

عنوان:

بررسي رفتار فيزيكي و توليد پارچه هاي حلقوي پودي چند محوري در دهه گذشته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده:

نتايج آزمايش هاي انجام شده نشان داد كه ميزان انتقال تاب از نقطه ضخيم به نقطه نازك كمتر از مقدار محاسبه شده از ارتباط تعادل گشتاور نقطه ضخيم و نازك مي باشد. همچنين تاب نقطه نازك كمتر از ميزان قابل انتظار توسط ارتباط برابري گشتاور پيچشي نقاط نازك و ضخيم بود. مقاومت سايشي نقاط ضخيم بيشتر از نقاط نازك بود كه به واسطه تاب كم در نقاط ضخيم انتظار مي رفت كه مقاومت سايشي آنها كمتر از نقاط نازك باشد ولي عملاً مقاومت سايشي نقاط ضخيم به واسطه وجود الياف بيشتر در آن منطقه، نسبت به نقاط نازك بيشتر بود. در اين تحقيق با افزايش نمره انگليسي ميزان استحكام، ازدياد طول در نقطه پارگي، كار تا حد پارگي وسايش نقاط نازك و ضخيم نخ كاهش يافت و با افزايش تاب (نمرات يكسان) آغاز از ميزان استحكام كششي كاسته شده، سپس افزايش يافت و دور سايش تقريباً افزايش يافت.

با افزايش نمره نخ (سيستم مستقيم) و تاب آن مقاومت سايشي آن افزايش مي يابد در نخهاي فانتزي به واسطه ايجاد نقاط نازك و ضخيم استحكام نمره متوسط نخ كاهش مي يابد و تاب از نقاط ضخيم به نقاط نازك منتقل مي گردد.اين انتقال تاب ممكن می باشد موجب كاهش مقاومت سايشي نخ گردد.

در اين تحقيق سه نمره نخ 10 و 20 و 30 پنبه اي با فاكتور تابي درحدود 3300 و همچنين دو نخ نمره 10 پنبه اي ديگر با فاكتور تابهاي بيشتر (3842 و 4610) در سيستم ريسندگي رينگ متراكم فانتزي تهيه شده و اثر تغييرات نمره و تاب بر استحكام كششي و مقاومت سايشي نخ مورد مطالعه قرار گرفت.

مقدمه

اگر چه بشر هاي نخستين از پوست حيوانات جهت پوشانيدن بدن خود بهره گیری مي نمودند، ولي بعدها سعي كردند الياف را به نخ و نخ را به پارچه تبديل نمايند بدين مقصود روش هاي مختلفي جهت توليد پارچه مورد بهره گیری قرار گرفت. صنعت نساجي در گذشته با بهره گیری از تكنيك هاي بافت همانند سوزن دوزي، بافندگي تاري و پودي، كشتبافي و بافندگي حلقوي به توليد پارچه هاي خام نائل شده می باشد. در سال هاي اخير برخي از اين تكنولوژي هاي نساجي صنعتي براي توليد پارچه هاي مستحكم در تركيبات پيشرفته با بهره گیری از الياف فني گوناگون شامل شيشه، كربن، آراميد و كربيد سيليكن بهره برده اند. در ميان آنها، تركيبات مستحكم پارچه هاي حلقوي توجه روز افزوني را در مطبوعات به خود جلب كرده می باشد.

امكان تهيه پارچه به گونه مستقيم از لايه الياف (Web) به وسيله ايجاد و اتصال (Bonding) ذوب يا درگير كردن الياف به مقصود توليد بي بافت (Nonwovens) و نمدها هست. ليكن اين نوع پارچه ها داراي محدوديت هايي در موقع بهره گیری مي باشند و ويژگي هاي لازم در موارد مختلف مصرف ندارند. روش هاي مكانيكي متنوعي جهت تبديل نخ به پارچه با در نظر داشتن نوع مصرف آن هست اين روش ها عبارتند از:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

1- توليد پارچه با بهره گیری از دو دسته نخ تار و نخ پود (Interweaving)

2- توليد پارچه از پيچش يك دسته نخ دور نخ هاي تار (Interwining)

3- توليد پارچه از طريق تشكيل حلقه و اتصال و درگيري حلقه ها با يكديگر (Interlooping)

هر يك از روش هاي فوق الذكر سير تكامل خود را از روش هاي دستي تا روش هاي پيچيده ماشینی اتوماتيك امروزي طي كرده اند. بافندگي حلقوي (Knitting) يكي از روش هاي تهيه پارچه مي باشد. در اين روش نخ بر خلاف دو روش قبلي از دو دسته نخ بهره گیری نمي گردد، بلكه با بهره گیری از يكدسته نخ، حلقه تشكيل شده و حلقه ها به صورت زنجير و به صورت هاي مختلف با يكديگر درگير شده و پارچه توليد مي گردد. نحوه تغذيه نخ به سوزن و اتصال حلقه ها به يكديگر باعث تقسيم بندي اين نوع بافندگي به دو روش مختلف گرديده می باشد.

تعداد صفحه : 77

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید