فایل تحقیق : پایان نامه ارشد رشته برق الکترونیک: بررسی و طراحی و شبیه سازی MAC اترنت 10Gbps

دانلود پایان نامه

با عنوان : مطالعه و طراحی و شبیه سازی MAC اترنت 10Gbps

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

شما می توانید تکه های دیگری از این مطلب را در شماره بندی انتهای صفحه بخوانید              

و در صورت نیاز به متن کامل آن می توانید از لینک پرداخت و دانلود آنی برای خرید این پایان نامه اقدام نمائید.

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی برق – الکترونیک

عنوان:

مطالعه، طراحی و شبیه سازی MAC اترنت 10Gbps

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی گردد

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

(ممکن می باشد هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود اما در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل می باشد)

چکیده

شبکه های انتقال داده ها به دو دسته تقسیم می شوند:

– شبکه هایی که از اتصالات نقطه به نقطه بهره گیری می کنند.

– شبکه هایی که از کانال های پخش بهره گیری می نمایند.

شبکه های پخشی عموما به عنوان کانال های دستیابی چندگانه یا کانال های دستیابی تصادفی یاد می شوند. در شبکه های پخشی، چنانچه برای بهره گیری از کانال رقابت وجود داشته باشد، بایستی تعیین گردد که کدام کاربر می تواند آن را در اختیار بگیرد و از آن برای فرستادن بسته مورد ارسال خود بهره گیری کند. وظیفه تهیه بسته های داده، ارسال بسته های داده و دریافت آنها توسط الگوریتم ها و مدیریت، کنترل و نظارت و جلوگیری و تشخیص تصادم در روش های نیم دوطرفه، بر عهده زیر لایه MAC از لایه پیوند داده ها در مدل OSI می باشد. این پروژه به تشریح وظایف و عملکرد این لایه در اترنت 10Gbps و طراحی و پیاده سازی بعضی از مراحل و الگوریتم ها تا حد امکان پرداخته می باشد.

مقدمه

فناوری اترنت در طی 25 سالی که از پیدایش آن می گذرد، به گونه دائم قابلیت های خود را با نیازهای کاربران شبکه متناسب نموده می باشد. این فناوری به یاری سادگی فوق العاده خود، هزینه بسیار پایینی را برای بهره گیری کنندگان در بردارد و در عین حال از سرعت و قابلیت بالایی نیز برخوردار می باشد. این عوامل دست به دست هم داده اند تا اترنت را به محبوب ترین فناوری شبکه در دنیا بدل نمایند، به طوری که می توان به جرات گفت تقریبا تمامی ترافیک جاری بر روی اینترنت از یک شبکه اترنت آغاز گردیده و به سمت یک شبکه اترنت دیگر در حال حرکت می باشد. در حال حاضر، اترنت با دستیابی به سرعت های گیگابیتی، پا را از محدوده شبکه های محلی فراتر گذارده و به حوزه شبکه های شهری و گسترده وارد شده می باشد. گام بعدی در این حرکت روبه جلو، اترنت ده گیگابیتی (10 Gigabit Ethernet) می باشد که راه را برای کاربردهای پر ترافیک و حساس شبکه های نسل آینده می گشاید.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید                     

یکی از مهمترین بخش های پروتکل IEEE 802.3 ae، زیر لایه کنترل دستیابی به رسانه یا MAC می باشد. به گونه کلی زیرلایه MAC که با زیر لایه LLC انجام وظایف لایه Data link مدل OSI را بر عهده دارد، دو وظیفه اساسی در ساختار OSI را اعمال می کند:

1- کپسوله کردن دیتا و ارسال و دریافت آن

  • تشکیل فریم و همزمانی آن
  • اضافه کردن فیلدهای آدرس مقسد و مبدا به دیتا
  • تشخیص خطاهای انتقالی رسانه فیزیکی

2- مدیریت دستیابی به رسانه

  • جلوگیری از برخوردها
  • مطالعه و اداره برخوردها

زیر لایه کنترلی MAC نیز مابین زیرلایه LLC و MAC و برای کنترل ارتباط این دو زیر لایه قرار می گیرد. استانداردهای دسترسی به لایه فیزیکی در زیر لایه MAC به گونه کلی از دو روش دسترسی Half duples و Full duplex تبعیت می کند که در اترنت 10 گیگابیت فقط از مدل ارتباطی Full duplex بهره گیری می گردد.

فصل اول: شبکه

1-1) شبکه

دستیابی به اطلاعات با روش های مطمئن و با سرعت بالا یکی از رموز موفقیت هر سازمان و موسسه می باشد. طی سالیان اخیر هزاران پرونده و کاغذ که حاوی اطلاعات باارزش برای یک سازمان بوده، در کامپیوتر ذخیره شده اند. با تغذیه دریائی از اطلاعات به کامپیوتر، امکان مدیریت الکترونیکی اطلاعات فراهم شده می باشد. کاربران متفاوت در دور افتاده ترین مناطق جهان قادر به اشتراک اطلاعات بوده و تصویری زیبا از همیاری و همکاری اطلاعاتی را به نمایش می گذارند.

شبکه های کامپیوتری در این راستا و جهت نیل به اهداف فوق تأثیر بسیار مهمی را ایفاء می نمایند. اینترنت که عالی ترین تبلور یک شبکه کامپیوتری در سطح جهان می باشد، امروزه در مقیاس بسیار گسترده ای بهره گیری شده و ارائه دهندگان اطلاعات، اطلاعات و یا فرآورده های اطلاعاتی خود را در قالب محصولات تولیدی و یا خدمت در اختیار بهره گیری کنندگان قرار می دهند. وب که عالی ترین سرویس خدماتی اینترنت می باشد کاربران را قادر می سازد که در دور افتاده ترین مناطق دنیا اقدام به خرید، آموزش، مطالعه و… نمایند.

با بهره گیری از شبکه، یک کامپیوتر قادر به ارسال و دریافت اطلاعات از کامپیوتر دیگر می باشد. اینترنت نمونه ای عینی از یک شبکه کامپیوتری می باشد. در این شبکه میلیون ها کامپیوتر در دور افتاده ترین مناطق جهان به یکدیگر متصل شده اند. اینترنت شبکه ای می باشد مشتمل بر زنجیره ای از شبکه های کوچکتر می باشد. تأثیر شبکه های کوچک برای ایجاد تصویری با نام اینترنت بسیار حائز اهمست می باشد. تصویری که هر کاربر با نگاه کردن به آن گمشده خود را در آن پیدا خواهد نمود. در این بخش به مطالعه شبکه های کامپیوتری و جایگاه مهم آنان در زمینه تکنولوژی اطلاعات و مدیریت الکترونیکی اطلاعات خواهیم داشت.

تعداد صفحه : 172

قیمت : 14700 تومان

 

***

—-

پشتیبانی سایت :       

———-          [email protected]

این نوشته در مهندسی برق ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید