فایل پژوهش: سمینار ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: بررسی نفوذپذیری کالای نساجی در مقابل هوا

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه نفوذپذیری کالای نساجی پیش روی هوا و روش های برآورد آن

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامي

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصيلات تكميلي

“M.Sc” سمينار براي دريافت درجه كارشناسي ارشد

مهندسي نساجي – شيمي نساجي و علوم الياف

عنوان:

بررسي نفوذپذيري كالاي نساجي پیش روی هوا و روش هاي برآورد آن

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

چكيده:

نفوذ پذيري هوا در يك كالاي نساجي همواره به عنوان يك پارامتر مهم مورد بحث مي باشد كه بررسي آن و در نهايت بافت پارچه بر اساس تاثيراتي كه دميدن هوا بر روي آن مي گذارد سبب توليد كالايي مي گردد كه بتواند بيشترين راحتي و راندمان را از اين ديدگاه داشته باشد. در اين سمينار سعي شده می باشد تا آغاز مفهوم نفوذ پذيري و تعاريف وابسته به آن بيان گردد و همچنين شرايط استاندارد جهت اندازه گيري اين پديده معرفي گردد.

يك روش محاسباتي عددي جهت بدست آوردن نفوذپذيري كالا پیش روی هوا به همراه مدلهاي سه بعدي در فصل دوم معرفي مي گردد و در واقع اثرات هواي دميده شده به بافت پارچه از ديدگاه هاي مختلف بررسي خواهد گردید.

همچنين تخلخل و نفوذپذيري به گونه مفصل در پارچه هاي دو لايه بررسي خواهد گردید و در نهايت نگاه مختصري به يكي از مطرح ترين دستگاه هاي سنجش نفوذپذيري هوا يعني دستگاه فرزير خواهد گردید.

مقدمه

هر نوع البسه و كلا كالايي كه در صنعت نساجي و صنايع وابسته به آن ساخته مي گردد داراي يك نفوذپذيري براي مواد مختلف مي باشد مثل آب، انواع مايعات و محلولها، هوا گرد و غبار كه نفوذ يا عدم نفوذ اين مواد از آن مي تواند بسته به نوع كاربرد آن مهم باشد.

نفوذ يا عدم نفوذ هوا به كالا از مهمترين آنها مي باشد به عنوان مثال در چترهاي نجات كمترين نفوذ هوا باعث حصول بيشترين راندمان در پايين آمدن چترباز مي گردد، در بادگير ورزشي ميزان نفوذ هوا بايد به گونه اي باشد كه علاوه بر عدم نفوذ باد به داخل آن همچنين از گرم شدن بيش از حد بهره گیری كننده از آن جلوگيري كند پس بايد مقداري هم هوا را عبور دهد. بنابراين ملاحظه مي گردد كه نفوذپذيري هوا به كالا مستلزم بررسي هاي مختلفي مي باشد كه در اين سمينار به آن پرداخته خواهد گردید.

فصل اول: کلیات

1-1- هدف

هدف از اين سمينار تعريف كردن مفهوم نفوذپذيري هوا به يك كالاي نساجي و ارائه روش يا روشهايي جهت برآورد آن مي باشد. بدست آوردن اين نفوذپذيري به عنوان مثال در يك بادگير ورزشي باعث مي گردد كه سازنده اين منسوج بتواند با مقايسه نفوذپذيري هوا در كالاي خود با استانداردهاي موجود راحتي و راندمان مناسب را براي منسوجي كه مي خواهد توليد كند، به وجودآورد. به عنوان مثال ميزان نفوذ هواي تازه به داخل منسوج و يا بالعكس مي تواند باعث تنظيم دماي بدن بهره گیری كننده از آن لباس گردد و آن را در محدوده ايده آل نگاه دارد.

2-1- تعاریف

نفوذپذيري

سرعت جرياني از هواست كه تحت شرايط مشخص بطور عمودي از ميان آزمونه مي گذرد و اين شرايط عبارت می باشد از سطح آزمونه، افت فشار و زمان.

درجه عبور هوا:

عبارت می باشد از سرعت عبور هوا از پارچه كه در اثر ايجاد اختلاف فشار هوا در دو طرف پارچه به وجودمي آيد.

واحد سنجش عبور هوا

الف- واحد سنجش عبور هوا در سيستم متريك عبارت می باشد از مقدار سانتيمتر مكعب هوايي كه در اثر ايجاد اختلاف فشار هوا در دو طرف پارچه در مدت يك ثانيه از يك سانتيمتر مربع پارچه عبور نمايد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

ب- واحد سنجش عبور هوا در سيستم انگليسي عبارت می باشد از مقدار فوت مكعب هوايي كه از يك فوت مربع پارچه در مدت يك دقيقه در اثر اختلاف فشار هواي معين موجود در دو طرف عبور نمايد.

تعداد صفحه : 60

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید