پایان نامه ارشد درباره نقش و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران 

تکه ای از متن پایان نامه :

رود روس يا شهر نو كه از ارتفاعات شمال غرب سرچشمه گرفته و پس از عبور كنار شهر با خزز به هر يرود مي ريزد اين رودخانه فصلي می باشد

می باشد. تعداد خانوار ساکن شهر 10254 خانوار و کل خانوار ساکن شهرستان تعداد 31335 خانوار می باشد.

جمعیت شهر تایباد در سرشماری 1375 تعداد 39302 نفر بوده می باشد، پس در دوره 10 ساله 1385-1375 تعداد 8233 نفر به جمعیت شهر اضافه شده می باشد به عبارتی نرخ رشد سالیانه این دوره شهر تایباد 2/2 درصد می‌باشد. جمعیت شهر تایباد در یک دوره 40 ساله ( 1385-1345) از 5938 نفر به 47535 نفر یعنی 8 برابر افزایش یافته می باشد.

آبادانی آن به زمان محمد یوسف خان هزاره در سالهای 1312 بر می‌گردد، احداث جاده آسیاسی مشهد دوغارون و رونق گمرک دوغارون در تایباد به رونق شهر افزوده و روز به روز بر جمعیت شهر افزوده گردید. بطوری که جمعیت شهر که در سال 1345 تعداد 5938 نفر بود در سال 1385 به تعداد 47535 نفر افزایش پیدا نمود.

محدوده شهرستان تایباد در سالیان گذشته شاهد پیشامدها و حوادث تاریخی فراوان بوده‌می باشد. مانند حوادث مهم گذشته حمله اسکندر مقدونی، مسلمانان عرب، قوم مغول، تاتارها، ترکمن‌ها به این منطقه بوده‌می باشد. در گوشه و کنار این شهر و روستاهای اطراف این شهرستان ترکیبی از تیره‌های تیموری، جلالی، یوسفی، یعقوبی، یحیایی و رسولی هست.

مردم تایباد از دیر باز تا کنون ، سخت کوش ، با فرهنگ ، متدین نیکوکار و میهمان نواز بوده اند . مردان بزرگ و سرشناسی در این دیار پرورش یافته و به مردم خدمت کرده اند زیرا علی حسن باخزری که وزارت شاهان سلجوقی را داشت ، شیخ المشایخ سیف الدین ، …
مردم تایباد از تبار آریایی ها و ایرانی الاهل هستند . زبان آنان فارسی با گویش محلی می باشد . همهی مردم این شهر مسلمان و پیرو مذهب سنی و شیعه جعفری هستند .

وجود قبرستان‌های طایفه‌ای وسیع در گوشه و کنار شهر، نشان از وجود جمعیت‌های گوناگون در گذشته دور دارد. قبرستان‌‌ها را از این جهت طایفه‌ای خوانده‌اند که هر تیره و هر خانواده بزرگ و گسترده برای خود گورستانی دارد.

تأثیر و ارزیابی مرزهای شرقی بر توسعه و امنیت ملی ایران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

این نوشته در پایان نامه های ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.