دانلود پژوهش: پایان نامه ارشد برق کنترل: طراحی و پیاده سازی سامانه اتوماسیون ماشین های آهار

دانلود پایان نامه

با عنوان : طراحی و پیاده سازی سامانه اتوماسیون ماشین های آهار

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – کنترل

عنوان:

طراحی و پیاده سازی اتوماسیون ماشین های آهار

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده:

از آنجائی که سیستم های متعدد و متنوعی برای اتوماسیون ماشین های آهار هست، طراحی یک سیستم مبتنی بر PLC که بتوان با بهره گیری از آن قسمت های مختلف ماشین را طراحی و کنترل نمود ضروری می باشد.

از دیگر سو جایگزینی ساده یک سیستم قدیمی کنترل ماشین آهار با یک سیستم بسیار کارآمد و نصب سامانه های کنترل کننده برنامه پذیر موجب کاهش چشمگیر مصرف انرژی و افزایش بهره وری و راندمان تولید می گردد.

PLC به جهت گستردگی و مقبولیت بالای آن می تواند تأثیر بسیار کلیدی در اتوماسیون آهار اعمال کند. سیستم اتوماسیون طراحی شده مبتنی بر PLC  می باشد. این سیستم از مدول های ورودی، خروجی، CPU، تغذیه و تبادل اطلاعات تشکیل شده می باشد.

نحوه تعامل و ارتباط این مدول ها براساس سناریوی برنامه ریزی PLC ها می باشد که با زبان برنامه نویسی PLC simatic S7 زیمنس می باشد که می توان به صورت محلی از کنار ماشین و یا از راه دور از طریق مرکز کنترل یا به صورت اینترنتی به کنترل و مانیتورینگ ماشین آهار پرداخت.

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

در این پروژه ما توانسته ایم ماشین آهاری را از آغاز تا انتها طراحی پیاده سازی و به بهرداری برسانیم.

بطوری که پی از ساخت قسمت بخش مکانیکال سیستم و نصب ابزار دقیق مورد نیاز با بهره گیری از نرم افزار PLC Simatic S7 عملیات کنترل و مانیتورینگ آن را به نحو مطلوبی به سرانجام رسانده ایم. ماشین مذکور دقیقا مشابه مدل خارجی در حال بهره برداری می باشد.

با در نظر داشتن رضایت از کیفیت تولید و همچنین صرفه بالای اقتصادی این پروژه موارد بعدی نیز با رفع بعضی نقایص در حال برنامه ریزی و اجرا می باشد.

مقدمه:

صنعت امروز بیش از هر زمان دیگر رقابتی و مشتری مدار شده می باشد. کاهش قیمت و افزایش کیفیت سرراست ترین و طبیعی ترین راه جلب مشتری می باشد. روش های جدید اتوماسیون و خودکاری علاوه بر کاهش هزینه های تولید، معمولا موجب افزایش کیفیت و کمیت نیز می گردد. پس بهره گیری از آن همواره مورد توجه بوده می باشد. بهره گیری از PLC و نرم افزارهای HMI در امر اتوماسیون صنعتی مورد توجه بسیار می باشد.

لذا اینجانب با طرفداری مدیریت محترم شرکت فرش و موکت بابل بر آن شده ام تا با بهره گیری از این علوم و تجربیات علمی و فنی گذشته، به عنوان انجام پروژه نهایی مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق – کنترل موضوع اتوماسیون و بهره گیری از آن را در صنعت نساجی برگزینم. حاصل کوشش و پیاده سازی پروژه مذکور در این پایان نامه گردآوری شده می باشد.

در فصل اول به تشریح کلیات مسأله پرداخته و لزوم انجام پروژه را برشمرده ام.

در فصل دوم ابزار دقیق و تجهیزات اتوماسیونی مورد بهره گیری را توضیح داده ام.

در فصل سوم نیز در مورد کنترل کننده های مورد بهره گیری و مقایسه آن با سایر کنترل کننده ها موجود توضیحاتی داده شده می باشد.

فصل چهارم شالوده اصلی این پروژه می باشد. در این فصل به گونه کامل عملیات طراحی و پیاده سازی پروژه اتوماسیون آهار توضیح داده شده می باشد.

در پایان و در فصل پنجم به جمع بندی و ارائه پیشنهاد پرداخته ام.

به آن امید که نقایص و کمبودهای موجود، چه در ساخت و چه در ارائه و چه در چاپ و ویرایش این کتابچه در مراحل و مدارک بالاتر جبران گردد.

تعداد صفحه : 135

قیمت : 14700 تومان

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید