دانلود فایل پژوهش: سمینار ارشد مهندسی نساجی تکنولوژی: بررسی خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فرش های ماشینی

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فرش های ماشینی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – تکنولوژی

عنوان:

مطالعه خصوصیات فیزیکی و مکانیکی فرش های ماشینی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

فرش های ماشینی امروزه از لحاظ تولید سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص داده می باشد و با به وجود آمدن دستگاه های جدید بافندگی فرش ماشینی طرح ها و تنوع های بسیار زیادی در این رشته به وجود آمده می باشد که تا حدی تنوع در این زمینه به وجود آمده می باشد که تنوع فراوانی به وجود آورده، طرح ها و نقشه هایی به وجود آمده می باشد که به راحتی نمی توان دستی یا ماشینی بودن فرش را تشخیص داد.

مانند مواد اولیه اصلی که در فرش ماشینی بهره گیری می گردد الیاف اکریلیک می باشد که به دلیل تشابه خواص این الیاف با الیاف پشم ظاهر و جلای خاصی به فرش ماشینی می دهد اما در چند سال اخیر نوع دیگری از الیاف مصنوعی به نام B.C.F که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ روش تولید به صرفه تر از الیاف اکریلیک می باشد به بازار عرضه شده می باشد. با در نظر داشتن خواص الیاف اکریلیک و BCF و کاربرد این دو نوع الیاف در فرش های ماشینی امروزه کاربرد الیاف BCF نسبت به اکریلیک در فرش های ماشینی تراکم بالا کمتر شده می باشد و بیشتر تولیدکنندگان به دلیل خواص بهتر الیاف اکریلیک (مشابه الیاف پشم) بیشتر از این الیاف در تولید فرش های ماشینی بهره گیری می کنند. الیاف اکریلیک برای تولیدات دیگر هم مانند کاموای بافتنی و نخ های پفکی برای تهیه پلیور و به گونه کلی بافتنی ها کاربرد دارد.

مقدمه

الیاف اکریلیک یکی از مهمترین و پرمصرف ترین الیاف مصنوعی به شمار می آید. در سال 1940 کمپانی دوپانت آمریکا که سازنده اصلی نایلون بود تحقیقات خود را بر روی الیاف اکریلیک شروع نمود و سپس در سال 1942 نمونه آزمایشگاهی آن تهیه گردید. در سال 1948 نام اکریلیک به اورلون (برای پلیمر اکریلونیتریل) تغییر پیدا نمود و در سال 1950 تهیه اورلون که همان اکریلیک می باشد در اشر صنعتی شروع گردید.

مواد اولیه ساخت الیاف اکریلیک از اکریلونیتریل (A.N) که آن را وینیل سیانید هم می گویند و بیش از 85% از ترکیب مواد را تشکیل می دهد، تهیه می گردد علاوه بر مصرف اکریلونیتریل، دی متیل فرم آمید (D.M.F) و پرسولفات آمونیوم و بی سولفیت سدیم و آب مقطر مورد مصرف قرار می گیرد.

استحکام کشش فیلامنت اکریلیک 4/8 تا 5 گرم بر دنیر، و استحکام کشش الیاف اکریلیک (استیل یعنی کوتاه و بریده شده) حدود 2/3 گرم بر دنیر می باشد. رطوبت بازیافتی الیاف اکریلیک 1% تا 2% می باشد. نخ های اکریلیک پفکی با بهره گیری از مخلوط دو نوع الیاف اکریلیک که در آب جوش دارای خاصیت جمع شدگی متفاوتی هستند تهیه می شوند. این نخ ها دارای خواص زیردست حجیم و توپر بوده و شکل البسه تهیه شده از آنها خوب می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

نخ های اکریلیک برای تولید کاموای بافتنی و نخ های پفکی برای تهیه پلیور و به گونه کلی بافتنی ها مصرف می گردد. مصارف دیگر اکریلیک برای لباس های ضخیم، پتو، فرش ماشینی، پوست مصنوعی، روکش مبل، پرده، توری، لاستیک مصنوعی و غیره می باشد.

الیاف دیگری از اکریلیک (اکریلو نیتریل) در اروپا تهیه شده می باشد که خواصی شبیه به اورلون از خود نشان می دهد.

دو نوع دیگر الیاف اکریلیک Pan و Darlon می باشد. Pan نخ فیلامنت از پلی اکریلونیتریل تغییر یافته می باشد که در آلمان تهیه می گردد. Dralon الیاف کوتاه بریده شده (استیپل) از پلی اکریلونیتریل تغییر یافته همراه با مقدار کمی منومر دیگر می باشد. که ماده اخیر باعث افزایش خاصیت رنگ پذیری الیاف می گردد. این الیاف به وسیله کمپانی بایر آلمان تهیه می گردد.

تعداد صفحه : 62

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید