منبع پایان نامه : سمینار ارشد مهندسی نساجی علوم الیاف: روش های جدید تکمیل ضد میکروب کالای پشمی

دانلود پایان نامه

با عنوان : روش های جدید تکمیل ضد میکروب کالای پشمی

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی نساجی – شیمی نساجی و علوم الیاف

عنوان:

روش های جدید تکمیل ضد میکروب کالای پشمی

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

رشد و تکثیر میکروب ها روی منسوجات در حین بهره گیری از آنها و توانایی نگهداری و حفظ میکروب ها توسط منسوجات به عنوان عاملی مزاحم برای مصرف کننده و منسوجات شناخته شده می باشد. این عوامل آسیب زا (میکروب ها) را می توان توسط انجام تکمیل پایدار روی منسوجات یا بهره گیری از ترکیب شدن عوامل ضدمیکروب با الیاف در حین فرآیند ریسندگی مهار نمود. به همین دلیل تحقیقات گسترده ای پیرامون این موضوع انجام شده می باشد. این سمینار التزام نیاز به تکمیل ضدمیکروب را از لحاظ کمی و کیفی تأثیرگذاری آن، مطالعه می نماید. همچنین روش های افزودن عوامل ضدمیکروب و بعضی از روش های بهینه تکمیل ضدمیکروب منسوجات با بهره گیری از عوامل فال متفاوت مانند: ذرات نانو نقره، نمک های آمونیوم چهارگانه، نمک های آمینوپریدینیوم چهارگانه و ترکیبات کاتیونی فلزی، پلی هگزامتیلن بیگوآنید PHMB، تری کلوسان، کایتوزان، ترکیبات برگشت پذیر N-  هالامین و پراکسی اسیدها و محلول مرکب نانو SiO2 حاوی نقره و رنگزاهای طبیعی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد.

مقدمه:

انفجار جمعیت و آلودگی محیط زیست در چند سال اخیر، محققان را وادار به جستجوی روش هایی بهداشتی و ایمن جهت تولید محصولات مناسب جهت بهزیستی بشر ها نموده می باشد. منسوجات در زندگی روزمره بشر ها به گونه گسترده ای به کار می طریقه و به همین دلیل نیاز به تکمیل های محافظ بشر در برابر میکروب ها ضروری می باشد. سطح تماس وسیع و توانایی حفظ رطوبت منسوجات، آنها را جهت رشد و تکثیر باکتری ها مستعد می سازد. لباس ها و دیگر منسوجات توانایی حمل میکروارگانیسم های بیماری زا یا میکروارگانیسم هایی که تولید بوی نامطبوع می کنند و کپک ها را داشته و در تماس بودن این موجودات ذره بینی با بدن بشر شرایطی مناسب را جهت رشد و تکثیر این عوامل ناخواسته مهیا می سازد، زیرا که اکسیژن و رطوبت از هوا، گرما از بدن بشر و ماده غذایی نیز از ریزش پوست، برای آنها فراهم می گردد. یکی دیگر از عواملی که باعث گسترش تولید منسوجات مقاوم در برابر میکروب ها شده می باشد تقاضای روزافزون این گونه تولیدات از طرف مصرف کنندگان می باشد و همین عامل باعث شکل گیری روش های متنوع تکمیل ضد میکروب هم برای محافظت از مصرف کنندگان پیش روی باکتری، امراض قارچی و دیگر موجودات ذره بینی و هم جهت محافظت از منسوجات (تخریب توسط کپک و پوسیدگی توسط قارچ) شده می باشد که در این سمینار به مطالعه بعضی از این روش ها پرداخته شده می باشد.

فصل اول: کلیات

پروتئین های موجود در الیاف طبیعی پروتئینی بر اثر پلیمریزاسیون آمینواسیدها به وجود می آید و دارای فرمول کلی زیر هستند:

H2N-R-(CO-NH-R)n-COOH

همان گونه که نظاره می گردد پیوندهای پپتیدی  – CO – NH –  آمینواسیدها را به یکدیگر مربوط می سازد. در پروتئین ها گروه جانبی R متفاوت بوده و تفاوت در مقدار و نحوه قرار گرفتن این گروه های جانبی، خواص پروتئین هایی مثل کراتین (پشم) را مشخص می نماید. جدول 1-1 درصد گروه های جانبی مختلف (R) را در کراتین (پشم) نشان می دهد.

بین ماکرومولکول های پروتئین ممکن می باشد پیوندهای زیر وجود داشته باشد:

1) پیوند هیدروژنی: این نوع پیوند بین گروه های – NH – و – CO – و همچنین بین گروه های هیدروکسیل مستقر می گردد.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

2) پیوند یونی: این پیوند بین گروه های جانبی اسیدی و بازی تشکیل شده و زنجیرها را از طریق نیروی الکتروالانس به یکدیگر مربوط می سازد.

3) پیوند سیستئین: این پیوند از نوع کووالانت بوده و بسیار قوی می باشد. پیوند سیستئین زنجیرها را به یک شبکه واحد تبدیل می کند. این نوع پیوند دارای ساختمان زیر می باشد:

O=C , H – N >CH – CH2 – S- S- CH2- CH>C=O , N – H

بخش عمده پشم را کراتین تشکیل می دهد. درصد گروه های جانبی مختلف این پروتئین در جدول 1-1 نشان داده شده می باشد. تصویر پراش اشعه ایکس نشان می دهد که کراتین ممکن می باشد دارای دو نوع ساختمان بلورین متفاوت باشد. پشم معمولی دارای ساختمانی به نام کراتین آلفا می باشد که در آن زنجیرهای مولکولی به شکل مارپیچ (حلزونی) قرار دارند اما چنانچه لیف پشم کشیده گردد یک تغییر برگشت پذیر و تدریجی انجام می شود و تصویر پراش اشعه ایکس متفاوتی در مقایسه با کراتین آلفا حاصل می گردد که به آن کراتین بتا گفته می گردد.

الیاف پشم دارای سطح قاعده تقریبا دایره ای شکل هستند و از طرف ریشه به رأس ظریف می شوند. بیشتر حجم لیف پشم از سلول های کورتیکال تشکیل می گردد که در داخل هرکدام یک ساختمان فیبریلی هست و فیبریل ها ممکن می باشد کورتیکال را به یکدیگر مرتبط سازند.

تعداد صفحه : 96

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :        ———-        [email protected]

این نوشته در مهندسی نساجی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید