پژوهش: سمینار ارشد مهندسی نساجی: تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی و خمشی

دانلود پایان نامه

با عنوان : تاثیرات نوع بافت و خصوصیات نخ بر روی خواص پیچشی و خمشی و تغییرات پارچه های حلقوی پودی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي نساجي – تكنولوژي نساجي

عنوان:

تاثيرات نوع بافت و خصوصيات نخ بر روي خواص پيچشي، خمشي و تغييرات پارچه هاي حلقوي پودي

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چكيده

اين كار اختصار اي از تحقيقات چندين محقق در مورد ويژگيهاي خمشي، برشي، پيچشي و دفرمه شدن پارچه هاي حلقوي مي باشد كه در مورد تاثيرعوامل مختلف روي آنها بحث مي كند. در اين كار به مكانيزم ها ومدل هاي مختلفي كه بوسيله محققان متفاوت براي رسيدن به نتايج مفيدي در ارتباط با اين عوامل در پارچه هاي حلقوي ارائه گرديده می باشد، تصریح شده می باشد.

در خلال كاربرد پارچه دائما بوسيله انواع تغيير شكلها مانند خمش، كشش و پيچش تحت فشار قرار مي گيرد و خصوصيات پارچه مانند وضع ظاهري، افتادگي، زيردست و غيره به اين عوامل بستگي دارند، در اثرات خمشي پارمترهايي مانند سختي خمش و هيسترزيس خمش و در اثرات پيچشي پارامترهايي زیرا علت پيچش و نوع آن نوع بافت، نوع نخ، نمره و تاب آن، نوع ريسندگي و غيره بررسي مي شوند.

همچنين در مورد اثرات مشخصه هاي ساختاري از قبيل فاكتور پوشانندگي، فاكتور سفتي، وزن، ضخامت پارچه و تاثير عمليات استراحت، تكميل و نمدي كردن روي مقادير پارمت رهاي خمش و پيچش پارچه هاي مختلفي كه مورد آزمايش قرار گرفته اند، بحث شده می باشد.

مقدمه

پارچه هاي يكرو سيلندر بطور گسترده در لباس هاي كشباف بهره گیری مي شو ند و علت برخي مشكلات بخاطر نامتعادل بودن ساختمان آنهاست. اين عدم تعادل بيشتر به خاطر كجي حلقه ها می باشد كه بر روي تمام پارچه تاثير گذاشته و مشكلات كيفي بزرگي را در محصول ايجاد مي نمايد. مانند جابجايي رديف هاي كناري پارچه كه سبب مشكل كيفي مهم ي در سطح پارچه مي گردد. در اين پارچه ها عموما رديف ها نسبت به رج ها آن گونه كه مورد نياز می باشد عمود نبوده، بلكه نسبت به چپ و راست (بسته به جهت تاب نخ) مورب مي شوند . اين مشكل اغلب در عمليات تكميل تصحيح شده و برطرف مي گردد. عمليات تثبيت معمولا با بهره گیری از رزين ها، حرارت، بخار و يا مرسريزه كردن بسته به نوع پارچه انجام مي گردد. اما اين عمليات نيز اغلب بسيار پايدار نبوده و پس از عمليات شستشو، رديف ها مجددا به حالت اريب در مي آيند.

بررسي رفتار مكانيكي پارچه ها خيلي مهم مي باشد زیرا خواص و عملكرد زيبايي مستقيماً به خواص مكانيكي مانند خواص كششي، خمشي و برشي آنها ارتباط دارد.

در طي بهره گیری پارچه هميشه با اين نوع تغييرات تحت فشار بوده می باشد. خواص پارچه مانند افتادگي، زير دست و شل و سفت بودن پارچه تحت تأثير ويژگي هاي خمش و برش آن مي باشد. بنابراين اين تحقيق درك بهتري از رفتار خمشي و برشي پارچه كشباف را نشان مي دهد. عوامل متعددي مانند سختي، نوع استراحت و جهت خمش و برش در واكنش پارچه به تغيير شكل موثر مي باشند. نتايج نشان مي دهد كه افزايش عامل سختي و استراحت پارچه كلاً منجر به افزايش استحكام پارچه پیش روی تغييرات خمشي و برشي پارچه مي گردد.

فصل اول: كليات

تعاريف خمش، پيچش و تاريخچه ي مطالعات آن در نساجي

1-1- تعاریف خمش و پیچش

خمش يكي از خصوصيات مكانيكي اجسام می باشد كه در اثر اعمال لنگر خمشي در جسم ايجاد شده و سطح خارجي جسم (ليف) كشيده و سطح داخلي آن فشرده مي گردد و در سطح مقطع آن تنش ايجاد مي گردد.
بسته به نوع اعمال خمش در عضو وشكل سطح مقطع جسم، خمش به دو دسته تقسيم مي گردد.
خمش ساده يا تك محوري
خمش مركب يا چند محوري
توضيحاتي كه در اينجا ارايه مي گردد به خمش خالص (تك محوره) و تاثير ان بر اعصاي منشوري مربوط مي باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

يك عضو منشوري عضويست كه سطح مقطع ان در تمام طولش ثابت بوده و در هر مقطع دلخواه از ان يك سطح مقطع مشخص داشته باشد.

تعداد صفحه : 82

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید