پایان ارشد رشته حقوق: نقش و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

تکه ای از متن پایان نامه :

داده می باشد و مي گويد اجراء صيغه با اکراه کاشف از قصد قصد باشد و فقط به منزله‌ي وسيله‌ای باشد اين فرض چنانچه گفته گردید از محل بحث خارج می باشد و موضوع بحث جايی ‌می باشد که قصد زايل نشده باشد که در اين صورت شخص معامله کننده مکره هست اما رضا به آن ندارد.

ممکن می باشد اين توهم به وجود آيد که عقد اجباری قبل از حصول رضا باطل بوده و تا دليلی بر صحت آن قائم نشده بطلان متصب می باشد و اين توهم مندفع می باشد به اين که بطلان عقد اجباری در حال وقوع غير معلوم می باشد.

در نتيجه در عقود اکراهی آن چیز که که غايب يا فاقد می باشد رضايت می باشد و نبودن اين عنصر عقد را باطل قلمداد نمي کند بلکه عقد را به حالت غيرنافذ نگه می دارد که با حلول و لحوق و يا عدم آن تکليف عقد مشخص خواهد گردید.[1]

 

 

 

 

 

 

 

اجبار می باشد که در آن حال شخص به اقدام يا ترک عملي وادار شده که از آن کراهت دارد و منشاء اين فشار روانی تهديدی[1]. كاتوزيان، ناصر، قواعد عمومي قراردادها، ج 1، ص 537.

تأثیر و تأثیر اکراه در جرائم مستلزم حد و قصاص

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.