پایان نامه ارشد با موضوع نقش واسطه ای انگیزش شغلی در رابطه بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی

تکه ای از متن پایان نامه :

بيماريهاي اسكلتي- ماهيچه‌اي اغلب در مشاغل فيزيكي سخت متداول هستند. با اين حال در مشاغلي كه داراي ويژگي‌هاي روان‌شناختي منفي هستند ( حجم زياد كار، فشار كاري زياد، آينده شغلي مبهم، كنترل كم بر كار و حمايت كم سرپرستان) نيز مشاهده مي‌گردد .( كوپر و همكاران، 1985؛ به نقل از خیاط1375). با در نظر داشتن شواهد فوق انتظار مي‌رود كه ويژگي‌هاي شغلي با فرسودگي كاركنان نيز ارتباط داشته باشند.

 

 

 

نظريه هاي طراحي شغل:

ماهيانه، جنسيت و وضعيت تأهل، تعداد فرزندان، سطح شغل و چند متغير ديگر را به عنوان شاخص هايي براي مزيت جانبي معرفي كرده اند و درمورد آنها تحقيقاتي انجام داده اند .

نظريه كوليك و اولدهام: اين نظريه پنج بعد يعني: تنوع مهارت، هويت وظيفه، اهميت وظيفه، استقلال و پسخوراند را در هر شغل كه وضع رواني تعيين كننده اي را در فرد براي رسيدن به پيامهايي جهت وي و سازمان به وجودمي آورد، مد نظر قرار داده می باشد. عقيده اساسي آن می باشد كه صفاتي را كه محركات انگيزشي مثبت براي دارندگان ايجاد مي كنند به صورت شغل سازماندهي نمايند علاوه بر اين، اين رويكرد تصديق مي كند كه مردم ممكن می باشد به طرق مختلف به يك شغل مشابه از خود واكنش نشان دهند. بنابراين نظرية ويژگي هاي شغل محتاج آن می باشد كه ويژگي هاي دارندگان شغل همچون خود شغل در زماني كه كار مورد طراحي مجدد قرار گيرد ملاحظه گردند. سه بعد از پنج بعد شغلي يعني تنوع و مهارت اشاره به الزام مهارت ها و استعدادهاي گوناگون براي فعاليت در يك شغل دارند. هويت وظيفه به اين مقصود كه

تأثیر واسطه ای انگیزش شغلی در ارتباط بین ویژگی های شغلی و اهمال کاری شغلی92

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.