دانلود فایل پایان نامه : سمینار کارشناسی ارشد رشته برق مخابرات: افزایش ظرفیت در سیستم های MIMO

دانلود پایان نامه

با عنوان : افزایش ظرفیت در سیستم های MIMO

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – مخابرات

عنوان:

افزایش ظرفیت در سیستم های MIMO

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

سیستم های MIMO که از چندین آنتن در فرستنده و گیرنده بهره می گیرند، یک تکنولوژی کلیدی جهت مواجه با افزایش تقاضا برای سیستم های مخابراتی بی سیم با سرعت انتقال اطلاعات بالا می باشند هدف اصلی از این سمینار، مطالعه ظرفیت در سیستم های MIMO با بهره گیری از مدل کانال های فضایی (SCM) و همچنین مطالعه ظرفیت در کانال های MIMO رایلی همبسته می باشد.

ما آغاز یک مدل برای پژوهش در سیستم های MIMO اظهار می کنیم. پس بحث ظرفیت در سیستم های MIMO با انتشار در مدل کانال های فضایی (SCM)، با فرض مدل کانال i.i.d و همچنین کانال های تک حلقه ای را مطالعه می کنیم. و با نتایج به دست آمده نشان می دهیم که ظرفیت در کانال های SCM واقعی، افزایش خطی با افزایش تعداد آنتن ندارد. از لحاظ پیاده سازی عملی، سیستم های MIMO فشرده مطلوب تر می باشد اما در عین حال پیچیدگی های مربوط به خود را دارد. یکی از این پیچیدگی ها اثر کوپلینگ متقابل می باشد.

در این سمینار کوشش می گردد اثر کوپلینگ متقابل بروی طرفیت کانال های MIMO، با در نظر گرفتن فاصله عناصر آنتن مطالعه گردد و نشان خواهیم داد که کوپلینگ متقابل می تواند منجر به افزایش و کاهش ظرفیت (بسته به شیوه نرمالیزاسیون به کار رفته در کانال) در فواصل کم عناصر داخلی آنتن گردد. سپس به مطالعه ظرفیت در کانال های رایلی همبسته با در نظر گرفتن حالت های مختلف وجود CSI در فرستنده خواهیم پرداخت و آخرین نتایج به دست آمده در این زمینه را تا سال 2006 مطالعه خواهیم نمود.

مقدمه:

ظرفیت سیستم های MIMO موضوع اصلی تحقیقات مخابرات بی سیم در دهه گذشته بوده می باشد. هم فوسینی و هم تلاتر، نشان داده اند که برای کانال های i.i.d، ظرفیت سیستم های MIMO به صورت خطی، با تعداد آنتن، افزایش می یابد.

این نتیجه گیری می تواند به این شکل اظهار گردد که سیستم های MIMO، با بهره گیری از مزایای دایورسیتی فضایی کانال به وسیله انتقال دیتا به صورت ماتریسی، در امتداد بردار کانال بهره برداری مناسبی کرده می باشد. یک چشم انداز مناسب از سیستم های MIMO درآورده شده می باشد.

کار انجام شده در، بر این اساس انجام گرفته می باشد، که فرض شده فقط گیرنده اطلاعات کاملی از کانال دارد و پس شیوه اختصاص توان برابر، برای محاسبه ظرفیت مورد بهره گیری قرار گرفته می باشد.

در، نشان داده شده می باشد که شیوه اختصاص توان به صورت واترفیلینگ برای کانال هایی که هم در گیرنده و هم در فرستنده تخمین زده شده می باشد، راه حل مناسبی می باشد.

تکنیک های زیادی برای شناخت کانال که فرستنده بتواند از کانال یا توزیع آماری آن اطلاع داشته باشد، هست. یکی از این راه ها بهره گیری از فیدبک کواریانس می باشد که در آن اطلاعات متقابل کانال به صورت فیدبک از گیرنده به فرستنده ارسال می گردد.

فصل اول: کلیات

1-1- هدف

هدف اصلی از نگارش این سمینار مطالعه ظرفیت سیستم های MIMO با بهره گیری از مدل کانال SCM می باشد.

اهداف خاص دیگر این سمینار عبارتند از:

– تعیین و مقایسه ظرفیت سیستم های MIMO با شیوه های انتشار متفاوت. (ماکروسلول های برون شهری و میکروسلول های شهری).

– پژوهش در مورد کوپلینگ متقابل و شیوه های متفاوت نرمالیزاسیون کوپلینگ بر ظرفیت سیستم های MIMO.

2-1- پیشینه پژوهش

سیستم های مخابراتی بی سیم پس از سیستم های نسل اول (1G) پیشرفت های بسیار زیادی کرده اند. در این زمینه دسترسی چندگانه با تقسیم فرکانسی (FDMA)، از تکنیک های مهم مورد بهره گیری می گردد. TDMA و CDMA نیز امروز به گونه بسیار وسیع در مخابرات بی سیم مانند سیستم های نسل دوم مورد بهره گیری قرار گرفته اند. روش دستیابی CDMA در سیستم های نسل سوم (3G) نیز مورد بهره گیری قرار گرفته می باشد. این تکنیک های دستیابی، سه شیوه اصلی دستیابی برای امکان بهره گیری کاربران به صورت همزمان از قسمت رادیویی طیف که یک منبع محدود و ضروری برای تمامی کاربردهای مخابرات بی سیم می باشد، مورد بهره گیری قرار می گیرد. امروزه مهندسین طراح سیستم های بی سیم با چندین مشکل روبرو هستند که عبارت می باشد از محدودیت در طیف رادیویی و پیچیدگی محیط انتشار امواج از یک طرف و افزایش تقاضا برای بهبود کیفیت سرویس و همچنین افزایش سرعت انتقال اطلاعات از طرف دیگر.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

طراحان مخابرات بی سیم بایستی زمان و فرکانس و کد را بین کاربران تقسیم کنند. سوال این می باشد که بعد بعدی که بایستی برای حل موارد ذکر گردیده مورد بهره گیری قرار گیرد، چیست؟ فضا جواب مناسبی برای این پرسش می باشد.

از این رو سیستم های بی سیم چند ورودی، چند خروجی MIMO، در سال های اخیر به عنوان یکی از پراهمیت ترین تکنیک ها برای بهبود عملکرد سیستم های بی سیم با به کارگیری چندین آنتن در فرستنده و گیرنده، مورد توجه قرار گرفته می باشد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

مرور تحقیقات و نوشته های قبلی پیرامون کار انجام شده توسط محققان تا سال 2006 پایه این سمینار را تشکیل می دهد. این سرفصل ها به صورت زیر سازمان دهی شده اند:

(I) ظرفیت سیستم های MIMO

(II) مدل سازی کانال

(III) کوپلینگ متقابل و تأثیر آن بر ظرفیت

(IV) ظرفیت کانال های رایلی همبسته

تعداد صفحه : 88

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید